„Rozmawiajmy o nastroju bez strESSA”. Warsztaty, spotkania i wystawy już w sobotę odbędą się w CH Forum

Wsparcie w przeciwdziałaniu kryzysom psychologicznym oraz promowanie dobrostanu psychicznego, szczególnie wśród osób młodych, to tematy przewodnie wydarzenia, które odbędzie się w sobotę, 18 listopada, w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach.

 
Impreza zainauguruje tegoroczne Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży – Rozmawiajmy o nastroju bez strESSA, odbywające się w dniach 20-23 listopada br. z inicjatywy Urzędu Miasta w Gliwicach, Centrum Kultury Victoria w Gliwicach oraz PreZero Areny Gliwice. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Możemy Więcej przy dofinansowaniu z budżetu Miasta Gliwice.

Zaplanowane wydarzenie będzie poświęcone wspieraniu zdrowia psychicznego oraz radzeniu sobie ze stresem poprzez edukację, ale także konstruktywną zabawę.

Na scenie FORUM pojawią się doświadczeni psychologowie i terapeuci, specjalizujący się w zdrowiu psychicznym, którzy udzielą praktycznych porad, zaproszą uczestników do poznania różnorodnych technik pracy ze stresem, zachęcą do zrozumienia własnych reakcji i emocji w trudnych sytuacjach życiowych oraz zaprezentują skuteczne metody przeciwdziałania depresji.

Osoby, które zdecydują się pojawić się w najbliższą sobotę, w godzinach 14:00-20:30 w Centrum Handlowym FORUM, będą mogły nieodpłatnie skorzystać z dwóch warsztatów tańca intuicyjnego z Katarzyną Sosną. Pierwszy odbędzie się na scenie głównej o 14:00, a drugi o 16:00. Co dzieje się z naszym mózgiem w kryzysie i jak każdy z nas może pomagać takim osobom, opowie o 17:00 psycholog z gliwickiej Szkoły Demokratycznej „Wolno Mi” – Krystian Zdynowski.

Spotkanie z Kornelią Popek, która na scenie głównej pojawi się o 18:00, to okazja, by poczuć leczniczą moc dźwięku oraz malarstwa intuicyjnego.

Lidia Białecka, instruktorka śmiechu, zaprosi na „Wodospady radości”, czyli jogę śmiechu i relaksację przy dźwiękach instrumentów na żywo, które będą trwały od 19:00 do 20:30. Warsztaty rysunku terapeutycznego z Elwirą Szewczyk, aromaterapia z Małgorzatą Kalus oraz warsztaty sensoryczne z Magdaleną Szołtysik, terapeutką z gliwickiej Fundacji Możemy Więcej, będą miały charakter ciągły i można próbować wpływu tych metod na ciało i psychikę od 14:00 do 19:00.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa „Zadbaj o swój dobrostan”, składająca się z sześciu plansz prezentujących piramidę zachowania dobrostanu psychicznego i sposobów na poprawę kondycji psychicznej.

Warto podkreślić, że wszystkie wymienione warsztaty i pokazy są bezpłatne, nie wymagają także uprzedniej rejestracji. Wystarczy przyjść do CH FORUM i wziąć w nich udział.

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego ważnego wydarzenia, które kładzie nacisk na zdrowie psychiczne i przeciwdziałanie kryzysom psychologicznym – coraz powszechniejszym, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, które muszą radzić sobie na co dzień z ogromną ilością bodźców i stawiać czoła coraz większym wyzwaniom współczesnego świata. Wierzymy, że Centrum Handlowe FORUM może być nie tylko miejscem codziennych zakupów, ale także edukacji, wsparcia i rozwoju osobistego, w którym nasi klienci mogą zdobywać wiedzę na temat zdrowia (również psychicznego) i uczyć się, jak wspierać innych w trudnych sytuacjach. Takie inicjatywy są szczególnie bliskie naszym sercom, dlatego z radością i pełnym przekonaniem angażujemy się w tę miejską akcję – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Impreza otrzymała dofinansowanie z budżetu Miasta Gliwice. Komunikację podczas wydarzenia zapewni Radio CCM, które w tym dniu będzie nadawać na żywo z CH FORUM oraz organizować konkursy na swojej antenie.

Ponadto, wydarzenie to zbiegnie się z obchodami Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach, który również przypada 18 listopada.

Z tej okazji w Centrum Handlowym FORUM będzie można obejrzeć kolejną wystawę edukacyjną, przygotowaną przez gliwicką Inspekcję Sanitarną. Ma ona na celu propagowanie wśród mieszkańców Gliwic wiedzy na temat świadomego i odpowiedzialnego stosowania antybiotyków – zwłaszcza w jesiennym okresie wzmożonych infekcji i zachorowań.

<materiał partnera