Te działania policji mają wyeliminować z dróg największych trucicieli. W środę akcja SMOG

Na terenie całego kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Akcję zaplanowano na środę, 9 października.

Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

REKLAMA

Wybrane patrole policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska. Funkcjonariusz jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Mundurowi będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

(żms)/KGP
fot. px

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Tom

Może przeprowadzicie akcję SMOG w domkach jednorodzinnych

Bogna

Już ponad 30mln aut kopci w Polsce a ilu jest emerytów z kopciuchami?

milos

Bogna, nie tylko emeryci, nie lubisz emerytów?

DD

Nie lubią emerytów bo dostali wszystko po wojnie odbudowane, a sami mają za zadanie tylko utrzymać i się normalnie rozwijać dbając o ojczyznę. Niestety nawet tego nie potrafią bo złodziejstwo silniejsze od siły tajfunu, a chciwość i tchórzostwo pozbawiło wielu zdrowego rozsądku.

Laszlo_egesz

Wielu z tych emerytów zajmowało się odbudową tuż po wojnie. Miej to na uwadze.

Szota

Nie. Nie cierpię wapniakow

''

Kiedyś to starych ludzi na mróz wystawiali.

Laszlo_egesz

Bo to nie jest kraj dla starych ludzi

''

Dla młodych wcale.

Gross Britain

Dla ludzi w średnim wieku też nie. Co tu robicie?

człowiek w średnim wieku

Kochamy to bagno.

Jest faja

“Bogna” – brzmi jak aktywistka green piss, w dodatku blondynka.
Zgadłem?

Fiku Miku

Przefarbowana to “sztuczna inteligencja”.

:)

Komunalne i oddane wspólnotom kamienice w centrum nie są lepsze. Wystarczy obserwować mapę Airly. Okolice Starówki, Barlickiego, czy Okopowej, nawet os. Millenium, to piekło.

antysmog

Jak w domkach to od razu można w garażach. Efekt będzie podobny.

Zerniki

I może w d…..

Zerniki

A może zmienia ceny dobrego węgla co. Pewnie blokowicz podłączony do pec

Szota

A w lokomotywach spalinowych z UB. Wieku które leją olejem po podkładach

Jan

A o 6.30 na ulicach egipskie ciemności.Ile ludzi musi zginąć żeby to zmienić?

''

A w takiej Norwegii egipskie ciemności mają przez pół roku. Nawet Breivik nie pomógł.

Laszlo_egesz

światło nie potrafi się przebić przez warstwę zadymienia

Ad

Janie, chyba pomyliłeś artykuły. Chyba że myślisz, że akcja SMOG zapali latarnie na ulicach…

:)

Gdyby rzetelnie zrobić taką akcję w Gliwicach to minimum 50% samochodów zostałoby uziemionych na parkingach, a nawet na złomie. Oprócz osobówek, większość dostawczaków i ciężarówek, a także stare autobusy, o traktorach i dmuchawach do liści MZUK nie wspominając. Ale w Gliwicach to się nie wydarzy. Tutaj produkowanie hałasu i trucizn jest strategią władz miasta na dynamczny rozwój Gliwic, w czym aktywny udział bierze większość mieszkańców.

Łysek z pokładu Idy.

Może ja mógłbym w czymś pomóc ?

:)

Masz różne możliwości. Jedni podpalają samochody, co nie jest działalnością ekologiczną, inni tworzą bojówki, które przy pomocy “kątówek” usiłują niszczyć maszty 5G – zależy jak chcesz sobie pomóc. Ja polecam rezygnację z samochodu, a jeśli już musisz go mieć, to niech będzie szkodliwy dla środowiska w najmniejszym stopniu jak to tylko możliwe. Ale komu ja to tłumaczę… Przecież tu są sami zamożni intelektualiści świadomi własnego wpływu na otoczenie i przyszłość potomstwa. Nie dla was bajki polskiej złotej rączki, która ratuje przed zezłomowaniem norweskie graty. Wy macie własnych Januszy w eleganckich stacjach serwisowych, którzy uczciwie i przy waszej akceptacji wymieniają zużyte… Czytaj więcej »

Łysek z pokładu Idy.

Przecież ciągnę furmankę a nie samochód.

Morcinek

Czytałeś to aby?

Łysek z pokładu Idy.

Nie czytam o sobie, skromnym koniem jestem.

DD

I takim pozostań, monotonne życie też ma swoje plusy.

Hehe

Za trudno łeb odwrócić?

ja234

Suwerenowi jeździć furmanką a nie auteczkami.
Kto wie, może za 10- 15 lat, o ile będzie ‘rzondzić” dojna zmiana, furmanki staną się powszechne.Czasami może “rzucą” auteczka….rosyjskie auteczka tudzież białoruskie…(1302)

Ad

co jarasz, że masz taki polot w pisaniu i taką uśmiechniętą buzię?

(_x_)

@:). Co Ty piszesz. Według miłościwie nam panującego, samochody nie są sprawcami smogu. Dlatego “średnicówka” biegnie przez środek miasta . Nie ma to najmniejszego wpływu na stan powietrza w naszym mieście.

:)

Jakoś nie lubię, kiedy przywala się komuś za to, co samemu się popierało, nadal propaguje jako sukces i nie robi nic dla poprawy jakości życia – tego prawdziwego dla ogółu, a nie życia w gratach. Takie postępowanie jak twoje obraża uczucia religijne i każde inne, czyli moje, ale też twoje oraz Frankiewicza, bo stoicie w jednej stajni, pod tym samym krzyżem. Ale ja nie mam takich wrażliwych uczuć i pozwolę sobie twoją szczeniacką prowokacyjkę olać tym co wypływa z pęcherza. Zadowolony?

smoker

Przypominam, że problem smogu poza sezonem grzewczym właściwie nie występuje.

Ad

Przypominam, że problem upałów poza latem właściwie nie występuje.

Serdeczne Pozdro z IR

Gdzie i wg jakich norm, które są różne dla różnych… hm… właśnie różnych krajów i społeczności. Polska jako najbardziej zatruta powierzchnia w Europie ma to w de jak ty i jeszcze robisz lachę tym na zachodzie chociaż nie masz pojęcia że to robisz, dlaczego, za co i jak za to zapłacisz.

Zerniki

Przypominam że jak miałem 15lat i paliło się tylko węglem i drewnem nie słyszałem słowa o smogu więc dalej dawajcie sobie wmawiać te pierdolamento pozdrawiam z Zernik

Laszlo_egesz

Metodyka badań cząsteczek PM10 i PM2,5 znacząco się rozwinęła w ciągu ost. dekad. Słyszałeś kiedyś o konimetrach? Może o impaktorach? Poczytaj najaktualniejsze wyniki badań (te dotyczące PM1 również).

mieszczuch

Wczoraj jechałem za autobusem z wyświetlony napisem NGK , smród był tak wielki który wdarł się do mojego auta że musiałem przełączyć na obieg wewnętrzny i jak najszybciej wyprzedzić tego trutnia , w związku z tym pytanie czy autobusy też kontrolujecie czy tylko osobówki bo taki emituje smrodu tyle co z pięć osobowych z wyciętym filtrem dpf.

Laszlo_egesz

może emituje za 5 samochodów, ale zabiera pasażerów za 15 samochodów

DD

A telefon zostawiłeś w domu czy u cioci?

Hehe

Dzielny to patriota co się skarży ale nie kapuje. Wytrzymał bez zaciągania całe 10 minut aż do kołdry. Swego czasu bywał tu jegomość 1heli czy podobnie, który twierdził, że w jego samochodzie smog jest nieobecny, a jeździł cały dzień. Taryfiarz? No i nie ma pewniaka. Może już nie żyje?

heli1b

Żaden taryfiarz i ma się świetnie. I nie bywa a jest tu cały czas.

smoker

Nie za 5 osobówek a za 6. W autobusach są 6-cio litrowe diesle w osobówkach przeciętnego Kowalskiego 1 litrowe.

:(

Pokaż mi te 1 litrowe silniki diesla? Najmniejszy to chyba jest 1.200 cm3, montowane w Lupo i Polo.

Imiu

PEC Gliwice, 1km dalej i blisko 50 lat czekania na podłączenie np. ul.Drzymały.
SMOG włodarze/decydenci mają w Głowach od dekad i NIC się z tym nie robi.

Dora

5 tys policjantów przez jeden dzień na całą Polskę. Polska akcyjna, śmiech.

You

Służby niech zainteresują się gratami które robią sobie wyścigi na rondzie na ulicy Jasnej i Kochanowskiego okna nie można uchylić przez ten ryk nie mówiac już że dzieci źle reaguja na taki ryk. Chyba to nie problem żeby patrol sobie stanął np. Na wysokości Tesco i co nieco poobserwowal jak w tym rejonie co poniektorzy nie potrafią jezdzic

Damian

Smog jest okej, ludzie muszą umierać bo świat jest przeludniony

Laszlo_egesz

Skąd u Ciebie takie maltuzjańskie wizje?

Zygi

Praktycznie codziennie widuję samochód, który zostawia za sobą chmurę czarnego dymu.
Policjantom radzę ustawiać się w miejscach, w których kierowcy zazwyczaj wciskają mocniej pedał gazu – czyli w okolicy skrzyżowania albo na prostych odcinkach (tam można przy okazji karać za przekroczenie prędkości).

Niestety społeczeństwo mamy, jakie mamy. Samochód kopci na niebiesko, co wskazuje na spalanie oleju silnikowego, ale właściciel nie zawiezie samochodu do naprawy, bo taniej mu wychodzą częstsze dolewki oleju. A że taki spalony olej jest silnie toksyczny… to już szczegół dla takiego kierowcy.

Piotr

Jeden pożar składowiska odpadów wwożonych do Polski i celowo podpalanych (jest ich kilkadziesiąt w roku) emituje więcej toksycznych dymów niż diesle. nie wspomnę o pożarach tysięcy hektarów lasów, wypalanych łąk,kopcących kominów itp.Tam nie ma kogo karać.

DD

W 2018 roku zapłonęło dumnie 177 składowisk odpadów z poza kraju głównie niemieckich śmieci.

Antydiesel

Powinni zdelegalizować wszystkie diesle. Wszystkie diesle kopcą bo taka ich natura. A te niby filtry cząstek stałych to tania wymówka.

Laszlo_egesz

Diesel kopci tylko i wyłącznie przy niedostatku tlenu lub/i uszkodzonych wtryskach. W pozostałych przypadkach należy pamiętać, że cykl obiegu Diesla cechuje się wyższą sprawnością od obiegu Otto.

''

Lepiej żeby policja zrobiła akcję dotleniania diesla, a może włączy się do tego OPD z butlą tlenową albo jakiś tunnerowiec z podtlenkiem azotu ?

Laszlo_egesz

a nie lepiej z nadtlenkiem wodoru?

''

Najlepiej C2H5OH, ale tylko po służbie.

Laszlo_egesz

Raczej polecałbym CH3OH, wówczas problem smogu trwale przestaje być dostrzegalny.

motodoktor

Racja, niektórym rozwiązuje wszystkie problemy nie tylko smogu.

DD

Ile w pieczywie jest glifosatu?

Laszlo_egesz

Glifosfat to pikuś, ileż tam jest glutenu…..

Antoni Wrakcierewicz

A może Tryt i Deuter ?

''

A po co są filtry GPF w najnowszych benzynówkach i przed czym jest to wymówka ?

Jan

Czasem lepiej się nie odzywac niż wygłupić

Robert

Czemu nie skorzystałeś z okazji?

Szambelan

A taki samolot albo okręt jak kopci! A lewacy czepiają się super fajnych dieselków po Niemcu, który sprzedał tylko dlatego, żeby kupić sobie nowego dieselka.

Laszlo_egesz

samoloty są gorsze bo jeszcze chemitralisy zostawiają i trzeba wahadełek, deparchatorów i dział orgonowych żeby z tym walczyć.

:)

Pod tym komentarzem będzie lista dieslowców, którzy np. w Norwegii nie daliby sobie rady z życiem bez diesla. No, ale Norwegia, to bogaty kraj, a diesle jak widać są dla biedoty nie tylko materialnej, ale mentalnej.

''

Norwedzy wybierając samochód akurat najmniej kierują się rodzajem silnika a bardziej interesuje ich inna właściwość pojazdu. Pooglądaj sobie vlog pewnego polskiego mechanika, który w Norwegii naprawia Norwegom samochody, poprawiając naprawy po norweskich mechanikach, pokazuje jakimi to rzęchami Norwedzy jeżdżą i z jakimi silnikami, mówi co o tym myśli, zgadnij jakiej najczęściej produkcji są te samochody.
P.S. Posiadam samochody “w benzynie” a i “w dieslu” również, wybór którym akurat pojadę podejmuję w zależności od tego czy się chcę poczuć mentalnie biedny czy materialnie bogaty, no taka ułomna dwoistość natury.

:)

Norwegia zamierza zakończyć sprzedaż aut spalinowych do 2025 roku. Mechanik-vloger, o ile nie zajmie się eksportem norweskich rzęchów wspaniale przez siebie wypicowanych do Polski, za kilka lat będzie musiał szukać pracy gdzie indziej. To daje ci szansę na szybkie powiększenie floty przydomowych gratów. Powiadom @Tigera, bo dzieli z tobą pasję zaleczania kompleksów zbieractwem złomu i paplaniną w internetach. Ta ułomna dwoistość natury powoduje, że czytając to, powiadomisz go telepatycznie.

''

Szkoda, że Polska nie zamierza zabudować do 2025 roku całego kraju górami tak jak to jest w Norwegii i uzyskiwać i ponad 90% energii elektrycznej z elektrowni wodnych, dziwię się więc, że sprzedaż aut spalinowych w Norwegii nie zakończyła się w 1925 roku. Telepatycznie to powiadom Norwegów aby aby zaprzestali wydobywania konwencjonalnego gazu do zwykłego spalania, który daje ich krajowi bogactwo i umożliwia elektryczne fanaberie.

The Tiger@

Widzę, że musiałem Tobie nieźle wleźć za skórę… ale mimo t życzę Tobie tylu kompleksów co ja mam – czyli żadnych.

:)

Żadna niespodzianka, wywołany stawił się do tablicy i mydli sobie oczy. Telepatia jednak działa, a Krystek twierdził, że nie.

The Tiger@

Żadna telepatia. Jeśli uważasz, że to telepatia to kiepsko z logicznym myśleniem u Ciebie. I moje oczy nie są niczym zamydlone… chcesz się przekonać na żywo? Czy wolisz ukrywać się w anonimowości sieci?

:)

Czyli w dowodzie masz The Tiger@. Ciekawy przypadek. Ty, a nie pomyślałeś, żeby kupić sobie osobiste rejestracje na graciki z napisem “The Tiger@”? Państwo daje taką możliwość leczenia kompleksów za jedyne 1100,50. To może ci znacząco pomóc.

The Tiger@

I znowu pokazujesz swoją twarz – zamiast szukać porozumienia to jątrzysz. Szczerze życzę, żeby Tobie przyszło.

:)

Porozummy się na pożegnanie. Kto tu jest anonimowy, ten kto pokazuje swoją twarz, czy ukrywający się za małpą tygrys?

The Tiger@

Widzę, że jesteś niereformowalny. Starasz się być dowcipny, ale widocznie to Twoja jedyna rozrywka w życiu – trollowanie na forach.

:)

Aha, jeszcze to jest wprost bajecznie zabawne: “Norwedzy wybierając samochód akurat najmniej kierują się rodzajem silnika a bardziej interesuje ich inna właściwość pojazdu.”

Z danych Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) wynika, że łącznie samochody elektryczne i hybrydy typu plug-in stanowiły 39 procent wszystkich sprzedanych aut w Norwegii w 2017 roku. W 2019 przewiduje się ponad 50% udział takich samochodów w ogólnej sprzedaży. No ale przecież polski Krystian wiedzę czerpie z vlogów…

''

A jaki procent w procencie w Norwegii stanowią samochody elektryczne w spalinowych hybrydach według IEA ?

:)

To pewne, że wyższy niż % w % ciebie stanowi twój czy małpyTigera intelekt. Ale czas płynie, niektórzy ludzie mądrzeją, inni nudzą, a inni… Może kiedy nauczysz się norweskiego, a przynajmniej angielskiego, przekonasz zaciemnionych kretynów, że nie ma to jak przestarzała i szkodliwa technologia? Pójdą za tobą i zaczną sprowadzać węgiel do produkcji i ogrzewania. Kupią twoje zasoby gratów z gwarancją Zenka-vlogera… Tyle możliwości a ty ciągle na tej beznadziejnej nudnej posadzie daleko do domu i nie można się pokazać, bo zaraz prośby o autografy i selfiki… Zostań ulicznym prorokiem w kapturze. Ale te bryki, co je masz i próbujesz… Czytaj więcej »

''

Tak masz całkowitą rację, elektryczne samochody do doskonała przyszłość, (szczególnie na obecnym poziomie rozwoju techniki), nie wiem kto kupuje te bajki ale na pewno nie ja, może ty ? Raczej to doskonały sposób na zagłuszanie sumienia i eleganckie wpisanie się w ekologiczne trendy poprawnie politycznych społeczeństw przy jednoczesnym poprawieniu zysków koncernów samochodowych. Po prostu dwie pieczenie na jednym kopcącym ogniu. Trzeba się przecież umieć zachować w towarzystwie. Polski Krystian czerpie wiedzę z wszystkiego a najlepiej od ludzi, którzy bezpośrednio zajmują się danymi problemami i nie interesuje ich propaganda sukcesu, zobrazowana kolorowymi słupkami i wykresami w naciąganych statystykach.

motodoktor

Toyota sprzedaje hybrydy od 20 lat, i jakoś Norwedzy się na nie nie rzucali.

:)

@motodoktor 20 lat temu Japończycy też nie rzucili się na salony. To przez norweską muzykę ludową! Tylko że 20 lat minęło, jak jeden dzień… Wy jeździcie takimi toyotami, którymi wożą się terroryści na pustyni, co ich może jeszcze usprawiedliwiać, ale nie was. Dane macie z vloga Wacka na uchodźctwie, który reanimuje to, co w normalnym świecie się niszczy i prasy po dziadku, bo was na dzisiejsą prasę, ani abonament już nie stać, a na internet wiedzy czasu nie macie, bo musicie pisać komentarze w obronie swojej ignorancji. Na was, kurczaki z chowu wsobnego, potrzeba stuleci, żebyście zechcieli być ponad minimum,… Czytaj więcej »

(_x_)

Możesz zawsze się spakować i wrócić do kołchozu dziadka, gdzie twoje korzenie. Na razie popisujesz się swoim prostactwem, jakbyś robił za pokrowiec na lufę w T-34.

Serdeczne Pozdro z IR

Tiger z kreskowki nie dady. Klony durnia dają? Oh… jak boli.

Serdel

Dobrze, jeśli chodzi o ekologię PO i PiS pokazało w tym wątku, że jest za degradacją środowiska byle zadowolić każdą głupią Poleczkę i głupiego Polaczka. Opinie o sobie wystawiacie sami, a nie inni, z którymi się nie zgadzacie. Osobiście mam na was wszystkich wy…ne.

:)

@(_x_) To i kolega porwał się na żart? Taki koszarowy, z połowy ubiegłego stulecia… Z wykształcenia trep, na komunistycznej emeryturze?

ja

No to autobusy stana

Roy

Ostatnio byłem na pokazie wojskowym jeden czołg narobił tyle s rodu i smogu co 10000 aut nie zrobi za tydzień jazdy. Tego nikt nie widzi a przykłady można mnożyć fabryki elektrownie itd..

Laszlo_egesz

Widzę, że jesteś specjalistą, po prostu znasz się na tym, co opisujesz.

viceroy

Samoloty, statki, jachty motorowe i też nikt nie widzi, a przykład warsztatów samochodowych gdzie palą szmatami ze smarem i olejem też. Czepiają się dieselka naszego ukochanego zawistnicy. A może każdy kupić tanio beemkie albo ałdiczka i być na poziomie.

Taka prawda

A jak te warsztaty są prowadzone na czarno to wydział środowiska w UM nie ma instrumentów do kontroli. Natomiast policja nawet raportu nie spisze na miejscu tylko informuje, że trzeba udać się na komisariat i złożyć skargę, czyli za nich robotę zrobić. A właściciel warsztatu ma to gdzieś, dalej szlifuje, maluje, rozbiera graty bo wie, że po sądach tylko głupcy się włóczą. Normy prawne są tak pisane aby naród był skłócony i nie patrzył decydentom na ręce. Wszystkie tumany się na to łapią czego dowodem są ich komentarze na tym forum.

''

No proszę a Niemiec nim tylko w niedzielę do kościoła jeździł aby odwiedzić miotły i mopy schowane w konfesjonale.

Agnostic Front

W katolickich Włoszech dwie młode dziewczyny z Polski udały się w niedzielę do kościoła i okazało się, że oprócz nich w kościele są jeszcze tylko dwie staruszki. Zszokowany ksiądz, kiedy doszedł do siebie zaprosił je po mszy na plebanię na kawę. Kiedy dowiedział się, że są Polkami, wtedy dopiero dla niego stało się wszystko jasne.

Hehe

Niby Włosi mają Watykan, ale…Tam jest jeszcze gorzej, nie pracują, siedzą w kafejkach i gwiżdżą na laski, jeżdżą skuterami i obtłukują samochody. Samochodami też nawzajem się obijają, ale mają to zasadniczo w d… bo to tylko narzędzie. Ale zarysuj/wgnieć polaczkowi blachę życia, na którą pracował u Nimca i od Nimca okazyjnie kupił po taniu… śmierć.

Laszlo_egesz

Watykan? Zamiast żyć z pracy żyją z tacy i bezczelnie mówią innym jak mają żyć.

Fiku Miku

Jak przeczytasz dane statystyczne ile zanieczyszczeń emituje 20 największych kontenerowców* to zmienisz zdanie na temat samochodów.

Jan

Twaja propozycyja takaja: zniszczyć świat samochodami, ale powoli przez zamianę kontenerowców na żaglowce. Ile byś nie miał nicków zawsze jesteś tak samo prosty.

Fiku Miku

Proponujesz co 3 lata wymieniać samochody na elektryczne Tesle? Niech przy wydobyciu metali rzadkich, zanieczyści się środowisko gdzie indziej tylko nie na miejscu. Tak samo z utylizacją zużytych ogniw. Najlepiej wysłać do jakiegoś Bantustanu.
Dziękuję za oświecenie, o Słońce Gliwic, Zorzo Bojkowa, Bryzo Kłodnicy.

ja234

Bardzo dobrze.Powinny być również drobiazgowe kontrole osobówek.
Wlepiać mandaty i zabierać prawo jazdy.
Oprócz tego kontrolować prędkość i czy mają zapięte pasy, czy nie gadają przez fonik.(1223)

Laszlo_egesz

Powinny być również drobiazgowe kontrole rowereczków.
Wlepiać mandaty i zabierać karteczki rowerkowe.
Oprócz tego kontrolować prędkość i czy mają dokręcone wentylki, kaseczki oraz czy nie gadają przez fonik.(9999)