Szykuje się akcja protestacyjna na ulicach Gliwic. Organizatorzy „mają dość”. Czego konkretnie?

Szykuje się kolejny protest w Gliwicach. Tym razem organizatorzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie wobec sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju, a także przeciw rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Uczestnicy protestu spotkają się 24 września o godzinie 19:00 na skwerze Doncaster. Następnie ulicami Gliwic przejdą na plac Krakowski. Manifestacja odbędzie się pod hasłem „Mamy dość!”. Czego konkretnie?

Jak wskazano w wydarzeniu w serwisie facebook.com, organizatorzy stracili cierpliwość wobec przypadków łamania wolności i praw człowieka, drożyzny, inflacji, podwyżek rat kredytów, dyskryminacji, kłamstwa i propagandy, bezprawia, niszczenia niezależności sądownictwa, a także środowiska naturalnego, nienawiści, złodziejstwa i korupcji politycznej, niszczenia szkolnictwa i edukacji, jak również rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Osoby zainteresowane udziałem w proteście mogą zabrać ze sobą takie gadżety, jak gwizdki, trąbki, gitary, bębny, gary, patelnie, transparenty, banery.

Organizatorzy protestu

Nie będzie to jedyne tego rodzaju wydarzenie zaplanowane na 24 września. Również w Jaworznie tamtejszy oddział Ogólnopolskiego Strajku Kobiet organizuje protest, którego postulaty są identyczne. Za manifestację przewidywaną w Gliwicach z kolei odpowiada kolektyw Nigdy Nie Będziesz Szła Sama, który – jak zostało to opisane w serwisie facebook.com – jest nieformalną, bezpartyjną inicjatywą kobiet należących do różnych organizacji kobiecych.

***

Protest został zgłoszony w rejestrze zgromadzeń. Organizatorzy zakładają, że wydarzenie potrwa do godziny 21:00, zatem 2 godziny.

(żms)
fot. arch. 24gliwice.pl/zdjęcie poglądowe

143 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
KAROL
22/09/2022 14:41

A kiedy wy bezmózgi z Gliwic zaczniecie strajkować przeciwko temu zlodziejskiemu magistratowi z neujmannem i budddką na czele? Tak wsm sue dobrze żyje w tych szwabskich gliwicach wy naiwniaki? Widać że tam złodziej na złodzieju gore i kolesiostwo, znajomości polityczne są ponad wszystko. Co za NAIWNI LUDZIE!!!!

GOHA
22/09/2022 16:23
W odpowiedzi na  KAROL

Cokolwiek złego robią aktualne wladze Gliwic nie są w stanie miłośniku PiSu nawet zbliżyć się do szumowin które rozpieprzają kraj od 7 lat.

Józek
24/09/2022 13:28
W odpowiedzi na  GOHA

JAKBY NIE TE SZUMOWINY JAK PISZESZ TO BYŚ MIAŁA MOŻE Z 5 ZŁ /H ALBO BYŁA NA BEZROBOTNYM W KOLEJCE PO POMOC DO MOPSU

me
25/09/2022 11:07
W odpowiedzi na  Józek

A nie jestes?

Alicja
22/09/2022 17:21
W odpowiedzi na  KAROL

Skąd znasz złodziejskie środowisko? Bo sam jesteś złodziejem i wszystkich oceniasz swoją miarą.

Betts
22/09/2022 21:58
W odpowiedzi na  Alicja

Alu wynosisz długopisy i papier toaletowy

DD
23/09/2022 14:22
W odpowiedzi na  Alicja

Zdrowy mózg nie ma problemu logicznie analizować łatwo dostrzegalne fakty i działania wybrańców koalicji z życia wzięte.

DD
23/09/2022 14:32
W odpowiedzi na  DD

Pan Hrabia Frankiewicz na biuro senatorskie w Gliwicach inkasuje miesięcznie 29K. Przecież mamy prawo wiedzieć co w tym biurze jest tyle miesięcznie warte za publiczną kasę tym bardziej, że często jest nieczynne, nota bene posłowie mają 19K. Taką krzywdę im zrobiono, przecież to dyskryminacja!!! Dać im milion, ale czy będą zadowoleni, że tak mało i czy chociaż będą wdzięczni???

Gliwiczanka
22/09/2022 17:47
W odpowiedzi na  KAROL

Dla Ciebie Pan Neuman i Pan Budka !!

Krzysztof
22/09/2022 20:21
W odpowiedzi na  Gliwiczanka

Jaki to pan Dziady

Łowca Malkontentów
23/09/2022 07:01
W odpowiedzi na  Krzysztof

Może jakaś interpunkcja?

Sam
23/09/2022 17:27
W odpowiedzi na  Gliwiczanka

Sam jesteś pań wudka

Kaja
23/09/2022 03:43
W odpowiedzi na  KAROL

Zgadzam się protest chroni złodziej aferzystow. Brawo Pis

Marzenka
23/09/2022 09:37
W odpowiedzi na  KAROL

Kiedyś, córka pewnego Karola wyrażała się o moim szwagrze per szwab…. miłe to KAROLU i jakże niezmienne… A gdzie ty karolu gościsz lub gospodarzysz swoim jestestwem, gdzie ta kraina miodem i mlekiem płynąca, nie szwabska, nie złodziejska, bez nas naiwniaków, powiedz karolu, tylko dlaczego ty taki pełen jadu jesteś

Bozena
22/09/2022 17:50

Tak wszyscy sa przeciwni PIS- owi, to skąd maja zawsze, tak wysokie poparcie i wygrywaja wyboey.???Moze warto by nad tym sie zastanowić.

Jane
23/09/2022 04:58
W odpowiedzi na  Bozena

Jak to skąd- dziady i ch 13tki,14tki.. itd,- Patole i nieroby za 500+

M.Z.
24/09/2022 09:52
W odpowiedzi na  Jane

A no i widzisz!
Jakbyś uczciwie pracował i dorobił się emerytury to należy się 13 a może nawet 14!
Jakbyś uczciwie dorobił się potomstwa to należy się 500+!
Bo to są nasze, wszystkich Polaków pieniądze! A za czasów POpapranych PSLowców te NASZE pieniądze były w ich „kapsach”!!!
Jeśli nie dorobiłeś się emerytury a zwłaszcza potomstwa to robisz z siebie dziada i nieudacznika!
To mówię ja! Ślązak!

Jan
24/09/2022 19:42
W odpowiedzi na  M.Z.

Niyftore slonzoki to tysz som ciu.e. Łobejtz jake gupoty piszesz

M.Z.
25/09/2022 07:19
W odpowiedzi na  Jan

I odezwoł sie ****.
Chopie łogarni sie, no chyba że tynsknisz za komuną!
Jak tynsknisz to już po ciebie!
papa.

Beata
24/09/2022 23:42
W odpowiedzi na  Jane

+ ogromna ROLA kościółka !

Eda
23/09/2022 05:17
W odpowiedzi na  Bozena

Doprodukowali kasy i zabawili się w rozdawnictwo 500plus 300 na dzieci do szkoły na urodzenie dziecka,emerytury dla kobiet co urodziły czworo dzieci, podwyżki dla nierobów bo ZUS mało im dał itd…kupili po prostu naiwnych nie wykształconych wyborców bo jak dają to na nich głosować jesteś jednym z nich ******

ZORZA
23/09/2022 10:19
W odpowiedzi na  Bozena

Wiosną 2023 będzie już po PiS.

Efka
23/09/2022 20:38
W odpowiedzi na  ZORZA

Zorza – przyjdzie donek z ekipą i wtedy będzie kraj miodem i mlekiem płynący i wprowadzić powinien wiek emerytalny 70 lat, powodzenia

Firidka
23/09/2022 11:17
W odpowiedzi na  Bozena

Bo opozycja sama na nich głosuje ,innego wytłumaczenia nie ma ,ot tak na przekor ,

Zibi
22/09/2022 16:43

Hehehe i co przyjdzie Tusk i już wszystko będzie cacy. Co za jełopy myśleć, myśleć, a nie tefaleny oglądać.

Jan
22/09/2022 22:52
W odpowiedzi na  Zibi

Jeżeli uważasz, że ludziom, którym nie podoba się PiS, na pewno podoba się Tusk czy inne 'gwiazdy’ obecnej sceny politycznej, to sam zacznij myśleć, a nie tefałpy oglądać.

Eda
23/09/2022 05:08
W odpowiedzi na  Zibi

Widać po twoim wpisie kto jest jełop pisiorze

Ala
22/09/2022 19:24

A 500+ biorą i po dopłaty rządowe przychodzą. Brawo! Prawdziwa obywatelska postawa i manifestacja przekonań.

Rafał
22/09/2022 20:43

Dziwne że nie protestowali gdy rządziło Po …bo działo się jak Niemcy chcieli… inflacja jest wszędzie nie tylko w Polsce…

Skoro tak wiedzą jak to naprawić czemu o tym nie mówią? Tylko gdy my dojdziemy do władzy….

A może jakieś konkrety? Program? Nic najważniejsze to odsunąć PiS…bo tak chcą Nemcy

The Tiger@
23/09/2022 18:09
W odpowiedzi na  Rafał

Oczywiście, że tak chcą Niemcy. Dziwi Cię to? A że to też dobre dla Polaków to inna sprawa.

Efka
23/09/2022 20:41
W odpowiedzi na  Rafał

Brawo Rafał, jestem z Tobą pozdrawiam

krzok
24/09/2022 12:04
W odpowiedzi na  Rafał

Główny program to zapewnić cele+ dla kurdupla i jego ferajny i zacząć sprzątać bajzel jaki zrobili w każdej dziedzinie! Bo zadłużenie 1,5bln to będą spłacać jeszcze prawnuki!

Krzysiu
22/09/2022 18:58

Tylko Zjednoczona Prawica!!!!!, siedźcie lepiej w domu lewuski, mieliście już swój czas, Polacy pamiętają złodziejstwo PO, PSL… nigdy więcej!!!

Ibis
22/09/2022 22:03
W odpowiedzi na  Krzysiu

Lepsze złodziejstwo Pisowskie ,no nie

Man
23/09/2022 08:59
W odpowiedzi na  Ibis

Cos ci ukradli???

stary dziad w eterze
22/09/2022 22:56
W odpowiedzi na  Krzysiu

Trolle z fermy Dworczyka? Cała masa nowych nicków, które nigdy nie zabierały głosu na tym forum.

Ostatnio edytowany 6 dni temu przez stary dziad w eterze
Łowca Malkontentów
23/09/2022 07:03
W odpowiedzi na  stary dziad w eterze

Też to zauważyłem

DD
23/09/2022 14:36
W odpowiedzi na  Łowca Malkontentów

To są ci tchórze, manipulanci i rośliny społeczne.

Jan
24/09/2022 20:00
W odpowiedzi na  stary dziad w eterze

To pomówienie i za to można odpowiedzieć w sądzie proszę o dowody

Eda
23/09/2022 05:19
W odpowiedzi na  Krzysiu

Większego złodziejstwa za żadnej partii niż PiS nie było nawet za komuny żyło się lepiej niż PiS

Dedek
23/09/2022 11:44
W odpowiedzi na  Eda

Rozumiem,że jesz musztardę i pijasz ocet a resztę masz na kartki?

Efka
23/09/2022 20:47
W odpowiedzi na  Eda

Chyba tym, którzy donosili na swoich braci ,rodaków

Jan
25/09/2022 08:40
W odpowiedzi na  Eda

Ty chyba nie żyłaś za komuny,

ALA
22/09/2022 14:44

Serio???? Co za obłęd. Wojna jest MATOŁY. Zacznijcie myśleć!, wraz z odejściem PIS wojna nie zniknie, ani inflacja, NAPRAWDĘ!

GOHA
22/09/2022 16:35
W odpowiedzi na  ALA

A skąd wiesz, że wraz z odejściem niekompetentnych i niedouczonych przedstawicieli PiSu inflacja nie zacznie spadać?

Alex
22/09/2022 17:32
W odpowiedzi na  GOHA

Zapraszam do Hiszpanii,tam jest dopiero burdel.Oczywiscie z winy pisu

Efka
23/09/2022 20:45
W odpowiedzi na  Alex

dobrze mówisz , wszystko to wina PIS , pies narobi na chodniku to też powiedzą, że to PIS

Beata
24/09/2022 23:51
W odpowiedzi na  Efka

– nawet gdy będzie to pies Tuska? serio? – tępe slogany Pani głosi

Efka
23/09/2022 20:43
W odpowiedzi na  GOHA

Ha, ha od razu poprawa na 1000 procent, a to w PO większość po podstawówce

Gliwiczanin
22/09/2022 18:54

wygrajcie wybory i rządźcie lepiej .. a nie, już PO pokazała jak rządziła, złodziejstwo dziadostwo afery korupcja synekury dla rodzin i kolegów .. czyli tak samo jak obecna władza

Ania
22/09/2022 17:07

Źle się żyje dobre niech se idą krzyczeć i tak wszyscy mają to w nosie lewaczki

Łowca Malkontentów
23/09/2022 07:00
W odpowiedzi na  Ania

O, jest pierwsza prawaczka, niepisiorka. Zgadłem?

Urko
23/09/2022 07:52
W odpowiedzi na  Łowca Malkontentów

„…to sam zacznij myśleć,,” Ty tak na serio ? Popłakałem się . Oczekujesz rzeczy niemożliwych :-)

letni kibic
22/09/2022 10:46

A kto to finansuje, Niemcy?

Urko
22/09/2022 13:29
W odpowiedzi na  letni kibic

Mormoni . Z Ekwadoru.

ktoś
22/09/2022 16:03
W odpowiedzi na  Urko

TRZA i TERA ha ha ha

GOHA
22/09/2022 16:24
W odpowiedzi na  Urko

Kurcze …myślałam, że rząd San Escobar :)

GOHA
22/09/2022 16:53
W odpowiedzi na  Urko

Autochtoni z San Escobar :)

gliwicjus
22/09/2022 18:12
W odpowiedzi na  Urko

Urko, dorobiłeś się psychofana! Nawet Ampuła tego nie osiągnął.

Urko
23/09/2022 06:52
W odpowiedzi na  gliwicjus

No. Niezbyt wyrafinowany ale za to jaki pocieszny :-)

Zwirek
23/09/2022 11:48
W odpowiedzi na  Urko

Na pewno tak wyrafinowany jak schabowy, który to jest szczytem sztuki kulinarnej, popity piwskiem i okraszony Zenkiem Martyniukiem

The Tiger@
23/09/2022 18:11
W odpowiedzi na  letni kibic

Gdyby to Niemcy finansowali, to bym wiedział. Nie wiem, to nie finansują.

Samarytaninaninananum
22/09/2022 18:13

A ja mam dość PiS i PO wraz z Hołownia … – wszystkim im bilet na wschód i oby nie wracali.

Łowca Malkontentów
23/09/2022 07:05
W odpowiedzi na  Samarytaninaninananum

A co proponujesz?

Urko
23/09/2022 07:24
W odpowiedzi na  Łowca Malkontentów

Jak to co ? Pewnie jakieś odpadki po KUKIZ-ie albo te , no… Kąfitury , Kąfrątacje ..czekaj , czekaj ….. KĄFEDERANCJĘ

Jan
22/09/2022 11:13

Ale ubaw będzie.

marta
22/09/2022 11:28

Zbdać kto ich finansuje – Berlin, Moskwa? Całe to towarzystwo zapakować w kamasze i wysłać na front

treya50
22/09/2022 13:55
W odpowiedzi na  marta

A gdzie solidarność jajników ??? organizuje Kolektyw Nigdy nie będziesz Szła Sama, a finansowanie niepotrzebne, garnki, patelnie itp. instrumenty każdy ma w domu !

Ostatnio edytowany 6 dni temu przez treya50
PPP
22/09/2022 14:55
W odpowiedzi na  treya50

To jest taka „marta” z brodą i piwnym kałdunem.

GOHA
22/09/2022 16:30
W odpowiedzi na  marta

„Ich” nie trzeba finansować…Ci „oni” pracują i zarabiają w przeciwieństwie do wielu miłośników PiSu i bezsensownego rozdawnictwa kasy.

Łowca lemingów
22/09/2022 23:38
W odpowiedzi na  GOHA

Ciężko pracują a wieczorami upychają miliony w meblach. Sławek N. wie coś o tym. Drugi Sławek N. wyłudzał kontrakty z NFZ. Sami pracusie.

Ostatnio edytowany 6 dni temu przez Łowca lemingów
zuza
22/09/2022 20:55

feministkom znowu sie coś porobiło w głowach

Łowca Malkontentów
23/09/2022 07:06
W odpowiedzi na  zuza

Nic nie załapałaś. Przyjdź i zobacz ilu będzie facetów.

Laura
22/09/2022 22:01

Jak to jest .Takie wielkie i bogate ,wykształcone Gliwickie społeczeństwo odczuwa drożyzne i niedobyt!!!!

M.Z.
24/09/2022 10:47
W odpowiedzi na  Laura

To nie społeczeństwo Gliwickie a jedynie sponsorowany margines! Proszę, nie obrażaj normalnych ludzi!!!

Lidia
23/09/2022 08:43

Nie mają co robić. Polska się rozwija, ale chodzi jak zawsze o kasę. Uważają,że mają za mało, bo odcięto ich od robienia przekrętów. Wojna za granicą a oni manifestacja bo chcą władzy. Żałosne. Zabrać się za uczciwa pracę, a nie czekać że ktoś coś im da, bo zachód nie da. Wiem dobrze wiele lat współpracowałam z instytutami i uczelniami , czekają tylko by na nich pracować i zabierać innym pomysły.

Adek
23/09/2022 11:25

wysokie ceny? powinni strajkować pod Biedronką lub Lidlem, ochrona środowiska ? trzeba było wspierać walczących o Wilcze Doły i protestować w obronie ryb w kanale gliwickim, praworządność? każdy kto miał do czynienia z sądami w Gliwicach, rejonowym, okręgowym, administracyjnym wie że sędziowie tam pracujący w większości są niepraworządni, strajkujecie przeciwko sobie , no super tego jeszcze nie było

Kaja
23/09/2022 03:46

PO PSL zwijał Polskę sprzedawała dawali dobra Polski. Drozyzna inflacja to przyczyny globalne. Wojna pandemią i PO PSL. Brawo Pis

sceptyczny
23/09/2022 10:11

Marta Lampert i wszystko wiadomo, a portal 24gliwice łaskawie pominął nazwiska organizatorów. Wstyd mi za tych ludzi. Na szczęście, to tylko kilkadziesiąt osób.

menfis
22/09/2022 15:22

chętnie pójdę oglądnąć to szemrane towarzystwo

GOHA
22/09/2022 16:28
W odpowiedzi na  menfis

A po co? W lusterko w domu popatrz :)

Dedek
23/09/2022 11:50
W odpowiedzi na  GOHA

Coś o tym wiesz?

Iwona
23/09/2022 10:26

Co za kretyńskie komentarze. Dzisiaj rząd daje i rozdaje dla LUDZI, a poprzedni czyli PO kradł dla siebie i sprzedawał wszystko co polskie firmy, fabryki i ziemię w obcy kapitał. Ludzie czy wy jesteście tak zaślepieni, że nie widzicie gdzie leży prawda, sprawiedliwość i niezależność przede wszystkim od Rosji !!!

gliwicjus
23/09/2022 13:59
W odpowiedzi na  Iwona

Rząd nie ma własnych pieniędzy, jeśli jedną ręką „daje” ci 500 zł to drugą zabiera 800 zł!

M.Z.
24/09/2022 10:36
W odpowiedzi na  gliwicjus

Do @gliwicjus
Ciekawe!
Zgodzę się z tezą że Rząd nie ma własnych pieniędzy ale z Twoją matematyką to jest tak jak w tytule przeboju „Mniej niż zero”
Sarkastycznie powiem że w czasie rządów Prawicy, uczciwym konto w banku rośnie, a za czasów rządów POpapranych PSLowców rosło konto złodziejom, kosztem uczciwych!
Taka to różnica!

Ryszard
22/09/2022 17:40

Co to za mozgole organizują inni nie debile od budki kto łamie prawa człowieka dyskryminacja jest ale między Polakami sądownictwo mafia powinni siedzieć niech przywrócą do sadzenia tych co piją kradną i wydają piepszniete wyroki. Jasne trzeba iść na ulicę jeszcze mało korków jest

Kaja