Straż miejska kontroluje centrum przesiadkowe i ujawnia wykroczenia. Średnio 4 przypadki dziennie

Centrum przesiadkowe pod czujnym okiem strażników miejskich. W ciągu kilku dni, między 9 a 15 stycznia, straż zrealizowała tam 35 kontroli, w wyniku których ujawniła 28 wykroczeń.

 
Przypomnijmy, że gliwickie centrum przesiadkowe uruchomione zostało półtora miesiąca temu (3 grudnia). W różnych relacjach przesiada się tam bądź rozpoczyna podróż całkiem sporo osób, mieszkańców Gliwic i przyjezdnych z innych miast i miasteczek.

Z naszych obserwacji wynika, że nie brakuje tam bezdomnych czy osób palących na peronach.

Pojawiają się także strażnicy miejscy, którzy prowadzą tam rutynowe kontrole mające na celu wykluczenie zagrożeń dla porządku publicznego. Współpracują też z ochroną obiektu, reagując na zgłoszenia w zakresie wykroczeń tam ujawnianych.

W okresie od 9 do 15 stycznia w rejonie Centrum Przesiadkowego przeprowadziliśmy 35 kontroli. W ich wyniku ujawniliśmy 28 wykroczeń, w tym 16 wykroczeń dotyczących bezpieczeństwa i porządku w komunikacji, w zakresie niestosowania się do obowiązującego oznakowania drogowego, 12 wykroczeń porządkowych. Wobec sprawców tych wykroczeń wyciągnęliśmy konsekwencje prawne – informują strażnicy.

Przy okazji formacja ta apeluje, by zawiadamiać ją o przypadkach w których ktoś narusza prawo, zachowuje się w sposób niepokojący.

Przypominamy, że numer telefonu do straży miejskiej to 986.

Jeżeli musicie przyjechać samochodem do Centrum Przesiadkowego w Gliwicach, korzystajcie z parkingów. Do waszej dyspozycji jest 125 miejsc na pięciu parkingach – dodają strażnicy.

(żms)/SM Gliwice
fot. 24gliwice.pl, Straż miejska Gliwice