Super zabawa w Muzeum Techniki Sanitarnej. Już w sobotę Industriada

Zainteresowanych gliwiczan, w sobotę 13 czerwca czeka kilka godzin znakomitej zabawy podczas Święta Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA.

Warto zarezerwować sobie czas i wybrać się do Muzeum Techniki Sanitarnej na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków, ul. Edisona 16 w Gliwicach.

Co przygotowali organizatorzy?
13.00 – 16.30
RODZINNA SZTAFETA ZRĘCZNOŚCIOWO-WODOCIĄGOWA

Sztafeta będzie składała się z 10 konkurencji. Konkurencje sztafety to m.in. przechodzenie przez rurę kanal., złożenie z podanych elementów rurociagu, który przetransportuje wodę między dwoma zbiornikami, zbudowanie trasy rurociągu według szkicu widzianego tylko przez chwilę, skręcanie i rozkręcanie kranu, układanka logiczna…itd. Dla zwycięzców przewidziane będą nagrody. Animatorzy będą przebrani w stroje nawiązujące do barw Indistriady.


PUSZCZANIE WIELKICH BANIEK – WARSZTATY I POKAZY
Pokazy połączone z nauką puszczania wielkich baniek będą przeprowadzane w każdej godzinie imprezy i potrwają każdorazowo około 15- 20 minut. Pokaz będzie prowadził doświadczony animator z pomocą dodatkowej osoby wspierającej.

WATER BALLS ? KULE WODNE W BASENIE
Atrakcja bedzie się składała z 4 pneumatycznych przezroczystych kul, w których dzieci i młodzież będą mogły pływać i obracać się na powierzchni wody.

FOTOBUDKA
Atrakcja dostępna przez cały czas trwania imprezy z opcją natychmiastowego wydruku. Dostępne akcesoria dla osób robiących zdjęcia.

13.00 – 17.00
COŚ I LABORATORIUM ? ZWIEDZANIE OCZYSZCZALNI, DEGUSTACJA HERBATY, POKAZY LABORATORYJNE

COŚ -co trzeba zobaczyć to pracująca oczyszczalnia do zwiedzania z przewodnikiem oraz eksperymenty laboratoryjne z fachową obsługą. Dla spragnionych ciekawe smaki róznych gatunków herbat.

13:30 – 15:30
WERWA ? WYSTĘP MAŻORETEK Z KLUBU WOJSKOWEGO VI BATALIONU POWIETRZNO-DESANTOWEGO W GLIWICACH

Przy dźwiękach muzyki wielobarwny korowód mażoretek zaprezentuje swój układ taneczny.

16:30 – 17:00
POKAZ MANEWRÓW WOJSKOWYCH

Pokaz dynamiczny wojskowych manewrów. Mocne uderzenie na zakończenie.