Spójrz na katedrę Notre Dame z lotu ptaka! Park Miniatur zaledwie pół godziny od Gliwic

Szukasz pomysłu na weekend? Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Zaledwie 30 kilometrów od Gliwic zebrano najpiękniejsze świątynie świata.

To Park Miniatur Sakralnych w Olszowej. Od zeszłego roku park odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób. Zarówno dzieci jak i dorosłych.

W Olszowej z góry popatrzeć możemy m.in. na Katedrę i Krzywą Wieżę z Pizy, Bazylikę Grobu Pańskiego z Jerozolimy, Sanktuarium Matki Bożej z Fatimy czy Bazylikę św. Piotra z Rzymu. Największa miniatura liczy prawie 5 metrów.

Obok Parku Miniatur otwarto restaurację ze stylową salą bankietową oraz pokoje noclegowe. Lokale powstały w zabytkowych budynkach z przełomu XIX/XX wieku. Kiedyś znajdowała się tu stadnina koni.

Do Parku Miniatur Sakralnych bardzo łatwo dojechać. Olszowa leży bezpośrednio przy zjeździe z autostrady A4 Strzelce Opolskie – Kędzierzyn – Koźle (około 30 minut jazdy od Gliwic).
Park Miniatur czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00-19.00. Szczegółowe informacje znaleźć można na miniaturyolszowa.pl, na portalu Facebook oraz pod numerami tel. 607 706 202 i 77 463 78 74.