Samochody Google Street View na ulicach polskich miast. Pojawią się również w Gliwicach

Na ulice polskich miast wróciły charakterystyczne samochody Google wyposażone w panoramiczne kamery. Do października mają się pojawić łącznie w 82 miejscowościach, między innymi również w Gliwicach.

 
Jak informują internauci, w ostatnich dniach pojazdy aktualizujące obraz ulic pojawiły się na Śląsku. Na liście miast naszego regionu, których zdjęcia będą odświeżone, oprócz Gliwic znalazły się również Bytom, Bielsko-Biała, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Ruda Śląska, Rybnik, Sosnowiec, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice i Siemianowice Śląskie.

Dzięki wykonanym zdjęciom można na mapach Google zobaczyć praktycznie każdy zakamarek widoczny z drogi publicznej.


Obecnie, zdjęcia w centrum Gliwic pochodzą w większości z 2017 roku, nie brakuje jednak ujęć jeszcze starszych. Na przykład przy ulicy Dworcowej zamiast nowego biurowca wciąż widzimy klepisko z tymczasowym parkingiem.

Wszystkich obawiających się o prywatność, Google uspokaja, że chroni wizerunki osób pojawiających się na zdjęciach w Mapach Google. – Stworzyliśmy zaawansowaną technologię zamazywania twarzy i tablic rejestracyjnych, której używamy przy przetwarzaniu wszystkich zdjęć publikowanych przez nas w Street View. Jeśli zobaczysz, że Twoja twarz lub tablica rejestracyjna nie jest wystarczająco zamazana, lub jeśli chcesz, byśmy zamazali cały Twój dom lub samochód albo całą Twoją postać na zdjęciu, prześlij prośbę poprzez “Zgłoś problem” na naszej stronie – informuje Google.

Niedawno właśnie z takiej możliwości skorzystał prezes PiS, Jarosław Kaczyński, którego domu na zdjęciach już nie można zobaczyć.

Technologiczny gigant przypomina też, że każdy może zgłosić nieodpowiednie treści znalezione na zdjęciach. Chodzi m.in. o treści prezentujące przemoc, mające charakter seksualny, szerzące nienawiść i przede wszystkim takie, które pozwalają na identyfikację widocznych na zdjęciach osób.

(emef)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
olo

a chaty frankiewicza i budki bedzie mozna zobaczyc?

666

Niech lepiej prześwietlą konta decydentów czy aby legalnie zarobili tyle ile po bankach trzymają, i w materacach.

Bywalec hosteli

Ściągać pranie z płota!!! i słomę z placu żeby wstydu nie było :-)

ciekawy

W Niemczech całe miasta są wyłączone ze szpiegostwa Google Street View. Ciekawe dlaczego?

Lolek.

To żaden spisek czy też tajemnica. Brak w Street View w Niemczech i Austrii spowodowane jest brakiem zgody ze strony społeczeństwa i wynikającego z tego prawa. Kilka lat temu Niemcy przeprowadzili referendum, wedle którego wynikło, że ludzie nie chcą, aby ich domy, samochody i twarze były nagrywane przez auto Google Inc. Choć jest kilka miast gdzie ta usługa jest dostępna, ale wiele domów jest i tak zamazana, na życzenie ich właścicieli. Austrii nawet rejestratorów jazdy nie można używać, za to można dostać mandat.

https://www.google.com/maps/@48.7723959,9.1603823,3a,75y,65.26h,93.46t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXPU97XTsLdh9OonJJqhfsw!2e0!7i13312!8i6656

Piotr

W Korei Północnej też nie można używać i żyją.

Gliwiczanin

W interesie bezpieczeństwa i ochrony prywatności takie akcje powinny być zabronione! Jedyne miejsca do pokazania to miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym!

vigilante

To zwykły szpion – robi fotki w tym dzieciom i umieszcza je w internecie. Proponuje się po prostu skrzyknąć i zaczajić na samochodzik. Jeśli ktoś jest chętny na jutro to dawajcie znać – szczególnie mężczyźni słusznej postury zdolni do noszenia i posługiwania się bronią.

666

To jest q….inwigilacja, a może żydzi już wybierają sobie zdalnie nasze chałupy, nie mogąc się doczekać kiedy będą ich kamienice a nasze ulice. Może dlatego taka nagonka do wyszczepienia wszystkich aby jak najszybciej przeflancować nas na cmentarz.

Dawid

Polacy wszystko niszczą,nie opłaca się. Lepiej stawiać na takie rzeczy za granicą.

Egon

Co konkretnie masz na myśli?

Fiku Miku

Nie licz, że @Dawid szybko Ci odpowie. Wytrzeźwieje po 18:00. Może wtedy.

Najedzony

Z debilizmu nie da się wytrzeźwieć,więc najlepiej nic nie odpisywać bo głupota jest zaraźliwa i często śmiertelna!