Szykują się kolejne blokady miasta. Protestujący nie zamierzają odpuszczać w sprawie wyroku TK

Gliwiczaniki i gliwczanie, którzy zgromadzą się w środę o 18:00 na skwerze Doncaster, zamierzają po raz kolejny przejść razem w marszu przez miasto. Można spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

 
Jak przekazują organizatorzy w wydarzeniu “SPACER ULICAMI! (BLOKADA)” w serwisie facebook.com przejdzie ulicami Zwycięstwa, wiaduktem nad DTŚ, (Boh. Getta Warszawskiego, red.) Toszecką, Jana Śliwki.

Demostracje przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, uznającemu aborcję w przypadku ciężkiej i nieuleczalnej wady płodu za niezgodną z konstytucją, nie gasną w całej Polsce, przeradzając się w protesty antyrządowe. Po stronie protestujących opowiadają się kolejne grupy społeczne i zawodowe m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego, środowiska akademickie, górnicze związki zawodowe.


WZZ “Sierpień 80” za niedopuszczalne uważa naruszenie kompromisu, który obowiązywał w Polsce od wielu lat. Państwo, które stawia się w roli superarbitra ludzkich sumień, zmierza w kierunku państwa totalitarnego. Każdy człowiek ma prawo do wolności decydowania w sprawach sumienia. Władza, która tego nie rozumie jest władzą oderwaną od rzeczywistości. Wspieramy protestujących uznając, że ostatnie decyzje rządzących zarówno w kwestiach politycznych, społecznych jak i gospodarczych uzasadniają wyrażenie głośnego sprzeciwu całego społeczeństwa mówiącego władzy “no pasaran” – komentuje przewodniczący WZZ Sierpień 80, Bogusław Ziętek.

We wtorek Ogólnopolski Strajk Kobiet przedstawił postulaty protestujących i wezwał polski rząd do dymisji.

Na środę OSK zaproponował nie tylko strajk w postaci marszów lub blokad – w tym dniu zachęcano kobiety do zbojkotowania pracy i zaniechania swoich obowiązków. Znalazło to pozytywny odzew m.in. na Wydziale Mechaniczno Technologicznym Politechniki Śląskiej.

Jestem z pokolenia, które pamięta jeszcze czasy minionego systemu. Pokolenia, które było prześladowane za poglądy. Te same poglądy, jakie teraz narzuca się siłą bez, nawet cienia, woli dialogu. Na znak protestu przeciw obecnej sytuacji, a przede wszystkim braku jakiejkolwiek woli dialogu ze strony Osób, od których moglibyśmy tego oczekiwać, jako przedstawiciel „niemej części Społeczeństwa”, dołączam się do Strajku Kobiet w dniu 28.10.2020 i namawiam Państwa do jego poparcia – napisała w mediach społecznościowych dziekan wydziału MT, Anna Timofiejczuk.

Na czwartek, 29 października, o godzinie 16:00 również zaplanowano akcję protestacyjną. Uczestnicy przejdą tym razem ze skweru Doncaster ulicami Rybnicką, Żwirki i Wigury, Lotników, Bojkowską, Pszczyńską, Mikołowską, na pl.Krakowski. Wydarzenie w serwisie facebook.com znajduje się tutaj.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Do tytułu wkradł się błąd – to nie jest wyrok, to jest tylko opinia. Cytując komentarz słynnego Jacka Sasina z 2016r: nie mamy do czynienia z wyrokiem, ale z opinią części sędziów TK.

Urko

W kwestii formalnej : to nie są “sędziowie”

DD

Rządy zawsze dolewają oliwy do ognia a KK wspiera dla wyłudzonej kasy. Z góry wiadomo było, że temat aborcji jest ich świadomą celową prowokacją. Dzięki, że kobiety wzięły sprawy w swoje ręce bo większość mężczyzn to łajzy nieziemskie, to nie obraza tylko zaobserwowany fakt ich postawa dająca nam to do zrozumienia.

Grzegorz

Dobrze, że ludzie (a szczególnie młodzi – bo to nasza przyszłość) w końcu podnoszą głowę i głośno krzyczą DOŚĆ TEGO.
Przebrała się miarka działań fanatyków z PIS-u, a właściwie działań jednego dyktatora i jego kukiełek.
Byleby tylko nie odchodziło do eskalacji i niszczenia mienia, nie można przecież popadać ze skrajności w skrajność. Miejmy nadzieję, że obecne protesty i poczucie potrzeby obalenia obecnej władzy pozostaną w ludziach i zadecydują o tym, że za 3 lata tłumnie pójdą na wybory i wskażą odpowiednich posłów i senatorów.

Informacja Turystyczna

Spokojna głowa, stare dziady z POLewy już się szykują na koryto. Dla młodych obiecanki a nie stołki, jak się nie podoba to “weźcie kredyt”.

Ad

Ci “młodzi” teraz w większości nie znaczą nic! Kiedyś dwudziestoparoletni człowiek miał pracę, zazwyczaj poukładane w głowie i zakładał rodzinę. Facet był najczęściej po służbie wojskowej a kobieta gotowa do wychowania dzieci. Teraz to pokolenie gówniarzy w rurkach i miniówach, faceci nie potrafiący trzymać wiertarki i kobiety nie potrafiące gotować. Jednym słowem: TRAGEDIA!

Ampuła

Dziś niczym – jutro wszystkim my!
Stare pierdziochy zawsze bronią się przed młodymi takimi zarzutami, że ci są niegotowi do przejęcia władzy.
I bronią się wczepieni kurczowo pazurami w fotele, stanowiska, gabinety, tytuły i zaszczyty.
To dla nich wymyślono defenestrację. Łatwiej wypchnąć fotel z wczepionym weń dziadem przez okno, niż tarabanić się z takim ładunkiem po schodach ku taczce zaparkowanej u wejścia.

Egon

Sami ich sobie wychowaliśmy

Gugu

Tak dla ścisłości nie krzyczą ,,dość tego” tylko,,wypi……ć”.

Błyskawica/piorun w oznace

Ciekawe co na temat nazwania symbolu błyskawicy jako faszystowski myślą żołnierze AGAT

łąbędziak

a co mają powiedzieć (jeśli jeszcze żyją) członkowie Harcerskich Grup Szturmowych Szarych Szeregów..walczących z hitlerowcami w latach 1939-44 ??? Jakim jeb…a..nym debilem (m.in. terlecki) trzeba być by tak szczuć na ten symbol błyskawicy?? Nieuki jeb.. #wypier…..

Informacja Turystyczna

No to może dla równowagi przypomnijmy, że zawodowi antyfaszyści będący powołani na autorytety w mediach polskojęzycznych widzieli w tym symbolu faszyzmu.

Ciekawe czy któryś już powiązał LOPiP z komorami czy to dopiero przed nami.

Obserwujący

No i bardzo dobrze.
Popieram protesty.

Wyp00000ć pisiory.

Kamil

PIS górą. Gównazeria powinna się wziąsc za prace.

do szkoły

“wziąć
“gówniarzeria”
Gówniarzeria powinna wrócić do szkoły

Xsenofob

Pierwsza krew już się polała – na razie są tylko lekko ranni, jeden w szpitalu.
W Gliwicach oszpecili już jeden budynek kościelny – obrażając tych, którzy do niego chodzą.

Zaczyna to przypominać rewolucję kulturalną w Chinach (lata 60 XX w) – zniszczono wtedy dorobek kultury poprzednich pokoleń – zarówno budynki jak i kulturę niematerialną.
Tubylcy też niszczą tradycję i kulturę wypracowaną przez przodków . . .

Urko

W Gliwicach potomkowie kielecko-zabużańskich dołów społecznych od 1945 niszczą tradycję i kulturę wypracowaną przez moich przodków. Przywykłem

Agnes

Mosz synek recht… nic dodać nic ująć….

Ampuła

Mur to mur. Graffiti chwyta się każdego muru i tak powinno być. Każdy kościół to zwykła konstrukcja budowlana jest. Nie daj się ogłupić, że te mury, tynki i wieżyczki są robotą pambuka. Budowały się zgodnie z masońską sztuką i ludzką biegłością, dlatego nie walą ci się na łeb, kiedy dzwonem buja albo starowiny
zeprą się w chóralne zawodzenie.

Ja.

Czyli jak ktoś Twój dom wymaże sprejami to też powiesz, że “mur to mur. Graffiti chwyta się każdego muru” skoro tak, to może zaproś tych sprejaży do Siebie.

Informacja Turystyczna

Mnie obraża klecha jako patron ulicy.

Biorąc pod uwagę, że Chiny będące kolonialną pipidówą następnie przetrzebioną przez Japończyków po tej rewolucji stały się supermocarstwem z perspektywą pierwszego miejsca na podium to tylko takiej rewolucji pozazdrościć. Czary papierza mają gdzieś i co na tym tracą?

PS: Czy jakby stacja Trynek została przerobiona na stację drogi krzyżowej to wtedy należała by jej się ochrona?

Ad

Nie chcę być złym prorokiem, ale może się to skończyć wprowadzeniem w Polsce stanu wyjątkowego

Kamil

No i będą sobie walczyć wirtualnie gdy nastąpi stan wyjatkowy

Stoperan

Widzę, że tak prawdziwie po chrześcijańsku tylko rozwiązania siłowe rozumki generują. Ponad to nie są w stanie się wznieść. Uciszyć, zagłuszyć, zakazać, utemperować, zmusić, spacyfikować,…, nawet o armatkach wodnych już było.
Klasa sama w sobie.

Ad

Twoje słownictwo jest ŻAŁOSNE!

Jan

Teraz strajki kobiet, a potem będzie płacz, że pracodawcy je pierwsze zwolnią jak się zacznie kryzys.

Kamil

I tak niech bedzie

Batalion Parasol

@Jan @Kamil brawo, dalej blokujcie kobietom etaty w pracy, to będzie jeszcze mniej urodzeń. Naiwnie myślicie, że one zrezygnują z pracy, by rodzić dzieci, tymczasem żadna mądra kobieta bez ustabilizowanej sytuacji materialnej nie będzie się decydować na potomka. A mało który mężczyzna jest w stanie sam utrzymać kobietę z dziećmi.

Antek

PIS forewer

Urko

“Od podnóża stromych Tatr, po Bałtyku brzeg
Wszystko idzie nagle źle,
Od zachodu aż po wschód wszędzie tylko gniew i ból,
Każdy ciągle skarży się
Za wrzucony w urnę głos obiecałeś cudów moc,
Ale skąd wziąć na to szmal?
Dookoła smutny świat, oszukałeś k***wo nas,
Wszyscy czują wielki żal
Ref.
Dziś zostałeś całkiem sam, każdy tutaj nienawidzi Cię,
Teraz nie masz żadnych szans – powieś się, powieś się!”

Swobodną przeróbkę klasyki Cock Sparrer”a w wykonaniu The Analogs . Jarosławowi K . dedykuję …

Sebastian

Właśnie Francja się zamyka z powodu korony, a u nas lambada.. Pora kończyć, młodzi, bo problemy zdrowotne dotkną też waszych bliskich.

Batalion Parasol

Pora kończyć starzy ze swoimi przedpotopowymi poglądami. To wy musicie skończyć przepychać w sejmie poglądy niezgodne z wiedzą naukową, wtedy nie będzie tak wielkich protestów z tysiącami obywateli. Kaczyński to świnia i śmieć, że teraz przepchnął taki wyrok, a Ordo Iuris to zwykli szaleńcy nieprzystający do rzeczywistości,

Cliper

No to teraz kibole mogą legalnie wyjść na plac boju-stosowanie i właściwie zamaskowani-oczywiście! i bronić swego..

Informacja Turystyczna

Swego = monopolu na sprejowanie murów?

Gliwicki s

Czekam na protesty przeciw obostrzeniom

Xsenofob

Organizatorzy dysponują niezłą kasą od Sorosa, wiec mają paliwo na organizowanie rozruchów.
Oczywiście celem nie są jakieś tam prawa kobiet, tylko destabilizacja kraju.
Młode dziewczyny są tylko narzędziem. Kiedyś bolszewicy używali robotników do realizacji swoich celów.

Nie jestem zwolennikiem partii rządzącej, ale chaos w kraju nikomu jeszcze nie wyszedł na dobre.
Jak ktoś nie rozumie jak się robi chaos to niech sobie poczyta o Libii, Iraku, Afganistanie.
Wiadomo kto skorzystał na destabilizacji tamtych krajów.
Zgadnijcie kto skorzysta z chaosu w Polsce?

Obserwujący

Bredzisz jak zawsze.
Pisiory “zarządzają” przez chaos.Tylko,że teraz się pogubili i przestraszyli.Chaos ich przerósł.
Nikt nie skorzysta z chaosu w polsce.Że niby Rosja?nie mają żadnego interesu, co najwyżej się cieszy,że pisiory świetnie sobie radzą i po mistrzowsku rozwalają kraj.Szampany im się skończyły.

w pogonii za octem

w końcu jakiś głos rozsądku w tym mieście tępych lemingów

Urko

Dogonisz w końcu ten ocet? Ile można? Taki bystry , i świetnie wykształcony prawicowy Prawdziwy Polak jak ty, powinien w końcu dać rady , nie?

Stoperan

Nie czaruj. Wszyscy wiemy co powoduje chaos w Polsce, kto za nim stoi, jakie są jego przyczyny i mamy dość borykania się ze skutkami.

kop

Jasne, tylko napisz mi kto jest głównym prowokatorem? Soros? Kobiety? A może jednak, taki mały zakompleksiony kurdupel z Warszawy?

RR

Siejesz wiatr, zbierasz burzę. Proste? Proste! Nie potrzeba obcych katalizatorów zdarzeń. Ciągle powtarzacie brednie przywołując “obce siły”, “zgniły zachód” itp. próbując tym usprawiedliwić swoją marność. Oszukujecie sami siebie.

Urko

Ja spróbuję zgadnąć : Ekwadorczycy . Trafiłem ?

Ad

Dobrze gadasz, ale jak widać 2/3 czytelników żyje w nieświadomości.

Batalion Parasol

…Chaos? To trzeba było nie przepychać na siłę tego wyroku fałszywego Trybunału. Wtedy “chaosu” by nie było. Za “chaos” odpowiada tylko i wyłącznie Jarosław Kaczyński.