Ślady na śniegu – sposoby wykrywania zbrodni w literaturze i? w życiu. Tylko dla dorosłych

Wciąż nie słabnie popularność skandynawskich kryminałów.

Dla gliwickiej biblioteki to impuls, by miłośników twórczości Stiega Larssona, Camilli Läckberg, Henninga Mankella, H?kana Nessera czy Jo Nesb?, zaprosić na drugie spotkanie poświęcone technikom wykrywania zbrodni w literaturze i? w życiu.

– Literackie opisy miejsc zbrodni zestawimy z rzeczywistością dzięki wiedzy i ciekawym opowieściom Pana Dariusza Sikory, koordynatora zespołu techniki kryminalistycznej Komendy Miejskiej w Gliwicach. Podczas spotkania nie będzie brakowało mocnych wrażeń, dlatego zapraszamy tylko osoby pełnoletnie. Wstęp jest wolny – informują organizatorzy.


Literackie opisy miejsc zbrodni będzie można zestawić z rzeczywistością 8 kwietnia, o godzinie 18.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17.

Natomiast wydana w 2014 r. książka „Martwe popołudnie” rozpoczyna cykl powieściowy Mariusza Czubaja, którego bohaterem jest ekspert do spraw bezpieczeństwa i specjalista od poszukiwań zaginionych, Marcin Hłasko. Bohaterem wcześniejszych książek, m.in. wyróżnionej Nagrodą Wielkiego Kalibru powieści 21:37, jest mieszkający w Katowicach profiler policyjny Rudolf Heinz. Czy detektywi Czubaja różnią się od tych ze skandynawskich kryminałów? Między innymi o to będzie można zapytać autora podczas spotkania, 22 kwietnia o g. 18.00, w sali wystawowej biblioteki. Tym razem w Fili nr 1 na pl. Inwalidów Wojennych 3.

Więcej informacji na stronie www.biblioteka.gliwice.pl.