Satyryczny profil Rady Dzielnicy kpi z działań podejmowanych przez prawdziwą Radę. “Robi czarny PR”

W Łabędach nie ma oferty dla osób młodych – mówią gliwiczanie, którzy założyli satyryczny profil Rady Dzielnicy Łabęd(y) na portalu facebook. Serwis jest tak podobny, że łatwo uznać go za oficjalną stronę Rady.

Na początku września w mediach społecznościowych uaktywniły się “Nasze Łabędy – strona Rady Dzielnicy Łabęd”. Na końcu nazwy dzielnicy brakuje litery “y”. Właściwie tyle na wstępie odróżnia imitację od oryginalnego profilu Rady. Znajdujemy tam to samo logo i (nieco inaczej ustawione) zdjęcie w tle.

“Strona poświecona tematyce osiedla, ktora ma na celu poruszanie różnorodnych problemów społecznych jak i informowanie mieszkańców o tematach bierzących” (pisownia oryginalna) – czytamy w informacjach na profilu, który oznaczony został w serwisie facebook.com jako Satyra/Parodia.


NIEoficjalna strona Rady Dzielnicy Łabędy:

Przykładowy wpis umieszczony na nieoficjalnym profilu (zrzut ekranowy):

Oficjalna strona Rady Dzielnicy Łabędy:

RADA PRAWDZIWA: BYŁY ROZMOWY Z POLICJĄ

To jest po prostu grupka, która wyśmiewa działania rady, nielegalnie pobiera nasze zdjęcia, wkleja tam goliznę, różnych pedofili i podpisuje się jako strona Rady dzielnicy Łabęd. Sprawa ta została wczoraj zgłoszona policji i do facebooka z prośbą o zamknięcie tej strony, bo po prostu ktoś robi na tutaj czarny PR – mówiła nam w pierwszej połowie września Sabina Gorczyca-Kamaj, przewodnicząca zarządu Dzielnicy Łabędy.

Więcej informacji na ten temat posiada radna Krystyna Sowa. – My tego (profilu, red.) nie blokowaliśmy przez tydzień, dlatego, że chcieliśmy rozpoznać, kto to jest i zasięgnąć konsultacji prawnej, były rozmowy z policją. Niestety nic się nie da z tym zrobić prawnie poza blokowaniem. Nie wiedzieliśmy nawet, że coś takiego istnieje. To się uaktywniło mocno 4 września – przekazała Krystyna Sowa.

Pozostało zgłoszenie fałszywego konta do serwisu facebook.com. Tak też się stało. Strona została zablokowana, ostatnio jednak wróciła do publikowania wpisów. Jak informują nas osoby, które stoją za satyrycznym profilem, aktualnie portal społecznościowy prowadzi postępowanie.

RADA SATYRYCZNA: TO MANIFEST MŁODYCH MIESZKAŃCÓW

Udało nam się także uzyskać informację o powodach prowadzenia strony, która do złudzenia przypomina oficjalne “Nasze Łabędy”.

Generalnie strona ma charakter satyryczny. Jest to pewnego rodzaju manifest ze strony młodych mieszkańców Łabęd. Niestety ale czujemy się troszeczkę pomijani w wielu inwestycjach społecznych na naszym osiedlu

– dowiadujemy się z przedstawionego przez twórców oświadczenia.

Prawie każda akcja jest kierowana w stronę seniorów. (…) Brakuje tu miejsc dla nastolatków i młodzieży powyżej 20 roku życia. Stad często tworzy się problem z pijaństwem na ławkach i często innymi dziwnymi sytuacjami wieczorną porą. Reasumując strona nie ma ma celu nikogo urazić a humor, który jest prezentowany docelowo ma troszeczkę dać do myślenia – napisali autorzy serwisu Nasze Łabędy – strona Rady Dzielnicy Łabęd.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
nie młody już

Działania Rady Dzielnicy Łabędy nadają się tylko do wyśmiewania a przez zgłoszenie tej sprawy do policji ośmieszają się sami jeszcze bardziej.

Beton

Niestety satyrycy mają rację. W całym mieście ciągle wszystko tylko dla seniorów. Rejsy, spotkania, potańcówki, festyny, koncerty, prelekcje, masaże i mnóstwo innych aktywności. Młodzi do roboty, albo faktycznie do żaby po browara i na ławkę, pod warunkiem że nie jest zajęta przez seniorów. Tam warować po cichu, bo jak seniorom zacznie przeszkadzać hałas to zadzwonią po dzielnych strażników, którzy prosto z kursu samoobrony dla seniorów przyjadą rozgonić młodzież do domów. A seniorzy mogą łazić przez środek skrzyżowania , przejeżdżać rowerem na czerwonym świetle, ryć się do kolejki w sklepie przed innych, nie sprzątać po psach, nie nosić maseczek i jeździć… Czytaj więcej »

Obserwujący

Więc właśnie.Seniorzy to kolejna grupa uprzywiliejowana. Po pińćetach i umorusanych specjalnej troski.Seniorom za dużo się wydaje.Niestety.
Seniorzy wiedzą,że mogą olewać prawo i dobre obyczaje bo “są starzy i im wolno”.Masakra.

wesołe jest życie staruszka

Rejs po Kanale Gliwickim pod względem turystycznym jest bardzo atrakcyjny, z pokładu statku rozciągają się przepiękne widoki na wysokie skarpy kanału zarośnięte krzaczorami.

Radna Musztarda

Cytat roku: “…wkleja tam goliznę, różnych pedofili…”

RamPamPam

Zrobić z Łabęd dzielnice Pyskowic i po problemie.

Frakcja Wolne Pyskowice

Pyskowice żądają dostępu do morza.

Syrenka

Stowarzyszenie Kreatur Morskich żąda dostępu do Pyskowic.

asa

Teraz to wymyślił:P

w szampańskim nastroju

No cóż, społeczeństwo nie tylko Polski ale całej Europy się starzeje i będzie się starzeć przy obecnym przyroście naturalnym i dzietności kobiet wynoszącym tylko 1,4, dla porównania Żydówka rodzi trójkę dzieci a Arabka czworo. Nie pomagają również rozpaczliwe 500 złotowe rządowe działania, przynoszące komiczne efekty a który przecież wie najlepiej. Bo jest to problem nie ekonomiczny a kulturowy, po prostu kobiety stwierdziły, że nie są maszynkami do rodzenia dzieci i już i tyle i mają do tego prawo. Przed wojną była bieda, że aż piszczało a w rodzinach normą była piątka pociech a zdarzały się domy gdzie dzieci było i… Czytaj więcej »

Perez

Nie rozumiem oburzenia tej Pani….przeciez prawde pisza :)

Dawid

Prawda jest jak d… Każdy ma swoją.

Urko

Pomysł , a tym bardziej wykonanie wali z daleka “żenuą”. Z drugiej strony “wku..w ” radnej Sowy Krystyny – bezcenny

Dawid

Jak niewiele potrzeba Ci do szczęścia. Pozazdrościć.

Dawid

Wystarczy kogoś wkurzyć i już lepiej na sercu.

Trybson

Taki typowo -po polsku i chrześcijańsku. Tak trzymaj

Urko

Otóż misiu, ja pamiętam Sowę Krystynę jak jakiś czas dawny temu, z uśmiechem na twarzy tłumaczyła grupie wku,,, wionych a przy tym bezsilnych mieszkańców , że to, że UM “nasikał im do butów” jest całkiem OK i dla nich dobrze . Tylko oni tacy durni, że tego nie rozumieją. I dla wyjaśnienia . Wku..w radnej Sowy Krystyny nie dał mi szczęścia . Natomiast fakt, iż jest w tej sytuacji bezradna , dał mi poczucie satysfakcji .

Cliper

Mlodzi z sosny i łabęd kibicują klubowi za miedzy-to dlatego nic nie dostają w zamian od miasta

ŚlepaWrona

Ta tendencja będzie się utrzymywać. Trzeba zaznaczyć, że młodzi, starzy i średni na Górnym Śląsku kibicują Górnikowi albo, Ruchowi. Niewielkie poparcie, i to tylko lokalnie, w paru dzielnicach, mają Szombierki, Polonia, Odra, Radzionków, GKS i Piast. Ale to tylko płotki w wielkiej, ogólnośląskiej świętej wojnie GÓRNIK-RUCH.

Ostatni Sprawiedliwy

Pokolenie “Soku z buraka” więc co się dziwić.

Urko

No. Beznadzieja. Żadnych informacji o bandziorach niezłomnie wyklętych . Zero artykułów o antypolskich spiskach nazistowsko – żydowsko-komunistycznych. Nawet tło tych postów jakieś takie … hmmm… niepatriotyczne. Żadnej flagi biało czerwonej . Ani śladu orzeła w koronie albo “kotwicy”. Nic o Grunwaldzie , Płowcach i Cedynii. Straszne

Asik

Jak ci tego brak to się na wic narodowy przespaceruj.
Ja wiem,że w Gliwicach nie ma oferty dla takich jak ty ale Podlasie chętnie cię ugości

Urko

Po raz kolejny powtarzam, że umiejętność percepcji sarkazmu, ironii czy też pure-nonsensu jest cechą wyłącznie ludzi inteligentnych. Tobie powinna wystarczyć taka odpowiedź : “Post nie był adresowany do ciebie, nic z niego nie zrozumiałeś/aś , więc się nieproszony/a nie odzywaj”

Dawid

Wystarczy poczytać, pooglądać to, co piszą, jakie zdjęcia ich rajcują, a autorzy objawią się w pełnej krasie. Co ich interesuje, jakiej rozrywki potrzebują, jakie inicjatywy dla swojego środowiska podejmują … https://www.facebook.com/DawidSulicki6/?ref=page_internal

Jan Pasek

To są skutki lewackiego, bezstresowego wychowania. Gówniarze nie mają szacunku do niczego i nie znają żadnej świętości.
Jest na to jedno dobre lekarstwo. Pas.

“Lać ich pasem przez plery,
rachować wszystkie kości,
by wyrwać z tych młodych gardzieli,
ich pierwsze słowa… mądrości”

Urko

Raczej sposób odreagowania po iluś tam latach tradycyjnego patriotyczno-katolickiego chowu. Kiedy socjopatyczny tatuś , lał pasem po 4 literach za “pałę” z religii, każąc jednocześnie odmawiać “zdrowaśki” albo śpiewać “Jeszcze Polska” na melodię z filmu “Vier Panzerkameraden und ein Hund.”
Po co to tłumaczę . Pamiętasz to zapewne z własnego dzieciństwa

ŚlepaWrona

Pomysł znakomity, wykonanie prymitywne do bólu.

gosc

i tak mniej prymitywne aniżeli opłacone z kasy miasta występy

Obserwujący

Nic dziwnego, star****.Faktem jest,że wybrali, niestety,prezydenta.
Inicjatywa satyryczna fajne i ciekawa.

#noś maseczkę

wiesław

Zatrudnić kancelarię prawniczą i żądać odszkodowania od dowcipnisia. Tak samo jak w przypadku tego kolesia, który montował tabliczki LGBT i działał na szkodę kilkudziesięciu gmin. Na dodatek, jeśli dowcipniś się podszywa pod prawdziwą instytucję, to sprawa jest do prokuratora.

united colors

Właśnie radni jednego z mniejszych miast, które miało dostać dotację z Unii a nie dostanie bo radni uchwalili sobie wcześniej strefę wolną od LGBT, próbowali dzisiaj głosowaniem odwołać swoją uchwałę ale niestety im się to nie udało i uchwała i strefa pozostaje a dotacja znika za horyzontem jak tęcza.

treya50

I bardzo dobrze, należało się idiotom

pełna powaga

Ziobry.

ADAMEK

Wiesiu aż mi Cię żal intelektualny betonie , wracaj Ty lepiej na wieś , no i jeszcze trzeba by utworzyć pluton egzekucyjny , zapomniałeś o tak istotnej sprawie ?