Szkolenia sprzedażowe i menedżerskie dla firm w Gliwicach

Gliwice. Firmy szkoleniowe i dobre szkolenia biznesowe. Wybór jest duży. Szkolenia sprzedażowe i menedżerskie, zespołowe i z efektywności osobistej. Tylko jak wybrać odpowiednią firmę, na jakie szkolenie się zdecydować? I czy w ogóle warto inwestować w szkolenia? Oto nasz poradnik: trendy szkoleniowe w Gliwicach.

 

Henry Ford, założyciel Ford Motor Company, podobno kiedyś powiedział: „To, co może być gorsze od szkolenia pracowników i pozwolenie im na odejście z firmy, to jedynie brak szkolenia pracowników i zgoda na ich pozostanie w organizacji”. Stwierdzenie to, niezależnie od tego, kto je w rzeczywistości powiedział, nigdy nie straci na aktualności. Każdy menedżer chce mieć w zespole świetnych specjalistów, którzy skutecznie i otwarcie się komunikują, nie wywołują konfliktów, przekazują sobie ważne informacje. Współpracują, a nie rywalizują.

Niestety, ciągle zbyt wielu menedżerów uważa, że inwestowanie w rozwój kompetencji jest jedynie troszczeniem się o pracownika, a nie o całą firmę. A przecież firma, to ludzie, a nie budynek.

Zainwestuj w szkolenia i ogranicz kosztowną rotację

Jeśli uważasz, że zatrudnienie doświadczonego pracownika z teczką certyfikatów, które zdobył, bo był wysyłany na szkolenia przez inne firmy, jest tańsze, to jesteś w błędzie. Taki pracownik nigdy nie poczuje się lojalny wobec twojej firmy. Tego typu pracownicy będą znacznie bardziej skłonni odejść niż ci, w których zainwestowałeś czas i pieniądze. Gdy przejdą do firmy, która będzie inwestować w szkolenia, w ich rozwój, ty stracisz czas i energię na szukanie zastępstwa, zmienianie grafików, wydawanie pieniędzy na procesy rekrutacyjne, wdrażanie nowych osób do firmy. Są badania pokazujące, że zastępstwo pracownika może kosztować firmę od sześciu do dziewięciu miesięcy wynagrodzenia odchodzącego pracownika.

Jak wybrać dobrą firmę szkoleniową w Gliwicach?

Firm szkoleniowych w Gliwicach  jest wiele. Wybór trudny. Na co w takim razie zwrócić uwagę? Nieustannie liczy się doświadczenie firmy na rynku, jak poradziła sobie w czasie pandemii, funkcjonowania online, rekomendacje i wszelkie referencje oraz sprawdzone know-how szkoleniowe. – Jako marka Delta Training istniejemy na rynku nieustannie od 2008 roku. Przetrwaliśmy wielki kryzys finansowy i pandemię COVID-19. Świat się zmienia i my również. Stała jest tylko nasza filozofia, podejście do szkoleń. Rozwiązania szkoleniowe opieramy na wynikach badań eksperymentalnych z psychologii biznesu i ekonomii behawioralnej. Dzięki temu mamy pewność, co działa, w jaki sposób i dlaczego. Dbamy przy tym o praktyczność, użyteczność i treningowy charakter szkoleń. Nasze szkolenia, to nie placebo – mówi Piotr Juszczak, partner w firmie szkoleniowej Delta Training. –  Każdy nasz trener ma inny bagaż doświadczeń, ale wszyscy trzymają się wspólnej linii programowej przyjętej przez Delta Training, naszego DNA szkoleniowego – dodaje Juszczak.


Szkolenia sprzedażowe i menedżerskie w Gliwicach?

Firmy w Gliwicach mogą rozwijać kompetencje swoich pracowników w obszarze sprzedaży, efektywnych technik sprzedaży, obsługi klienta, radzenia sobie z tzw. „trudnymi klientami”, organizowaniem sprzedaży online. Wiele firm, nie tylko Delta Training, mają w swojej ofercie szkolenia sprzedażowe. Z mniej powszechnych można wymienić: efektywny merchandising, czyli odpowiednie eksponowanie produktów w punkcie sprzedaży, cross-selling i up-selling, techniki narracyjne w sprzedaży. Warto również inwestować w szkolenia menedżerskie dla firm. Możliwości również nie brakuje. Wystarczy wymienić  przywództwo transformacyjne, zarządzanie zespołem, motywowanie pracowników, udzielanie informacji zwrotnych i delegowanie zadań.  – Każde szkolenie projektujemy indywidualnie dla klienta. Dopasowujemy do jego potrzeb, trochę jak przedwojenny krawiec w swoim zakładzie. Dlatego nie korzystamy z uniwersalnych ćwiczeń. Dostrajamy się do świata zawodowego uczestników naszych szkoleń – mówi Juszczak. W firmie szkoleniowej Delta Training obecnie hitem są wszelkie szkolenia biznesowe dotyczące współpracy w zespole, spotkań integracyjnych po czasach online. Dodatkowo Delta Training, jako jedyna firma na polskim rynku, stworzyła autorskie narzędzie do diagnozy jakości komunikacji e-mailowej w organizacji. A to bardzo ważny temat. E-maili dostajemy coraz więcej. Zwłaszcza teraz, gdy wielu pracowników komunikuje się z własnej sypialni.  

(materiał partnera)