– Rozpętanie tego konfliktu przejawem cynizmu rządzących. Prezydent Gliwic o wyroku TK

– Rozpętanie tak dużego konfliktu społecznego w czasie, w którym się znajdujemy, uważam za przejaw cynizmu rządzących – prezydent Gliwic w ostrych słowach komentuje sytuację związaną z niedawnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

 
Prezydent Adam Neumann nie pozostawia wątpliwości, że nie zgadza się na oddelegowanie strażników miejskich pod rozkazy policji w związku z zapowiedzianymi, kolejnymi protestami.
– W czasie dzisiejszego posiedzenia sztabu kryzysowego poinformowałem Policję, że nie zgadzam się, aby gliwicka Straż Miejska była kierowana do „obsługi” protestów.

Przypomnijmy, że w Gliwicach, podobnie jak w innych miastach w Polsce, odbywają się protesty w formie „spacerów” mieszkanek i mieszkańców, którzy wyrażają w ten sposób swoje oburzenie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, zdominowanego przez sędziów kojarzonych z partią rządzącą. TK w orzeczeniu z czwartku, 22 października, stwierdził, że dopuszczalność aborcji z powodu ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z konstytucją.


W poniedziałek na oficjalnym profilu prezydenta w mediach społecznościowych pojawiło się jego stanowisko w tej sprawie. – Zawsze uważałem, że samorząd nie powinien zajmować się kwestiami światopoglądowymi – zaczął Adam Neumann.

Dzieje się to w kontekście znaczącego wzrostu zachorowań i związanych z tym ograniczeń. Zamierzam pozostać wierny zasadzie nieprzenoszenia światopoglądowych konfliktów o wymiarze ogólnopolskim na grunt spraw miejskich. Chcę jednak poinformować, że w czasie dzisiejszego posiedzenia sztabu kryzysowego poinformowałem Policję, że nie zgadzam się, aby gliwicka Straż Miejska była kierowana do „obsługi” protestów – przekazał Neumann w poniedziałek, 26 października.

Ograniczenie prawa do zgromadzeń na podstawie rozporządzeń jest wątpliwe prawnie, podobnie wątpliwe prawnie jest oddelegowywanie Straży Miejskiej pod rozkazy Policji, jakiego dokonał wojewoda w związku z walką z epidemią

– podkreślił Neumann.

Do tej pory uważałem, że sytuacja w jakiej się znajdujemy to nie czas na spory prawne z rządem, miejskie instytucje zgodnie współpracowały ze służbami państwowymi w walce z epidemią. Rozpętanie tak dużego konfliktu społecznego w czasie, w którym się znajdujemy uważam za przejaw cynizmu rządzących. Nie chcę, aby miejskie służby były używane w tej sprawie – zaznaczył prezydent Gliwic.

Zapowiedź kolejnych protestów w Gliwicach

W poniedziałek o godzinie 16:00 pod Urzędem Miejskim w Gliwicach kolejny raz zgromadzą się mieszkanki i mieszkańcy, którzy w ramach protestu zamierzają zablokować centrum miasta.
Udział w akcji wezmą zarówno piesi, jak i zmotoryzowani gliwiczanie. Protestujący o 16:15 wyruszą na przemarsz/przejazd. Zamierzają przemieszczać się trasą ulicami: Zwycięstwa/ Bohaterów Getta Warszawskiego/ Toszecka/ Jana Śliwki/ Feliksa Orlickiego/ Skwer Doncaster. Planują poruszanie się w obrębie całej jezdni.

Kolejna akcja protestacyjna przewidziana jest we wtorek o 20:00 na skwerze Doncaster (za Urzędem Miejskim). Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu w serwisie facebook.com.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Xsenofob

DZIEL i RZĄDŹ – stara rzymska maksyma stosowana z powodzeniem od czasów starożytnych.
Trzeba napuszczać jednych na drugich, niech się nienawidzą nawzajem:
– zwolenników PIS na PO i odwrotnie
– zwolenników aborcji na pro-liferów i odwrotnie
– homo na hetero i odwrotnie
– świeckich na kler
– kibiców drużyny A na kibiców drużyny B
– maseczkowców na tych co chodzą bez maseczek
.
Wtedy najłatwiej będzie kontrolować społeczeństwo.
Tylko kto jest kontrolerem?

Urko

Ja.

Laszlo_egesz

Kto jest kontrolerem – wiemy. Wiemy też, że gdy nastroje zostaną zbyt podsycone i przegrzane to zamierzony skutek obróci się w przewskutek.

Dziadek Rainhold

ON ciągle napusza, brata swego jedynego też napuścił na wylot

Informacja Turystyczna

Z kogo nie wolno się śmiać?

Szpagin

Cytując Zbyszka Stonogę “ta k***a, ten mały karakan”.

Lilja

Ci co teraz tak pilnie ustawy wrzucaja przeciw obywatelom, a obywatele nic dalej nie widzą niż to swoje mrowisko. Faktycznie ludźmi.latwo rządzić.
Tam na górze z lewej i z prawej patatyczne wywody, a ludzie to lykaja jak gęś kluczy. Później rządzący w weekend przy piwku się śmieją jak durni ludzie się między sobą tłuką.

Tak – dziel i rządź

Obserwujący

No dobrze.Niech protestują.Trzeba pogonić kler i pisiorów.
Dosyć tego niszczenia kraju.

Xsenofob

Tak się szczuje na tych drugich. Nieważne jacy są naprawdę – mamy się nienawidzić. Bo tak.

Obserwujący

Tylko, że gdyby kler i pisiory byliby w porządku, nie byliby fałszywymi hipokrytami, wtedy faktycznie można by się zastanawiać i dyskutować w tym przypadku nie am o czym,z nimi trzeba twardo i bezceremonialnie, tak jak pisiory zagrały z ustawą i kobietami.

Lilja

Ale ludzie nie myślicie! Im o to chodzi żeby naród się podzelił. Dziel i rządź!!
A rząd PiS , PO, lewica wszyscy razem za Naszymi plecami procedurą ustawy , szkodliwe dla Całego narodu.

Włączcie wreszcie myślenie i zobaczcie co się dzieje do okoła . Wyłącznie tv i szukajcie prawdy i Nie dajcie się dzielić bo nas zniszczą.

Skończy się na tym że dostaniecie prawo do aborcji ale nie będziecie mieli z czego żyć i będziecie zasuwac za miske ryżu jak to kiedyś Morawiecki powiedział

BiKo

Czy to znaczy że jest tylko jedna jedyna racja? Czy zdanie Pani Wielgus jako kobiety ma taką samą siłę jak tej która ma 3 dzieci? Czy to zdanie nie ma żadnej wartości. Czy chamstwo i arogancja protestujących jest odpowiednią formą by się sprzeciwiać kierunkom zmian?
Nie podoba mi się orzeczenie TK ale nie nienawidzę, nie poniżam za to bliźnich że mają inne zdania.
Drogie Panie nie jesteście wszystkim a tylko Kimś…

Obserwujący

Tak, na chamstwo,arogancję też trzeba odpowiedzieć tym samym.Dialog merytoryczny nie trafia do pisowskiej mafii, do nich trzeba mówić ich językiem,wtedy dotrze.
Nie udawaj człowieku, czas na przebudzenie…

Urko

I brawo Panie Neumann. SM jest od walki ze smogiem i ratowania dzików ze studzienek. A nie do pomagania milicji w “kontroli” demonstracji.

Rico

Urko. Mam nadzieje, ze to byla ironia :)

Urko

Czytając twoje posty nie rozpoznałbyś ironii , nawet gdyby jej 6 ton spadło ci na głowę

Tymon

Dobra wyważona opinia, głos rozsądku w czasie rozszalałych emocjach…

Kopalniok

Ale minister u nas był! Chronić wilcze doły! Z kim żeście się obrońce potoku skumali?!

Ona

Ciekawe, że prezydent wypowiada się na temat konfliktu społecznego, a nie widzi go w sprawie o Wilcze Doły.
Nie ma to jak wybiórcza ślepota.

wind_of_change

A później Morawiecki na strefę przyjechał. Czyli chwalenie się firmami – cacy, niech PiS przyjeżdża, ale jak ktoś z PiSu przyjeżdża na Wilcze Doły to źle.

jgans

Nie pitol prezydent, tylko zrób coś dla Gliwic!!!!

Informacja Turystyczna

Namawianie do samobójstwa jest w PL nielegalne, wiesz o tym?

w pogonii za octem

neumann proszę cię, kto jak kto ,ale ty nie zabieraj głosu.to są za trudne tematy dla ciebie i twego pana frankiewicza,zajmij się lepiej “twoim miastem”

Informacja Turystyczna

Akurat w wypadku tych osobników lepiej by zajmowali się czymś na co wpływu nie mają, zaś jak najmniej miastem.

Ja

Neuman ty marionetko Frankiewicza.
W końcu coś powiedziałeś.
Jak zwykle nic mądrego.
Zamiast godzić lepiej dzielić.
Weź się w końcu do roboty.

Obserwujący

No,ale w końcu wykrztusił coś od siebie,zachował się jak facet, zamiast udawać,że go nie ma, tudzież “pracuje”.
Poza tym on się boi pisiorów.

Lilja

Im o to właśnie chodzi. Jak się ludzie nie obudzą będzie źle., bardzo źle za plecami jakie ustawy wchodza. Chcą podzielić społeczeństwo żeby walczyło przeciw sobie A nie przeciw władzy

Ad

“Rozpętanie tak dużego konfliktu społecznego w czasie, w którym się znajdujemy, uważam za przejaw cynizmu rządzących”

w dzisiejszych czasach powinno się dążyć do pozamykania wszystkich urzędów i spółek miejskich przed petentami i umożliwienie spółkom miejskim wygrania wszystkich przetargów.

Ferdek

Bardzo dobrze Panie Neumann wystarczy, że zażarty zwolennik pisiorów i karierowicz z Gliwic został Komendantem Głównym Policji. Taka nominacja niejednemu gliwickiemu policjantowi wykrzywia usta w uśmiechu bo Jarek i Jarek – mówi Wam to coś??

anzelm bohatyrowicz

N – jak NIEMOTA
JUŻ DAWNO MIESZKAŃCY POWINNI OSOBNIKA NA TACZCE ……….

Gruntowy przymrozek

Tego na krótkich lapach z błoną między palcami czym prędzej.

Pytam

Kiedyś kibice wjeżdżali w kordony policji, pomagając prostestujacym kobietom czy dziś powinno być podobnie??

Rico

Neumann jak zwykle zrozumal… Tu nie chodzi o “obsluge” protestujacych panie prezydencie. Tu chodzi o zapewnienie bezpieczenstwa mieszkancom Gliwic, w tym protestujacym dziewczynom. A co panie neumann ma pan do powiedzenia kierowcom stojacym w korkach, bo ulice zakorkowane protesutujacymi? To tez jest obsluga protestow? Tam tez pan nie da SM? No jasne. Lepiej niech lepia mandaty w strefie platnego parkowania. Jak zwykle prezydenciunio blysnal.

Ząbkami do góry

O co tyle szumu, że będzie się więcej korasów rodzić?

Nikt

Popyskują i rozejdzie się po kościach zakład?

Obserwujący

Przegrałeś ten swój “zakład” już na wstępie.

Adrian

Pojęcia nie masz o czym piszesz a to ci się dzieje w tej chwili to powolny upadek dyktatury PiS i klęska kościoła w Polsce, który ta banda psycholi pociągnie ze sobą na dno.

Andrzej S.

Wspólczesna cywilizacja karę śmierci zamieniła na dożywocie!
Kto ludziom dał prawo do zabijania bliźnich i nienarodzonych.To się odbije w psychice morderczyni i będzie rana niezabliźnioną do końca Jej dni.
Inaczej to morderstwo z premedytacją i kwalifikuje się do badań psychiatrycznych!

Ostatni Sprawiedliwy

Prezydent Gliwic pan Neumann chyba zagalopował się ze swoimi wypowiedziami. Jeżeli Staż Miejska ma brać czynny udział w walce z koronawirusem i innymi działaniami wskazanymi przez wojewodę, to mają być udostępnieni.
Czasy kiedy komendant Straży Miejskiej zapier*dalał sobie 30 ton kostki brukowej i później był futrowany przez Gminę Gliwice, już dawno się skończyły. Jeżeli tego Pan nie rozumie to proszę podać się do dymisji.

tomi

Nad strażą miejską wojewoda ani minister władzy nie mają. To są urzędnicy czy funkcjonariusze miejscy i niech nie będą wykorzystywani do politycznych rozgrywek. A Kaczyńskiemu niedługo służb braknie.

Urko

@Ostatni Sprawiedliwy
Teraz do nie dotarło, co z tobą jest nie tak. Stajesz na baczność przed listonoszem, prawda ? Bo ma mundur i każde ci “zwrotkę” podpisać , prawda ?

Mamrot

Prowokatorką “spontanicznej” akcji to Małgorzata Tkacz-Janik. !
Dajecię sie nabierać jak spadowe jabłka na jabcoka patykiem pisanego!

Waza VI

Słomiany zapał sfustrowanej smarkaterii wygasł.

wiesław

Przede wszystkim wyłączyć sieci komórkowe, żeby protestujący się nie zwoływali. Na bieżąco legitymować tez tych, którzy idą na protest. Długofalowo: relegować z zakładów pracy i uczelni osoby biorące w antyrządowych demontracjach i powołać coś na kształt Omonu do zaprowadzenia porządku.

ziomek

skąd się urwałeś?

Miruś

Wiesio Ty jakiś stary ormowiec musisz być

Dziadek

Czyżby uczeń towarzysza Wiesława ?

Informacja Turystyczna

Zapomniałeś o obozach. Jak nie pomoże izolacja to reedukacja!