Sportowo-piłkarski Dzień Dziecka z FORUM i GTW. Dla małych piłkarek i piłkarzy

px

Tor przeszkód i animacje sportowo-piłkarskie z trenerami GTW Piastunek Gliwice to tylko część atrakcji jakie czekają na najmłodszych w CH Handlowym FORUM już 1 czerwca. W Dzień Dziecka, od 15:30 do 19:00, zarówno chłopcy jak i dziewczyny będą mogli spróbować sił lub podnosić swoje umiejętności związane z piłką nożną.

 
Jeżeli Twoje dziecko chce zostać piłkarzem lub piłkarką to 1 czerwca powinieneś być z nim w CH FORUM. Właśnie wtedy, w Dzień Dziecka, może ono spróbować swoich sił w tym sporcie. Do treningu na scenie głównej (poziom 0) wykorzystane będą piłki piankowe. Pod okiem trenerów dzieci będą mogły strzelać bramki i przejść tor przeszkód. To zajęcia dedykowane maluchom w wieku od 6 do 9 lat. Forum zaprasza zarówno chłopców jak i dziewczynki, bowiem to właśnie Stowarzyszenie GTW Piastunki reaktywowało dziewczęcą piłkę nożną w Gliwicach.

To taki wiek, w którym dzieci marzą, by zostać piłkarzem lub piłkarką. To także najlepszy moment, by rozpocząć treningi i dlatego udostępniamy naszą scenę profesjonalnym trenerom, by mogli wesprzeć dzieci w ocenie swoich predyspozycji oraz pomogli planować sportową karierę

– mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Na amatorów gry w piłkę czeka również wiele prezentów i niespodzianek. W przerwach, pomiędzy treningami, będzie można zająć się kolorowaniem wizerunków piłkarzy światowej sławy. Spotkanie to będzie także możliwością sprawdzenia umiejętności językowych, bowiem stoisko animacyjne zorganizowała Szkoła Języków HOME of BEARS. Natomiast na stanowisku Biblioteki Publicznej dzieci będą mogły wykonać zakładkę do książki. Warto zobaczyć także Bajkowy Labirynt, w którym będzie odbywało się malowanie twarzy. Będzie można również wykonać brokatowy tatuaż i zapleść kolorowe warkoczyki. Każdy uczestnik na pamiątkę tego spotkania otrzyma gadżet – niespodziankę.

– Wiadomym jest, że nie spełnimy wszystkich marzeń dzieci i nie każdy zostanie zawodowym piłkarzem, jednak uprawianie sportu daje takim młodym ludziom mnóstwo korzyści. Poza rozwojem fizycznym dziecka gry zespołowe oparte na zasadach fair play pozwalają mu integrować się z grupą. Uczą lepszego odnajdywania się w zespole i pozwalają w przyszłości lepiej budować relacje. Wiemy, że dzieci podczas treningów nawiązują przyjaźnie na całe życie – mówi Dariusz Opoka, prezes zarządu Stowarzyszenia GTW i koordynator Akademii GTW Piastunki Gliwice.

Współorganizatorem Piłkarskiego Dnia Dziecka w CH FORUM jest Stowarzyszenie GTW (www.gtwgliwice.pl). To zespół pedagogów, wychowawców oraz trenerów, który od 2004 r. prowadzi programy pracy ulicznej, wychowawczej oraz sportowej.

Obecnie w grupach piłki nożnej oraz wspinaczki sportowej trenuje około 120 dzieci. Stowarzyszenie finansowane jest z dotacji oraz dzięki wsparciu sponsorów i darczyńców. GTW zostało nagrodzone w konkursie “Marka Śląskie 2022”, Słoneczniki 2021 i Organizacja roku w 2018. Prowadzone przez Stowarzyszenie Centrum Bumerang które jest zlokalizowane w CH FORUM otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w kategorii “Inicjatywa Roku” w 2018.

Udział w zabawie jest bezpłatny i nie trzeba się specjalnie rejestrować. Jednak jeżeli zamierzacie pojawić się jakąś grupą to trzeba się umówić na: www.gtwgliwice.pl lub tel.: 500 170 516.

FORUM i GTW nie mogą się Was doczekać!

materiał partnera