„Symetria w nauce i filozofii” – tematem spotkania w Willi Caro. Wstęp na spotkanie jest wolny

Symetria w nauce i filozofii – wokół tego zagadnienia toczyć się będzie trzecie w tym roku spotkanie Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej prowadzonej przez Polską Akademię Umiejętności. Wstęp jest wolny.

 
30 marca wykład w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) wygłosi prof. Bogdan Dembiński kierujący Zakładem Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania filozoficzne prof. Dembińskiego skupiają się wokół problematyki ontologicznej właściwej systemom filozofii starożytnej. W druku znajduje się jego praca poświęcona ontologii platońskiej pt. „Późna nauka Platona. Związki ontologii i matematyki”.

Prof. Dembiński prowadzi wykłady w ośrodkach zagranicznych (Austria, Niemcy, Czechy).


Brał udział w Światowym Kongresie Filozofii (Istambuł 2003), w sekcji Filozofii Starożytnej oraz w panelu poświęconym problemowi historyczności Sokratesa.

Od 2015 roku zasiada w Komisji Filozofii Nauk Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. W czerwcu 2022 został członkiem korespondentem PAU. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

(żms)/UM Gliwice
fot. zdjęcie poglądowe/px