T. Love, Mrozu, Sara James i Behemoth. Gala wręczenia Fryderyków w tym roku odbędzie się w Gliwicach

Hala Arena Gliwice, fot. Mosquidron

Gala Fryderyków odbędzie się w hali Arena Gliwice – nasze miasto zostało gospodarzem tej ważnej w świecie muzycznym imprezy. 22 kwietnia odbędzie się tu Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu.

 
Na scenie hali przy ulicy Akademickiej 50 zagoszczą najgorętsze nazwiska polskiej branży – m.in.: T. Love, Mrozu, Sara James, Julia Wieniawa, Szczyl, Smolasty i zespół Behemoth. Bilety na galę są już w sprzedaży.

Prestiżowa nagroda

„Fryderyki” to nagrody muzyczne przyznawane od 1995 roku, zaś od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video „Akademia Fonograficzna”. W tym gronie jest ponad 1900 osób z branży, między innymi artystów i dziennikarzy muzycznych. Statuetka nawiązuje do imienia najsłynniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. W gronie laureatów tej nagrody są najważniejsi współcześni muzycy, a gala rozdania „Fryderyków” jest dużym wydarzeniem.


Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

22 kwietnia w hali Arena Gliwice wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. W trakcie imprezy wręczone zostaną statuetki w tych kategoriach. Będzie to punkt kulminacyjny tegorocznego festiwalu, a wydarzenie uświetnią najgorętsze nazwiska na polskiej scenie.

O godzinie 19:00 w małej Arenie odpalona zostanie prawdziwa muzyczna petarda. Gwiazdą koncertowego wieczoru będzie zespół T.Love – jedna z najlepszych rockowych orkiestr w Polsce.

Przebojem na gliwicką scenę wedrze się także Mrozu. Nie zabraknie też artystek młodszego pokolenia – w Arenie Gliwice zaśpiewają Sara James i Julia Wieniawa. Rapowe ziarno zasieją panowie Szczyl i Smolasty. Za muzyczną, metalową eksplozję będzie odpowiadał zespół Behemoth.

Organizatorzy Fryderyków jak co roku dokładają wszelkich starań, by ceremonia wręczenia przyznawanych od niemal 30 lat nagród była wyjątkowym widowiskiem z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców, reprezentujących bogactwo polskiej sceny muzycznej.

Bilety w cenie 108 i 118 zł są dostępne na portalu Ticketmaster.pl.

(żms), UM Gliwice, Fryderyki.pl