Policja udaremniła ustawkę. “Śląska Trójca” chciała doprowadzić do konfrontacji z kibicami Piasta

Koalicja kibiców lokalnych klubów sportowych “Śląska Trójca” miała zorganizować w sobotę “ustawkę” w Przyszowicach, w trakcie której członkowie zamaskowanej grupy próbowali skonfrontować się z fanami Piasta Gliwice.

Śląską Trójcę tworzą kibice ROW Rybnik, GKSu Katowice oraz Górnika Zabrze.

W sobotę, 23 listopada, kibice gliwickiego klubu jechali m.in. autokarem w kierunku Tychów na mecz tamtejszego GKS-u z GKS Jastrzębie. Po drodze, gdy już wyjechali z miasta, zostali sprowokowani przez grupę osób do wyjścia z pojazdu.

– Kolejna pracowita, meczowa sobota za mundurowymi z OPP w Katowicach i ich kolegami z Częstochowy. Policjanci kilka razy interweniowali wobec agresywnych grup pseudokibiców różnych klubów oraz udaremnili tzw. „ustawkę” w Przyszowicach, gdzie 100-osobowa grupa zamaskowanych osób w kominiarkach usiłowała skonfrontować się z kibicami jednej ze śląskich drużyn, których autokar zatrzymał się na światłach. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i nie dopuścili do eskalacji agresywnych zachowań. Zatrzymano 5 osób, a kilka ukarano mandatami – czytamy w komunikacie Śląskiej Policji zamieszczonym w serwisie facebook.com.

O tym, że za akcją w Przyszowicach mają stać kibice ze Śląskiej Trójcy, dowiadujemy się z artykułu w portalu Stadionowi Oprawcy.

– “Dzisiaj w Tychach odbył się mecz miejscowego GKS-u z drużyną GKS-u Jastrzębie. Na ten wyjazd udali się również sympatycy Piasta Gliwice, którzy na trasie zostali przywitani przez Śląską Trójcę. Więcej w relacji samych zainteresowanych” – czytamy na stronie.

Relacja kibiców Piasta Gliwice: “Dzisiaj jedziemy wspierać Jastrzębie na trasie atakuje nas koalicja śląskiej trójcy. Zatrzymujemy autokar i wysiadamy w 40 osób i nawołujemy do walki, po drugiej stronie podobne chęci do starcia jednak przez tych co zawsze do niczego nie dochodzi oprócz kilku aut które załapują się na przekopke. Plus dla śląskiej trójcy za atrakcje.

(żms)
fot. Śląska Policja

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Perez

Powinni zrobic taka ustawke, zaprosic wszystkich zainteresowanych bojkami na stadion, zagwarantowac przejazd, jedzenie oraz napoje na miejscu, a jak sie juz wszyscy zjada to wysadzic caly stadion w powietrze. Problem by sie raz na zawsze rozwiazal hahahahahaha
Taki zarcik :D

manek

Dobre, dobre. To taki dowcip w stylu Einsatzgruppen. Warto czerpać z najlepszych wzorów.
Z wrażenia nie tylko ręce opadają, poczucie humoru też.

Perez

normalni ludzie sa zmeczeni tymi BANDYTAMI

Miś Yogi

Czy ja wiem, niech się chłopy nap***dalają… Ale leczyć się prywatnie tylko i wyłącznie :)

Tajemniczy ktoś

Raczej zorganizować ustawkę, sprzedać bilety dla oglądających i dać kibolom się wytłuc na neutralnym gruncie ale bez świadczenia pomocy medycznej i przy zabezpieczeniu policji, że jakby ktoś chciał jednak uciec z “ringu” to go z powrotem policja tam właduje :D

Cliper

Zatrzymanych 5 osób?!
Musieli być grzeczni jak przedszkolaki
W przeciwnym razie powinno byc co najmniej kilkinastu odstrzelonych gumowymi kulami a potem tyleż samo pał przez plery..
Bandyci-cioty w grupie

Laszlo_egesz

Odczuwam silny afront ze strony redakcji wycinającej moje komentarze w sposób hurtowy.


MOD: Proszę nie zarzucać każdego wątku dziesiątkami niezwiązanych z tematem postów, to nie będzie miał Pan poczucia afrontu ze strony redakcji, dbającej o chociaż minimalny porządek na forum.

czacza

“Zatrzymujemy autokar i wysiadamy w 40 osób i nawołujemy do walki, (…) Zatrzymano 5 osób, a kilka ukarano mandatami”
Pomijając, że było kilkadziesiąt kiboli a ukarano kilku, to pewnie było to przypadkowe osoby. Mnie kiedyś też wlepiono mandat za to, że znajdowałem się na tym samym peronie co kibole. Oczywiście policja nie podeszła do kiboli, tylko do postronnych osób, które przypadkowo znalazły się w tym samym miejscu i czasie czekając na pociąg. Wiadomo, chodzi o statystyk i o to, żeby rzecznik mógł napisać, że kogoś ukarano

serwer

czemu policja nie strzela do tych “ścierwusów”? za każdego utłuczonego kibola nagroda po roku czasu na stadionach były by matki z dziećmi a najgorsze przekleństwo to “sędzia kalosz”

Obserwujący

No proszę jak kibolstwo podskakuje.Za rządów pisiorów poczynają sobie śmiało.Z drugiej strony, może policja powinna pozwolić im na tą ustawkę, niech się troglodyci biją…

ers

Dokładnie, powinni pozwolić im się tłuc, a potem tylko zgarnąć niedobitki do paki.

''

A dobitki też do paki, tylko że nie policja a zakład pogrzebowy.

antykiep

fajna felga w tym niebieskim fiaciku :)

SZKODA

ja bym ich wrecz podpuszczal do wojny bedzie mniej kiboli a to chyba dobrze dla noromalnych czemu im przeszkadzacie w rozmowach sztyletowych i kastetowych wrecz siekieriada powinna tam zadzialac

xxx

zwieźć to bydło, potomków ladacznic spod latarni, w jedno ogrodzone miejsce – stadion, hala, itp, zostawić im to co z sobą przynieśli, zabarykadować wszelkie wyjści i wprowadzić zasadę – wychodzi tylko jeden (żywy).

Globus

Kolejna taka ustawka pewnie będzie miała miejsce nie wcześniej jak za 10 lat…

Ampuła

Doroczna, okolicznościowa ustawka. Regionalnych środowisk kibolczych z okręgową policją. Dla mediów.
Tatuowana patriotycznie młodzież pokazała policjantom zdjęcia. Z ojcem. Z bratem. Z ojcami. Z przeorem.
Z kapelanem. Z prałatem. Z biskupem. Z radnym leżącym przed przeorem. Z posłem klęczącym przed biskupem.
Z wojewodą pod drzwiami katedry. Z racowiskiem dla bozi.
Policjanci się nie ulękli. Uklękli i w skupieniu trwali, aż tamci odjechali.

Laszlo_egesz

Zamiast tłuc się po ryjach mogliby się umówić na partyjkę Bierek, Warcabów, Makao lub przynajmniej Salonowca.

''

Albo w butelkę i rozbieranego.

Laszlo_egesz

przegrany ucieka w skarpetach (tylko)

AndrzejD

Ampuła – przyznaj się – zdążyłeś oberwać po ryju od Śląskiej Trójcy zanim policja przyjechała.
Odmów 3 Zdrowaśki za wybawicieli i nie grzesz więcej – tzn. nie 3.14erdol więcej głupot na tym forum.