Rusza Budżet Obywatelski 2021. Od czwartku będą dostępne formularze do zgłaszania zadań

fot. MZUK/ zadanie zrealizowane z budżetu obywatelskiego.

Rozpoczyna się ośma edycja Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Od 13 do 27 lipca gliwiczanie będą zgłaszać projekty, które mogą zostać zrealizowane w 2021 roku. W związku z sytuacją epidemiczną miasto zachęca do składania wniosków w formie elektronicznej.

Formularze będą dostępne od czwartku, 9 lipca.

Znamy już nowy harmonogram Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Cała procedura ma zostać zrealizowana w drugim półroczu. Ze względu na zmieniające się okoliczności związane z koronawirusem i kolejne obostrzenia, Gliwicki Budżet Obywatelski nie ruszył wiosną. Wnioski przyjmowane będą później niż zwykle, co wynika przede wszystkim z konieczności zapewnienia maksymalnej ochrony uczestnikom tego przedsięwzięcia. Głosowanie zaplanowano na jesień, a zadania kierowane do realizacji powinniśmy poznać z końcem tego roku.


Harmonogram Budżetu Obywatelskieo 2020

13 – 27 lipca -> NABÓR WNIOSKÓW DO GBO
14 września -> Publikacja wyników oceny wniosków
do 19 października -> Publikacja wykazu projektów poddawanych pod głosowanie
23 października – 13 listopada -> GŁOSOWANIE
do 10 grudnia -> Ogłoszenie wyników głosowania

Do podziału w ramach GBO jest więcej pieniędzy niż przed rokiem, bo prawie 7 mln zł (800 000 zł na projekty ogólnomiejskie, 6 162 000 zł na projekty dzielnicowe).

W tym roku wnioski można przesyłać także mailem

Aby ułatwić mieszkańcom zgłaszanie pomysłów, Gliwice wprowadziły dodatkową formę składania wniosków. W tym roku można dostarczać je nie tylko w wersji papierowej lub za pośrednictwem platformy ePUAP/SEKAP, ale także mailami na adres e-mail boi@um.gliwice.pl, dołączając wypełniony wniosek w formie skanu lub pliku pdf wraz z zeskanowaną listą poparcia w przypadku projektu ogólnomiejskiego.

Gdzie znaleźć formularze?

Formularz wniosku do pobrania i wydruku oraz formularz listy poparcia (wymaganej dla projektów ogólnomiejskich) będą dostępne od 9 lipca na stronie internetowej gliwice.eu w zakładce Gliwicki Budżet Obywatelski. Będzie można je także otrzymać w Urzędzie Miejskim w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 – na parterze w Biurze Obsługi Interesantów (przy wejściu od strony ul. Zwycięstwa) oraz w filii Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31A, w godzinach urzędowania.

Jak dostarczyć wniosek?

Wnioski (w przypadku wniosków ogólnomiejskich wraz z listą poparcia) należy składać w następujący sposób:

👉 w formie papierowej w Biurze Podawczym Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 lub w Biurze Podawczym w filii Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31A, w godzinach urzędowania lub listownie na adres Urzędu; o dacie złożenia wniosku w terminie decyduje data jego doręczenia przez operatora pocztowego do siedziby Urzędu;
👉 w formie elektronicznej:
– za pośrednictwem platformy ePUAP/SEKAP na adres skrzynki Urzędu Miejskiego w Gliwicach: /UMGliwice/SkrytkaESP; wniosek należy złożyć poprzez wybranie usługi „pismo ogólne”, dodając wypełniony formularz oraz zeskanowaną listę poparcia w przypadku projektu ogólnomiejskiego;
– wysyłając na adres e-mail boi@um.gliwice.pl wypełniony wniosek w formie skanu lub pliku pdf wraz z zeskanowaną listą poparcia w przypadku projektu ogólnomiejskiego.

(żms)/MSI
fot. MZUK

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jest Faja

Zaraz pojawią się wybiegi dla psów na osiedlach sąsiadujących z polami, kursy karate dla emerytów, karmniki dla bezdomnych kotów (punkt zgłoszony przez stare panny…. eeee przepraszam, teraz się mówi silne niezależne kobiety) i koniecznie jakaś ścieżka rowerowa z której nie będą chcieli rowerzyści korzystać, bo będą na niej o zgrozo zakręty i skrzyżowania, a nawierzchnia odbiegać będzie od gładkości lustra, więc będą dalej jeździć jezdnią.

Lup

Facet, ująłeś to że nic dodać nic ująć. Pozdrawiam

tylko się cieszyć

Piszesz o zbędnych sprawach, miastu potrzebne jest bardziej konkretny i solidny symbol, choćby ogromny mosiężny świecznik na którym można by zapalić szabasowe świece w geście solidarności z Adrianem kiedy wygra wybory, no i Adamem Michnikiem rzecz jasna.

Pudzian

Masz coś do posiadaczy kotów ?! Nie każdy kto ma kota, ma kota.

Son Gokū

Ja mam, a co?

Greg

Wybiegi dla psów powinny być na każdym osiedlu. Będziesz miał psa to zrozumiesz dlaczego.

Fred Astaire

żwir pod deskorolki, betonowe tablice informacyjne na każdym drzewie, a siłownie niech zrobią na dachu UM

guy fawkes

Liczę, że pojawią się jakieś propozycje rewitalizacji terenów zieleni, nasadzenia wzdłuż ulic czy utworzenia nowych zielonych terenów.

Urko

Owszem . Pojawią się . I zgodnie z gliwicką tradycją zostaną zignorowane. Na zasadzie: “Wicie. Rozumicie. Teraz to tak nie za bardzo…. Ale tak za 11 lat, to ….Ho, Ho …. “

Przelicznik

To się przeliczysz

tylko się cieszyć

Wzdłuż ulic czworonogi nasadzają po terenach zielonych co użyźnia glebę rewitalizacyjnie.

DD

Wszystko będzie na tip top jak wymienimy kadrę na bardziej odpowiedzialną za należyte utrzymanie tego w co już zainwestowaliśmy. Niech się sprawdzi w zarządzaniu tym co jest, potem pomyślimy o następnych inwestycjach ze wspólnego budżetu. Zobaczcie jak wygląda pas przydrożny na Słowackiego, jak kolejny rok w pasie przydrożnym trawą zarosły róże na Daszyńskiego, jak wygląda chodnik na Witkiewicza przy nowych blokach sąsiadujących z przychodnią, czy to jeszcze jest chodnik a może wirus go wypaczył ?

Xsenofob

Nie liczę na wyremontowanie nawierzchni alei wzdłuż ul. Mickiewicza.
Jak twierdzi magistrat – popękany asfalt z czasów PRL-u jest zabytkowy i nie wolno go ruszać.

gliwicjus

Wyremontowanie takiej nawierzchni to podobno tani populizm i uleganie głosom pojedynczych osób.

kasztanka marszałka

Skoro bruk z czasów sanacji może być zabytkowy to i asfalt z PRL-u.

DD

To trzeba tam rozstawić flagi EU i sfotografować standard alei.

Imiu

Aaa malowanie Krzyża za 100.000,00 PLN netto lub kapliczki za 160.000,00 PLN netto?
No dobrze, może być jedna ławka bez oparcia za te pieniądze… Idę zaraz założyć firmę/spółkę i mogę zacząć żniwa lub przejdę się po ludziach aby przepchać swój “pomysł” na byznes, taki jest BO i dotacje np. z PUPu… Przydałby się ten nowy laptop z telefonem :-D Wytyczne jak w Polskim Zarządzie gdzie specyfika w przetargu określała jedynego producenta ale inni też MOGLY wziąć udział XD

tylko się cieszyć

To malowanie krzyży i kapliczek to tylko dzięki Platformie rządzącej w Gliwicach.

Obserwujący

No pewnie,potem urzędasy stwierdzą,że “tego się nie da”, “to i tamto należy do zadań osiedli”,”nie bo nie”, “teren nie należy do miasta”.
A w ogóle to, jednak za dużo kasy pójdzie na projekty dla mieszkańców i jednak nie będzie budżetu dla obywateli.No bo po co?wystarczy sam sukces na wstecznym.

gmG

Taaak… urzędasy śpią a mieszkańcy huzia patrzeć gdzie dziura, gdzie syf i co by tu jeszcze… A to nie ma jakiegoś planu który realizuje się krok po kroku, a to nie ma koncepcji jak mają wyglądać Gliwice za lat kilka kilkadziesiąt? Mieszkańcy mają budować koncepcję rozwoju i utrzymania miasta? Przecież po to was wynajęliśmy urzędasy… i z naszych podatków opłacamy.