Straż miejska oznakuje Ci rower i wpisze do specjalnego rejestru. Warto skorzystać

Straż miejska co roku organizuje dla mieszkańców akcje bezpłatnego oznakowania rowerów. W razie kradzieży, oznakowanie może później pomóc w identyfikacji pojazdu i jego właściciela np. po odnalezieniu jednośladu.

W poniedziałek 9 oraz 23 kwietnia w godz. 15:30 – 18:00 w jednostce Straży Miejskiej w Gliwicach przy ul. Bolesława Śmiałego 2A, można oznakować swój rower.

Jeśli zaproponowane terminy z różnych względów nie będą komuś odpowiadać, można skontaktować się z funkcjonariuszami telefonicznie pod numerem 793-112-089 i ustalić indywidualny termin.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Każdy jednoślad zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który zostanie wpisany do rejestru. Ponadto taki jednoślad zostanie oznaczony naklejką informacyjną o jego oznakowaniu.[/perfectpullquote]

Jest to z pewnością jedna z form zabezpieczenia jednośladów przed kradzieżą. Oprócz tego należy pamiętać również o dobrym zabezpieczeniu mechanicznym takim jak: zapięcia szeklowe tzw. u-locki, łańcuchy, linki, blokada na tylne koło roweru, zapięcia składane.

Rowery poruszające się po naszych drogach są coraz droższe, a właściciele często czują się bezradni wobec złodziei. Mocna i wytrzymała blokada w połączeniu z oznakowaniem roweru powinna zniechęcić złodzieja do jego kradzieży.

(żms)/SM Gliwice