Strajkowa Szopka Polityczna. Pojawił się m.in. prezydent, o. Rydzyk, Macierewicz, Kaczyński…

– Tradycja polskich szopek politycznych jest długa i nie zawahamy się z niej skorzystać – zapewniają aktywistki i aktywiści z grupy akcyjnej Strajku Kobiet w Gliwicach NIC O NAS BEZ NAS.

Kilkanaście osób w maskach z podobiznami polityków i osób publicznych uczestniczyło w happeningu zorganizowanym w rejonie placu Krakowskiego w Gliwicach.

– Mijający rok wymagał od polskich obywatelek i obywateli zachowania szczególnego dystansu. Szczególnego, bo nie tylko fizycznego, ale także psychicznego oraz emocjonalnego. Dlatego stawiamy na humor i satyrę. Chcemy, aby ludzie się uśmiechali.


od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Weto

Ten ziobrowy od “veto albo śmierć” ostatecznie wybrał bardziej praktyczne “kasa za honor”. Tak jak cała reszta “dobrej zmiany dla swoich”.

w oparach absurdu

Hasło “veto albo śmierć” należy odczytywać jako “Zostać miękiszonem za wszelką cenę albo śmierć”, zresztą to chlubna kontynuacja poprzedniego hasła “Lizbona albo śmierć”, kiedy to lewacki profesor prawa pracy Lech Kaczyński podpisał jak frajer Traktat Lizboński, dzięki któremu Polska klęczy na kolanach przed UE. Po za tym Tusk powiedział, że ta kasa to jeszcze nic pewnego, więc upokorzenie jest podwójne.

komuszy ciamajdan

A jak tam krystalicznie uczciwi aparatczycy PO , bliscy Pana Tuska czyli Nowak, Neumann czy mecenas Giertych? Tomuś Prawie najważniejszy w Polsce vel koperta też niedło się będzie pocił.Ech wy uczciwi inaczej…

Gibson

@ciamajdan Mógłbym poprosić o wymienienie jednego uczciwego Zjednoczonego Prawaka ale nie chcę, żeby ci się mózg zagotował jak parówki w mikrofalówce.

lewacki stan świadomości

Jeśli mnie by się miał zagotować, to pewnie tobie zagotował się już jakiś czas temu

wiktor

Wszyscy. Ale ty tego nie ogarniesz bo takim jak ty wydaje się ze wszyscy kradną co zrozumiałe. Ostatecznie tylko takie środowisko znasz w realu.

Podłość i Sprzeniewierzenie

I dlatego że PO to dranie, to PiS koniecznie musi ich naśladować, naśladowanie PO przez PiS było w PiSowskim programie wyborczym ? To tak wygląda dobra zmiana+, to tak wygląda wstawanie z kolan+, to tak wygląda wszyscy Polacy to jedna rodzina+ ? Dlaczego ciągle słyszę od PiSowców kretyński argument bo za PO było to czy tamto, teraz od pięciu lat rządzi PiS i dalej jest to samo to i to samo tamto.

teorie spiskowe

oj za dużo kolega ogląda telewzjii na kanale komuch tvn

Podłość i Sprzeniewierzenie

Wymyśl coś lepszego.

Podłość i Sprzeniewierzenie

Właścicielem TVN są amerykanie a PiS klęczy przed Ameryką i modli się do Ameryki a kiedy pani ambasador Mosbacher tupnęła nóżką i ujęła się za TVN, jak również oświadczyła, że amerykańskie korporację nie będą płaciły w Polsce podatków to PiS stulił dziób, podkulił ogon i zmiękiszoniał.

Podłość i Sprzeniewierzenie

Za dużo oglądasz TVPiS z debilną propagandą Kurskiego, przerzuć się lepiej na Radio Maryja w którym prawicowi komentatorzy krytykują lewacki PiS.

elo

A gdzie kultowe już “dość dyktatury kobiet” Scheuring-Wielgus czy np. “Holandia płaci, więc wymaga” Gasiuk-Pihowicz? “Jesteście po prostu szkodliwi społecznie” Żukowskiej w kontekście w którym go użyła też było całkiem niezłe.

Tomasz

Przydaloby sie tez cos z Moniki Platek jednej z liderek strajku kobiet np. “W związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż w związkach wielopłciowych” czy też “Można być stuprocentowym mężczyzną i mieć macicę”.

Tymon

Chociaż część postulatów jest mi całkowicie obca, to przyznaję plus za kreatywność (dla porównania akcja narodowców z ‘wieszaniem’ portretów). Można bez wulgaryzmów ? Można i to jak :-)

Ampuła

Puchówka glamour dobrze dobrana.
Medialny magnat zakonny jest wiecznie zaróżowiony od heroicznej walki o setki milionów z państwowego budżetu dla swojej prywatnej fundacji o nazwie związanej z luxusem. Może też rumieni się nieco, kiedy musi objaśniać ciemnocie, że w Polsce bezdomni rozdają limuzyny. Potrzebującym ich do celów kultowych.

tom

kiedys chlopa do wiezinia zamkneli za to ze z krzeslem na wiec komorowskiego, szopke to robcie w parlamencie eurojejskiego sajuza wasz guru ryza przytulanka putina ostatnio zamilkl

Chata wuja Toma

A skąd, ostatnio powiedział, że ta kasa dla Polski to jeszcze nie jest taka pewna. A PiSiory tak się miękiszowili dla tej kasy.

Obserwujący

Dobre,dobre.Każde działanie otwierające oczy suwerena jest dobre.

Urko

Jak tak patrzę na zdjęcie Krystyny P., to z biegiem lat coraz bardziej przypomina mi ona N. Krupską…..

świerk

To dobrze czy źle ?

gmG

Dziewczyny pamiętajcie: nigdy nie zachodzicie same!

Ad

Lepiej niech w ogóle nie zachodzą, bo nic mądrego by z tego nie wyrosło.

www

I to ma być śmieszne? Trzeba się było bardziej postarać. Ale skrajna lewica ( czytaj: ojcowie i dziadkowie autorów) w naszej historii nigdy nie miała poczucia humoru, szczególnie w latach pięćdziesiątych.

Ad

Żenada, ale jak się ma IQ na poziomie karpia, to czego można się spodziewać…

Cliper

Cyrk-kabaret-żałosny humor