Szczepienia przeciw COVID-19, ruszyła rejestracja w Gliwicach. Na razie dla osób z pierwszej grupy

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, który został tzw. szpitalem węzłowym, osoby pracujące w sektorze zdrowia, mogą już zgłaszać się do udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19.

 
Zainteresowani mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej placówki: szpital4.gliwice.pl.

Posłuchaj:

Przygotowany przez rząd program zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych.


Wierzymy, że zainteresowanie będzie wzrastać, zachęcamy wszystkich pracowników ochrony zdrowia, zarówno tych pracujących z pacjentami jak i tych, którzy na co dzień wykonują inne, bardzo ważne czynności, do rejestrowania się online

– mówi dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Do szczepienia mogą się zgłosić osoby, które przeszły już COVID-19 oraz te, które nie chorowały. Podmioty lecznicze oraz apteki mają czas na zgłoszenie gotowości swojego personelu do zaszczepienia do 20 grudnia br. 

AKTUALIZACJA: Ministerstwo Zdrowia wydłużyło termin przyjmowania zgłoszeń personelu medycznego i niemedycznego do szczepień przeciw COVID-19 do 28 grudnia.

Rząd przyjął Narodowy Program Szczepień

Rozpoczęcie szczepień planowane jest na I kwartał 2021 r. Szczepionka przeciwko COVID-19 będzie darmowa i dobrowolna. Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) będą przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

(za mat. pras./gov.pl)
fot. px

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Rett

Normalnie, Wam dać szyszkę, to się o nią pokłócicie. Chcesz to się szczep, nie chcesz – nie szczep. Parę miesięcy karmienia papką z mass mediów, straszenia statystykami i zatracacie zdrowy rozsądek, by warczeć na siebie w sprawach nieistotnych. Warto wspomnieć marcową panikę i masowe wykupywanie mydła czy preparatów antybakteryjnych. Przypomnę jak podczas tzw. pierwszej fali wpuszczano po parę osób do sklepu, obowiązkowo dezynfekowano ręce w wiatrołapach, kazano zakładać rękawiczki, dezynfekowano wózki (stał gość z “psikaczem”), myto wiaty przystankowe, wyłączono konieczność naciskania “przycisków” na przejściach dla pieszych – a teraz? Teraz mamy po 20-40 razy więcej zakażeń i zgonów dziennie i… Czytaj więcej »

Pan w.

“Chcesz to się szczep, nie chcesz – nie szczep”
Bzdura, nie wiesz jakie jest ustanowione prawo. Szczepionki z dnia na dzień mogą być obowiązkowe rozporządzeniem ministra. Na razie są “dobrowolne” po tej nagonce która już się zaczęła, ale jak nie będą “schodzić” to, “licznik podkręcą” do powiedzmy 825 trupów i napiszą SZCZEPIENIA NARODOWE

Obserwujący

No i fajnie.Też się zaszczepię jak przyjdzie moje kolej.

Ad

Najpierw zaszczep się na wściekliznę…

Tfu!!!

Nie ostrzegaj, pozwól się im szczepić, głupota szybciej zniknie, tylko zostanie z nich zombi, ale jest hala bankrut więc miejmy nadzieję, że wszystkich pomieści.

Informacja Turystyczna

Hala nazywa się Arena, wystarczy skołować parenaście lwów i oba problemy rozwiązane.

tępy kibol

Jestem za tym aby kibiców Piasta szczepić tylko i wyłącznie w blaszaku przy ul. Okrzei 20, może wreszcie do czegoś się przyda.

suport

Będziesz biernie czekał dopiero na swoją kolej ? To postawa niegodna sportowca rowerowca. Zacznij działać i przepychać się do przodu w kolejce. Co będzie, jeżeli w wyniku nieudolnej PiSowskiej urzędaskiej władzy zabraknie dla ciebie szczepionki ?

Waldi

To się nie zaszczepię.

kasa

wszystko może, kup sobie pierwszeństwo.

suport

Według szacunków szczepienia mogą potrwać nawet 6 lat, jesteś przygotowany na taką dawkę fajności ?

elo

Wszystkim ktorzy planuja sie zaszczepic polecam najpierw wykupic sobie dobre ubezpieczenie zdrowotne.

Pan w.

Właśnie… Firmy nie biorą odpowiedzialności za działanie, premier powiedział że to polska weźmie odpowiedzialność a nie producenci. To jest najlepsza rekomendacja czy brać to czy nie

Pan w.

Oczywiście nie brać, a jak by to bylo za PeŁo to tym bardziej NIE

kasa

Naiwniaku młody, pomyśl, kto steruje tymi firmami?

Laszlo_egesz

Tymi firmami sterują Reptilianie. Zmienią DNA zaszczepionych i umożliwią sterowanie ludźmi przy pomocy 5G. Chemitralisy, 4K, 3M, LGBT i GMO dopełnią reszty.

Ania

Ciekawe, ilu ludzi sie zaszczepi…
Czesc spoleczenstwa uzna, ze szczepionka to samo zlo, a wirus nie istnieje i dlatego sie nie zaszczepia.
A to Polska wlasnie!

Tfu!!!

***********

Ania

Juz sie zaszczepilam!
Polecam Ci ksiazke “Jak dyskutowac kulturalnie?”

Tymon

Ale czym się zaszczepiłaś, skoro szczepionka w UE jest jeszcze nie dopuszczona? Chyba, że mieszkach w UK, lub USA ?? A no dobra jest jeszcze trzecia możliwość…Rosja

Pan w.

Na grype, ta na rocznik ’19

kasa

Kulturalnie już było, efekty mówią same za siebie. Czas pracuje na korzyść ciemnej strony mocy. Zatem też czas nazywać rzeczy po imieniu!!!

Pan w.

…każdą szczepionka po 2 razy, to będzie… Dobrze liczę 5×2 tj. 10? Dziesięcio krotna ochrona od pisowskiego plebsu błąkającego sie naokolo?

zielone wzgórze

Większość, przygłupy uwierzą PiSowi, lemingi PO a inteligentni autorytetom naukowym.

Florek

Autorytety tępe jak buce,co oni konkretnie robią ? Beblaja tylko na łączach z TVP i komercyjnych stacjach.

vvv

oczywiscie ziemia płaska

Ampuła

Mam sobie dobrowolnie dać wstrzyknąć coś, co koncern farmaceutyczny nazwał “szczepionką” na fakturze dla ministerstwa?
A jeżeli to nie będzie tylko woda rozpuszczona w wodzie, z dodatkiem wody?

Urko

Ważne , żeby była to woda “narodowa” . I zakupiona od firmy szwagra kuzyna siostry żony dr. Łukasza Sz. Prowadzącej handel obwoźny częściami do maszyn do szycia i zajmującej się szkoleniem trenerów łosi klasy drugiej . I koniecznie poświęcona przez Wielebnego Ojca Toruńskiego ( za drobną dotację ).
Jak do tego odklepiesz ze 20 “zdrowasiek” w pozycji “nakolannej ” to zadziała lepiej niż te ichnie Pfizery i Moderny. Niech będzie pochylony.

Tolik

No po prostu idealnie wyraziłeś stan i kondycję swojego umysłu-brawo. Tak trzymaj.

Xsenofob

Króliki doświadczalne mogą się już zgłaszać.
Szczepionka jest zupełnie nowym eksperymentem, jeszcze nie sprawdzonym na większą skalę.
Co ciekawe prezes firmy, która to produkuje nie chciał się zaszczepić !!!
Lista możliwych skutków ubocznych podana przez producenta jest dłuuuuga . . .

The Tiger@

Niby który to prezes?

kasa

…ten z rogami, który i ciebie bodnie za pośrednictwem katoli rodaków.

The Tiger@

Czyli?

Tolik

Bo niby kto w dzisiejszych czasach wierzy w naukę? Toż to fantastyka i zbiór życzeń pomieszane razem.

Urko

“NARODOWY Program Szczepień “. Pisodom się wydaje , że jak do czegoś dodadzą przymiotnik “narodowy” to, to coś będzie z definicji i natychmiast lepiej działać i przynosić lepsze efekty. Podpowiadam zatem dalsze korzystne dla “narodowego suwenira” “dobre zmiany” nazw różnych instytucji i spodziewane efekty 1. Narodowy Bank Polski – Narodowy Bank Polski Narodu Polskiego – natychmiastowe zmniejszenie inflacji do poziomu, 0, 3 % rocznie 2.Narodowy Stadion Narodowy – narodowi piłkokopacze nigdy nie przegrają na nim meczu; zwłaszcza z Niemcami, Ukrainą i Rosją 3. Narodowy Instytut Onkologii Narodowej – liczba chorych onkologicznie zmniejszy się o 70 % w ciągu kwartału. 4.… Czytaj więcej »

Tymon

Jedno trzeba oddać PiSowi… nawet komuniści nie umieli tak zohydzić słowa “narodowy” jak oni to zrobili…

kasa

Jesteś już w połowie drogi, aby zrozumieć, że właśnie o to chodzi w planach NWO aby zlikwidować państwa narodowe.

ktoś

Ale mi teraz zaimponowałeś panie MIODEK pamiętasz -trza i tera ha ha ha

Jaś

Szkoda że na takie duże miasto tylko w jednym szpitalu szczepią to jest chore

popop

Nie dajcie się szczepić, w każdej szczepionce są mikrochipy i geny Bila Gatesa, które się uaktywniają jak jesteś w zasięgu 5G.

Jery

Co trzeci będzie bezpłodny, co piąty będzie mieć odbyt na karku, co dziesiąta urodzi się z cyckami na plecach.

Piotr

Pan Profesor Korab-Karpowicz, zeszłoroczny kandydat na Prezydenta Gliwic, podpisał wraz innymi naukowcami i lekarzami apel w sprawie szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2. List Otwarty do Prezydenta i Rządu RP:
https://www.petycjeonline.com/apel_naukowcow_i_lekarzy_w_sprawie_szczepie_na_koronawirusa_sars-cov-2

The Tiger@

Jak ten pan coś podpisał to tym bardziej należy sceptycznie do tego podejść….

prawicowy komunista

Najważniejszy jest stadni barani instynkt zwany intuicją.

The Tiger@

Dalej Cię boli porażka w tamtym temacie?
Akurat stadni instynkt w przypadku szczepień jest prawidłowy.

prawicowy komunista

Masz typowy Eurokołchozowy system odwróconych pojęć, mam dobrą zabawę z ciebie w poprzednim temacie i daje mi to dużo zadowolenia co ciebie boli a w kwestii szczepionki to kieruję się tym co mówią specjaliści a nie pastuchy, którzy się ze stadem zbratali, grzebiąc się w tym samym łajnie.

The Tiger@

Wiem, że masz zabawę… I wątpliwości. Bo zdajesz sobie sprawę, że to ja mam rację. Oczywiście jak jesteś odpowiednio inteligentny. Ja też kieruję się tym co mówią eksperci, a większość mówi jasno: szczepić się.

prawicowy komunista

Tak masz rację, wątpię w ciebie.

The Tiger@

Gdybyś mi ufał bezgranicznie byłoby gorzej, ale jeśli jesteś wystarczająco inteligentny (a to zakładam) to po prostu wiesz, że mam rację.

prawicowy komunista

Wystarczy, że sam sobie ufasz bezgranicznie a tylko głupiec jest pewny swojej racji.

The Tiger@

Nie czytasz że zrozumieniem. W wielu postach wskazywałem dokładnie to, że aczkolwiek jestem pewny tego co piszę, to dopuszczam, że nie posiadam wszystkich informacji i mogę się mylić. Natomiast jest to mało prawdopodobne.

prawicowy komunista

Więc “mogę się mylić” odnosi się również do twojego ostatniego zdania w twojej powyższej wypowiedzi.

The Tiger@

Oczywiście, chociaż w tym przypadku prawdopodobieństwo jest niższe niż wygranie w totka.

prawicowy komunista

Tu też się możesz mylić.

The Tiger@

Nadal prawdopodobieństwo tego jest nikłe.

prawicowy komunista

w czym ?

The Tiger@

W czym? Do czego się to odnosi?

kasa

Jego komentarz jest dwuznaczny, więc i tak się wykręci, jeżeli będzie chciał się w to bawić.

Ad

Przed ten cały koronawirus, dowiedziałem się ilu w naszym kraju jest cymbałów. Rząd pierdnie maseczki, już cymbały lecą po maseczki, rząd pierdnie mamy spadek zachorowań (bo zrobili połowę mniej testów), już cymbały skaczą z radości, rząd pierdnie szczepionki, już cymbały lecą się zapisywać na szczepienia…

Urko

No. Rząd pozwala prowadzić portale internetowe i już cymbały od dwuliterowych nickach zaczynają na nich dzielić się swoimi “przemtyśleniami”

ktoś

TRZA i TERA—ha ha ha

PawPL

Z wnioskiem, który prezentujesz się zgodzę, ale z procesem wnioskowania już nie. Po pierwsze maseczka jest istotną barierą która utrudnia propagacje wirusa w środowisku, co sam możesz sprawdzić np, plując.. ślina nie poleci zostanie uwięziona w masce, podobnie się dziej z wirusem. Po drugie, system ilości wykonywanych badań zależy od lekarzy, gdyż to oni dają skierowania, a nie było sygnałów z tego środowiska, że ktoś nie badania przez nich zlecone nie są realizowane. I lekarze cały czas się uczą tego wirusa, i lepiej diagnozują potencjalne przypadki. Więc jeśli kogoś oskarżasz o mała ilość testów to oskarżasz lekarzy. Po trzecie, szczepionka… Czytaj więcej »

Bajtek

Zapomniałeś dodać, że ten pan profesor ogłosił się niedawno prezydentem Królestwa Polskiego https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/niedoszly-prezydent-gliwic-oglosil-sie-wlasnie-prezydentem-in-spe-krolestwa-polskiego/ Myślę, że jego apel może przekonać wiele osób do tego, żeby się jednak zaszczepić.

Józef

Cóż, antyszczepionkowcy tylko potwierdzają słuszność twierdzeń Darwina. Przeciw wirusom się nie szczepią, bo rzekomo są tacy wybitnie mądrzy, ale w maniakalnej walce z technologią 5G potrafią poświęcić całe emerytury na czapki i peleryny z folii aluminiowej, a dla “zdrowia” utrzymują oszustów dilujących lewoskrętną witaminą C i wodą z cukrem na raka. Najlepsze jest to, że mają się za najprawdziwszych Polaków i to może być prawda pod warunkiem, że to jest jednocześnie synonim głupoty.

Cliper

Ktoś kto nigdy nie chorował,nie brał bo nie musiał żadnych leków-powinien się zaszczepić tylko dlatego ze ktoś tak chce?

marc

Proszę o odpowiedz jak wyglada logistyka tej szczepionki? Prosze udowodnic, ze od producenta z UK czy USA będzie caly czas w odpowiedniej temperaturze.

Matko ile reklam

hanek mały

Trzeba poczekać na tą drugą szczepionkę, ona nie wymaga “mrożenia”, wobec czego jest pewniejsza, że nie uległa zepsuciu.

kasa

Nie wymaga mrożenia bo po co mnożyć koszty jak ma tylko dokończyć dzieła tej pierwszej?

Kolik

Z tego wynika że pani urzędniczka przy telefonie w sanepidzie, jest bardziej narażona niż np. ekspedjętka w supermaskecie!!!

kasa

Pamiętam, że w tym złym PRL-u w biurach KWK Sośnica dezynfekowano aparaty telefoniczne. Ale wtedy jeden aparat był użytkowany przez kilka osób w pracujących w tym samym pomieszczeniu. W toaletach zawsze dostępny był papier sedesowy pergaminowy nieprzepuszczalny, żeby nie wisieć w powietrzu tyłkiem jak teraz w demokracji 500 plusowej prokreacji.

gliwicki mgr

Dobrowolnie nie pozwolę sobie wszczepić czipa. Po moim trupie!!

PiSowiecki fanatyk

Ja chętnie, lubię być ręcznie i bezpośrednio sterowany przez miękiszonów.

Weto

Tak trzymaj. Oby było takich bohaterów jak najwięcej to naród sam oczyści się ze złogów.

pętla

Musiałby chyba wymrzeć, większość narodu to złogi jeszcze po Samoobronie, które przejął PiS, bo od początku miał taki plan.

Obserwujący

W szczepionce nie ma żadnych czipów.
De fakto sam się zaczipowałeś używając internetu,smartfona-szpiega,płacąc kartą.

#noś maseczkę

suport

#dezynfekuj rączki

Spabk the monkey

Sam się zdziwisz od czego zapłacisz podatek.