Rynek w Gliwicach wygląda teraz jak z bajki, warto zobaczyć na własne oczy. Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy (TV)

Obfite opady śniegu niekoniecznie ucieszyły kierowców, ale sprawiły, że gliwicki Rynek prezentuje się bajkowo. Naprawdę nie przesadzamy, kto nie wierzy, powinien się wybrać na Jarmark Bożonarodzeniowy, zwłaszcza po zmroku.

 
Dopisuje również frekwencja, dawno nie widzieliśmy aż tylu mieszkańców na samym Rynku, nawet ul. Zwycięstwa zapełniła się ludźmi ciekawymi tegorocznych atrakcji. Podobnie jak w ubiegłych latach, pojawiła się wiedeńska karuzela, nad Rynkiem góruje zaś podświetlone, kolorowe młyńskie koło. Ponarzekać można na ceny, przejazd kolejką z mikołajami czy karuzela kosztują 15 złotych, koło młyńskie 20 zł. Chętnych jednak nie brakuje.

Również stoiska cieszą się sporym powodzeniem, zwłaszcza te oferujące coś do zjedzenia i wypicia na ciepło. Nie brakuje też typowej oferty świątecznej, wyrobów z piernika, propozycji prezentów gwiazdkowych, ozdób choinkowych, a nawet potraw na wigilijny stół.


Jarmark będzie czynny codziennie, aż do 22 grudnia. Od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godz. 12-20:00, natomiast w piątki i soboty nieco dłużej, bo do godz. 22:00. (emef)

16 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze