Szpital przy ul. Radiowej będzie szpitalem “covidowym”. Już trwają przygotowania

Szpital Vito-Med przy ul. Radiowej zostanie przekształcony w tzw. szpital covidowy. Placówka ma zajmować się przede wszystkim leczeniem pacjentów z chorobami współistniejącymi.

Decyzję o przekształceniu szpitala wydał 14 listopada Minister Zdrowia. Przy Radiowej mają zostać zagwarantowane 54 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

– Powodów tej decyzji może być kilka. Pierwszy to szybki przyrost pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa śląskiego. Kolejny, konieczność zabezpieczenia leczenia dla pacjentów z chorobami współistniejącymi – informuje nas Anna Gil-Borowiecka, prezes VITO-MED Sp. z o.o.


Pacjenci “nie-covidowi” mają zostać przeniesieni do innych placówek w regionie. Przy Radiowej utrzymane zostaną dwa miejsca obserwacyjne w ramach Izby Przyjęć oraz cztery miejsca neurologiczne III stopnia zabezpieczenia. Wśród 54 łóżek dla osób zarażonych koronawirusem, 30 to łóżka neurologiczne, a 24 internistyczne.

– U wielu pacjentów COVID nie jest jedynym schorzeniem i pomimo zwiększającej się liczby tzw. placówek covidowych, nadal brakuje szpitali wyspecjalizowanych w leczeniu konkretnych jednostek chorobowych, które jednocześnie poprowadzą leczenie pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2. Stąd konieczność zabezpieczenia łóżek dla pacjentów z oddziału wewnętrznego i neurologicznego, u których jednocześnie leczony może być COVID – tłumaczy Anna Gil-Borowiecka.

Przyjmowanie pacjentów do tworzonych właśnie oddziałów ma rozpocząć się w połowie przyszłego tygodnia. Dla kogo przeznaczone będą miejsca w szpitalu? Zasięg placówki będzie wykraczał poza Gliwice i obejmował pacjentów z całego województwa śląskiego.

Vito-Med w działania związane z epidemią zaangażowany jest od kilku miesięcy, a zarażeni koronawirusem pacjenci trafiają do placówki od dwóch miesięcy. Działające w placówce Medyczne Laboratorium Diagnostyczne tylko w sierpniu tego roku wykonało ponad 31 tysięcy testów na obecność koronawirusa.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Pirat

Gliwiczanie z udarem będą wożeni gdzie ? Przecież tu o życiu decyduje “złota godzina” . W Pilchowicach znajduje się szpital chorób płuc i tam powinien być zpital covidowy, a nie, żeby udarowców pozbawiać dostępu do leczenia, a fundować kalectwo lub śmierći. Co za geniusz wpadł na taki pomysł ?

DD

Normalni obywatele wiedzieliby jak przeciwdziałać takim decyzjom. Jedna ani kilka osób niczego nie zmieni.

Informacja Turystyczna

Do Bytomia w godzinę nawet składakiem dojedziesz.
Lepiej się martw skąd personel wyczarujesz.

Tadeusz

Na Kościuszki i na Zygmunta masz szpital. Na Radioe=wej stał pusty bo NFOZ nie chciał podpisać umowy. Teraz nareszcie zauwżono że jest szpital tyle że pusty. W Katowicach też stoi szpital , a budują szpital w Spodku. Logiczne?.Pomyśl zanim się wydrzesz.

...

To tragiczne a nie lekko przerazajace

ble

Jak tak dalej pojdzie to w Polsce jedyna leczona choroba bedzie covid 19. Najwyrazniej reszta ma sie leczyc u szamanow.

XD

Masz wylew – umieraj.

Urko

Czyli , jeśli np. ktoś z Bielska złapie COVID to możesz trafić na Radiową ? W tym samym czasie, mieszkaniec Gliwic , chory na zapalenie opon mózgowych będzie leczony np. w Jaworznie ? Pisoidalna logika zarządzania kryzysem … Byłoby śmieszne ,gdyby nie to, że jest lekko przerażające …

Tolik

Gdybyś miał więcej niż 5 lat zauważyłbyś,że pisoidalna logika powstała dużo lat temu-Oparzony z Gliwic wieziony był do Siemianowic, sprawy kardiologiczne do Zabrza, chore dzieciaczki jeszcze w inne miejsce miejsce.

Informacja Turystyczna

Oczywiście, w każdej wiosce powinien być każdy możliwy specjalistyczny oddział, a w każdym powiecie uniwersytet medyczny z kliniką. Nie zapomnij tego dopisać w liście do świętego mikołaja.

Lupu

Pisoidalna logika jedt zbudowana na PO****ej logice. Tu nie zmienia się nic. Pozdrawiam

Bożena

Radiowa jest prywatnym szpitalem i to zarząd szpitala chce oddziałów covidovych, bo chce kasy z Ministerstwa Zdrowia. Dziwię się że pan Neuman na to daje zgodę. On też jest w takim wieku, że może jego dosięgnąć choroba neurologiczna. Nasi bliscy będą umierać lub leżeć w łóżku jak roślinki. Przykre to, że zarząd Radiowej myśli już o tych milionach co dostaną, a człowiek jest nieistotny. Jeden szpital Covid przecież starczy, jest tam ponad 100 łóżek covidovych

Blofeld

No tak. Przekształcajmy, co się da. Mógłby być od kilku lat nowoczesny szpital, ale mamy halę, która się nawet na lazaret nie nadaje.

Bożena

A gdzie będą jechać pacjenci z udarem ,gdy ważna jest złota godzina? Zdąży przed śmiercią dotrzeć do innego miasta na Śląsku? Głupota i pazerność na pieniądze Ministerstwa Zdrowia.

Barbara

A na terenie w Ligocie gdzie miano rozpocząć budowę nowego szpitala biega stado około 10 dzików.

gliwicki mgr

W Warszawie robotnik spadł z rusztowania z 6 piętra i się zabił, lekarz wpisał mu na karcie zgonu covid19! Wyobrażacie sobie? Lekarze za wpisanie karcie zgonu koronkę mają 700 zł.

roton

**** nie magister. Lekarz bez pozytywnego testu u pacjenta nie może wpisać covid jako przyczynę zgonu (wyobraź sobie, że robi to w ramach swoich obowiązków gratis) stąd tak mało przypadków śmiertelnych na covid. Wiedza spod sklepu monopolowego?

Obserwujący

Pisiowska bezsensowna decyzja.A gdzie będą wożenie pacjenci a udarem?nigdzie.
Masakra i porażka.

DD

Produkujmy i importujmy więcej chemii, która żywi, leczy buduje a równocześnie budujmy szpitale i otwierajmy więcej domów pogrzebowych. Niewolnik ma żyć tak długo jak jego właściciel sobie życzy. A te wszystkie szpitale to miejsca eksperymentów na ludziach pod płaszczykiem leczenia. Ha. Jeszcze niedawno za takie doświadczenia nieźle płacono a teraz mają frajerów za darmo, wystarczyło tylko przygotować grunt aby na nas dodatkowo zarobić i zaoszczędzić.

Dziadek

Jedna z nielicznych mądrych decyzji !Szpital dla chorych neurologicznie i na inne choroby tz.wewnętrzne zakażonych COVIDEM.Jednocześnie zostanie utrzymanych 4(cztery) miejsca neurologiczne III stopnia zabezpieczenia -dla pacjentów bez COVIDA !

:D

Owsiak już zamówił sprzęt?