Straż miejska oznakuje Ci rower i wpisze do specjalnego rejestru. Warto skorzystać

Straż miejska co roku organizuje dla mieszkańców akcje bezpłatnego oznakowania rowerów. W razie kradzieży, oznakowanie może później pomóc w identyfikacji pojazdu i jego właściciela np. po odnalezieniu jednośladu.

W poniedziałek 9 oraz 23 kwietnia w godz. 15:30 – 18:00 w jednostce Straży Miejskiej w Gliwicach przy ul. Bolesława Śmiałego 2A, można oznakować swój rower.

REKLAMA

Jeśli zaproponowane terminy z różnych względów nie będą komuś odpowiadać, można skontaktować się z funkcjonariuszami telefonicznie pod numerem 793-112-089 i ustalić indywidualny termin.

Każdy jednoślad zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który zostanie wpisany do rejestru. Ponadto taki jednoślad zostanie oznaczony naklejką informacyjną o jego oznakowaniu.

Jest to z pewnością jedna z form zabezpieczenia jednośladów przed kradzieżą. Oprócz tego należy pamiętać również o dobrym zabezpieczeniu mechanicznym takim jak: zapięcia szeklowe tzw. u-locki, łańcuchy, linki, blokada na tylne koło roweru, zapięcia składane.

Rowery poruszające się po naszych drogach są coraz droższe, a właściciele często czują się bezradni wobec złodziei. Mocna i wytrzymała blokada w połączeniu z oznakowaniem roweru powinna zniechęcić złodzieja do jego kradzieży.

(żms)/SM Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin

Oni do tego się tylko nadają bo oprócz tego to bezużyteczne darmozjady

Grzegorz

bzdura,bzdura,bzdura Całe to działanie to tylko robienie dobrego wizerunku. Oznakowałem swój rower i mi go skradziono. Niestety SM nie może w swojej bazie znakowanych rowerów umieścić informacji, że ten konkretny rower jest skradziony! To ja się pytam po co te znakowanie?

Jarek

nie rowery im znakować czas, ale na ulice wyjść i pouczać “kerowców” jak parkować w mieście. To co się
dzieje od jesieni na uliczkach Starego Miasta jest totalnym bezładem. A pary “strażaków miejskich” w czasie spaceru patrzą sobie tak głęboko w oczkam, że obijają się o źle zaparkowane pojazdy,

heli1b

Czy komukolwiek, kiedykolwiek udało się odzyskać skradziony rower bądź jego część dzięki temu znakowaniu? Pytam poważnie.

Zenio

Ta oni tylko potrafią z krzaków wyskakiwać:D, dobrze że tym głąbom nie dali pozwolenia na broń bo by się sami okaleczyli:D

Kora

A czy SM obowiązują testy okulistyczne. Bo ja ciągle widzę w każdej dzielnicy miasta stare nie zamknięte studzienki należące do wodociągów tak na chodnikach jak jezdni. Przez ostatnich kilka miesięcy obserwuję takie dwie na ulicy Wieczorka na chodniku przed sklepem Społem. Ciekawe czy zostaną należycie zamknięte zanim ktoś sobie krzywdę zrobi. Ale jaki problem, służba zdrowia w świetnej kondycji a i aptek w Gliwicach nie brakuje.