Śmiertelny wypadek na DK 88 w rejonie M1. Zderzyły się 4 samochody

W środowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 88 doszło do zderzenia 4 pojazdów marki citroen, renault, mercedes i toyota. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Zdarzenie miało miejsce niedaleko zjazdu z DK88 do centrum handlowego M1. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła jedna osoba.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni kierujący citroenem doprowadził do zderzenia z renault clio, po czym samochody uderzyły w kolejne dwa pojazdy: toyotę i mercedesa. Niestety, 73-letni kierujący renault zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący citroenem, a także 62-letni kierowca mercedesa zostali przewiezieni do szpitala na badania.

– Droga jest zablokowana na wszystkich 4 pasach, w obu kierunkach. Apelujemy do kierujących o wybranie alternatywnej drogi dojazdu i zjechanie do centrum Zabrza, żeby w tych trudnych warunkach atmosferycznych nie doszło do kolejnego nieszczęśliwego zdarzenia – mówi sierż. szt. Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa zabrzańskiej komendy policji.

Na miejscu wypadku pracują wszystkie służby. W tej chwili policja nie ujawnia co mogło być przyczyną zdarzenia.

(żms)
fot. Pan Przemysław

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Fra
Fra

A czy ktoś sprawdzał w jakim stanie są drogi ewakuacyjne – otwieranie drzwi i zejście z jezdni – DK88 w miejscu wypadku?
Od lat prosimy o zajecie się tym tematem, ale Zarząd Dróg to nie interesuje!

ania
ania

Na Toszeckiej przy wylocie Sobiszowickiej w kiosk chyba uderzył samochód, wyrwał go z fundamentu i przesunął o 1-1.5m. czy ktoś ma więcej informacji?

gość
gość

wincej TIR0ów na miasta i osiedla wincej porozjeżdżają mieszkańców spokój będzie dla władz

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Ratować nas mogą tylko fotoradary oraz odcinkowe pomiary prędkości. Na rozsądek kierowców niech już nikt nie liczy. Błagam…

janusz
janusz

Problemem są kierowcy, którzy jeżdżą za wolno. Np na autostradzie w centrum miasta zaleca się jechać 70 km/godz. Niestety, niektórzy jeżdżą 50 albo jeszcze wolniej, co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Bo kiedy jedzie się 90 i trafia na takiego zawalidrogę to trzeba hamować albo robić jakieś uniki i wypadek gotowy.

Problemem na polskich drogach jest zbyt niska prędkość niektórych kierowców! Bierze się to też często z tego, że zalecane prędkości są zbyt nisko ustawione

Mateusz
Mateusz

Prze takich głąbów jak ty jest Coraz więcej wypadków. Nie pomyślałes że ktoś jedzie 50km/h bo np. Zdał dopiero prawo jazdy lub miał w przeszłości coś związanego z dużą prędkością?

manek
manek

Niestety podobnych januszy polskich dróg jest więcej. Janusz pokazał się w prezentowanym wyżej artykule. A sprawiedliwości brak, bo janusz ocalał a niewinna ofiara zginęła. Janusze to wyjątkowy gatunek, na budowie rozśmieszają na drodze budzą strach – cecha wspólna to wykorzystywanie mózgu jedynie do utrzymania równowagi.

Halina
Halina

Facet , zrób sobie kompres z lodu i wyluzuj pośladki .

gość
gość

może jechać pierwszy raz trasą więc uważa dokąd jedzie trzeba być deklem, żeby nie brać takich pod uwagę

Jan
Jan

Jak jest 70 to trzeba jechać 70 a nie 90

Norbi
Norbi

To nic innego tylko brak kultury jazdy.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Imię
Imię

Czy ktoś jest w stanie wysnuć cień domysłu, co mógłby napisać w sprawie tegoż wypadku największy autorytet w dziedzinie zagadnień motoryzacyjno – penitencjarnych na tym forum?

Warszawiak
Warszawiak

10 000 zlotych mandatu i 20 lat pierdla!!!

ech
ech

i zabrać auteczko!!!

ja234
ja234

10 tys to za mało.Sprawca powinien dostać 500 tys grzywnej i 20 lat pierdla.Plus dożywotni zakaz prowadzenia auteczka.(10:43)

Lime
Lime

A ja się zastanawiałem przed czym Yanosik ostrzega…

Syla
Syla

90 to nie jest prędkość w której, nie można wychamować! Problem jest od 130 a tam tak jeżdżą i wydaje im się że ktoś kto jedzie 90 jedzie 50km, wyprzedzają to auto zjeżdżają mu drogę bo im się przypomniało że skręca teraz a i migacz brak, to jest notorycznie tam wyminac auto i pod samą maska mu się wryc, a puścić kogoś kto wyjeżdża mimo warunków do takiego manewru zapomnij

Ryszard
Ryszard

nie ma sensu rozmawiać o tym wypadku. droga jest w gorszym niż tragicznym stanie, do tego widoczna na zdjęciach fatalna pogoda. przejrzałem komentarze i teraz zwracam się bezpośrednio do pewnej osoby. po to ta droga ma 2 pasy w każdą stronę, żeby Ci, którzy jadą 90 jechali 90, a ci ci nie lubią tej drogi ale muszą nią jechać niech jadą prawym pasem te 50 km/h. aczkolwiek tez nie popieram szybkiej jazdy po takich drogach w taką pogodę. Bo to jest oczywiste że tak to się skończy.

VAkk
VAkk

Mammy za niskie mandaty za niebezpieczną jazdę. Należy je podnieść czterokrotnie. Dla tych w wypasionych samochodach i tak to będzie mało. Po takim ruchu każda interwencja policji musi być monitorowana kamerą…tak na wszelki wypadek

Sebii
Sebii

Dla tych w wypasionych samochodach, jak i w tych zwykłych rozwiązaniem były by mandaty znane za granicą. Procentowe w zależności od zarobków…

manek
manek

No a jak taki bezdomny będzie odstawiał jako dar przyjaźni jaguara do Torunia i stuknie? To jaki mandat jak on jest bezrobotny.

obserwator
obserwator

Za dużo niedojdów dostaje prawo jazdy, zdaje do skutku aż trasę wyuczy na pamieć aż w końcu zdaje. I jedzie taki mlas 45 km/h zpełnym pampersem, powodującc zagrożenie dla innych bo trzeba wyprzedzić takiego mamlasa. To rowerzyści już szybciej jeżdżą swymi jednośladamii

ja234
ja234

Co było przyczyną?oczywiście zbyt duża prędkość.Pomimo padającego deszczu pędzi jeden z drugim…Pewnie się ktoś zagapił…pewnie wpadł w poślizg i efekty są…
I pomyśleć,że auteczkowcom drzewa przeszkadzają..powiedziałbym, że przeszkadza im głupota i brak umiejętności.
Sprawcy wlepić mandat,zabrać prawo jazdy.Powinny być częste, lotne kontrole.(13:47)

gość
gość

od jazdy obudowanym monotonnym torem jak dla konia z klapami dostają małpiego rozumu a jadąc traktem obsadzonym lipami może by mu resztki tego rozumu zadziałały