Rozpoczyna się Letnie Kino Plenerowe. W repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie

fot. Z. Daniec/UM Gliwice

Lato, leżaki i największe filmowe hity – 7 lipca startuje Letnie Kino Plenerowe. O godzinie 18:00 zostanie wyświetlony film dla dzieci, a o godzinie 20:00 dla dorosłych widzów. I tak co tydzień, aż do 1 września.

Pierwsze spotkanie kinomanów zaplanowano na pl. Grunwaldzkim. 7 lipca dzieciaki poznają byczka „Fernando”, a dorośli zatopią się w świecie ponadczasowej muzyki Freddiego Mercury’ego i zespołu Queen.

„Bohemian Rhapsody” to jeden z najważniejszych filmów 2018 roku, zdobył aż cztery Oscary i podbił serca widzów na całym świecie. W sam raz na pierwszy seans Letniego Kina Plenerowego w Gliwicach.

W następnych tygodniach kino pod chmurką pojawi się na placu pod Areną Gliwice (ul. Akademicka 50) i lotnisku na Trynku, a także w Wilczym Gardle, Łabędach i w dzielnicy Obrońców Pokoju. Ostatnie seanse, 1 września, zostały zaplanowane pod Radiostacją (ul. Tarnogórska 129). W kinowych planach są takie przeboje jak „Kształt wody” ze świetną rolą Sally Hawkins, trzymający w napięciu kryminał w gwiazdorskiej obsadzie – „Morderstwo w Orient Ekspressie” – czy bajka „Roboty”. Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakacie. Wstęp na wszystkie seanse jest wolny.

(żms)/UM(mm)

fot. Z. Daniec/MSI
plakat źródło: facebook.com/K.Tomala

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Żenua
Żenua

Kształt wody? Naprawdę?

Tolik
Tolik

Czego nie zrozumiałaś?

Żenua
Żenua

A co tam do rozumienia? Woźna bzyka się z wodnym kosmitą. Naprawdę, cóż za wartościowy film …

ja234
ja234

Słabe, oklepane filmy.Na zasadzie dla każdego coś miłego.Ale chętni będą i o to chodzi.(1326)

drtyu
drtyu

To smutne, że najludniejsza dzielnica Sośnica została pominięta…
Powinno się o tym pamiętać, przy kolejnych wyborach.

Imiu
Imiu

takie są Gliwice i ich przyszłość.

Ampuła
Ampuła

Na pytanie “A co Pan/Pani chcielibyście obejrzeć w weekend?”, zadane plenerowo leżącym pod resztkami ławek mieszkańcom Sośnicy, padły odpowiedzi co prawda dość słabo artykułowane, ale za to wyjątkowo spójne. Bez względu na płeć, wiek, zajęcie, status majątkowy i poziom upojenia, sośniczanie chcieli oglądać używane samochody z Niemczech. W idealnym stanie, z gazem, na oponach całosezonowych i w niepalącej tapicerce.
Dzięki tym badaniom stało się jasne, że na Sośnicy nie warto pokazywać nawet urwanego filmu.