Te karty ŚKUP tracą ważność. Warto je jak najszybciej wymienić, środki i ulgi zostaną przeniesione

Najwcześniej wydane karty ŚKUP tracą swoją ważność. Pasażerowie, którzy dysponują kartami ważnymi do września i października, czym prędzej powinni wymienić je na nowe. Ci, którzy to zrobią na czas i możliwie szybko, nie poniosą żadnych kosztów oraz unikną ewentualnych kolejek i dodatkowych formalności.

Okres żywotności kart ŚKUP został przewidziany na 4 lata. Wraz z końcem tego miesiąca wydawane od 2015 roku karty będą zatem kolejno tracić swoją ważność. W związku z tym Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca wszystkich posiadaczy kart ŚKUP do sprawdzenia daty ważności swoich kart oraz ich wymiany. Data ważności nadrukowana jest na każdej karcie w formacie mm/rr. Karta ważna jest do końca miesiąca nadrukowanego na karcie (np. 10/19 oznacza, że karta jest ważna do ostatniego dnia października 2019 r.).

REKLAMA

Nową kartę można zamówić bezpłatnie. Osobom, które odbiorą nową kartę przed upływem ważności obecnej, bilety, środki oraz ulgi zostaną przeniesione.

– Pasażerowie mogą wymienić swoją kartę ŚKUP na 3 miesiące przed upływem daty jej ważności – wskazuje rzecznik prasowy Michał Wawrzaszek. – Zachęcamy zatem do tego, aby – po pierwsze – już teraz sprawdzić datę ważności swojej karty i – po drugie – możliwie wcześnie postarać się o wyrobienie nowej – dodaje. Wniosek można złożyć przez internet na Portalu Klienta lub w Punktach Obsługi Pasażera i Punktach Obsługi Klienta, których lista znajduje się na stronie organizatora przewozów w zakładce Kontakt – Punkty Obsługi. W przypadku kart niespersonalizowanych wystarczy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta, gdzie karta zostanie wymieniona od ręki. W przypadku kart spersonalizowanych nie trzeba uaktualniać fotografii, może zostać użyta dotychczasowa.

Wymiana karty ŚKUP oraz odbiór nowej w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i przed upływem daty ważności starej skutkuje przeniesieniem na nową kartę wszystkich zapisanych na starej karcie biletów, środków pieniężnych oraz ulg. Zarząd Transportu Metropolitalnego wskazuje, że po upływie terminu ważności starej karty, wykup uprawnień na niej zapisanych będzie możliwy wyłącznie w trybie reklamacyjnym. Ponadto przedstawiciele organizatora przewozów proszą podróżnych o składanie wniosków na wymianę karty ŚKUP z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem ze względu na cykl produkcji kart. Szczegółowe informacje można uzyskać w punktach obsługi ZTM oraz na infolinii (800 16 30 30).

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin

Przecież ZTM miał wymieniać obecny system na inny i co z tą wymianą? Znając życie to wymienią stare karty na nowe i wtedy zaczną wprowadzać nowy system i nowe karty i znów pieniądze w błoto

Imiu

te karty to paranoja. Dekomunikacji ciąg dalszy:-(

Wrzodzisław

Czy ktoś mi może wyjaśnić, z jakiego powodu karty tracą ważność? W Warszawie jest karta miejska i ona jest ważna tak długo, aż nie padnie. A jeśli nie padnie – to dożywotnio. Tutaj znow ktoś wymyślił jakąś bzdurę nie wiadomo po co.

Fiku Miku

@Wrzodzisław. Wiadomo po co. Jak będziesz miał problem to spytaj bystrzejszego, da Ci prostą odpowiedź.

ja234

Po co w ogóle korzystać z śkupu, bezsensowne narzędzie inwigilacji.(0956)

Imiu

sztuczne kreowanie kosztów.
Ekonomicznie jest to uzasadnione przez garstkę osób która musi zyskać kosztem rzeszy stratnych ludzi.
Rozwój jednostki kosztem Rzeszy.
Nie tylko Gliwice prowadzą taką Politykę a prawie cały kraju POLSKA a raczej decydenci którzy nie są za swoje rządy NIGDY odpowiedzialni i ŚMIAŁO naciągają tubylców TYLKO na STRATY.

dare

Karta ŚKUP to mająca idiotyczne rozwiązania i najgorsza karta miejska z jaką się spotkałem. A największa bzdura to że jest imienna i ma datę ważności.