Tesco przy ulicy Łabędzkiej zostanie zamknięte. Związki zawodowe informują o grupowych zwolnieniach

Związki zawodowe pracowników Tesco Polska poinformowały o zwolnieniach grupowych w marketach sieci oraz centrach dystrybucji. Proces ten obejmuje także placówkę przy ulicy Łabędzkiej 26 w Gliwicach. Wiadomo też, kiedy hipermarket zakończy działanie.

 
Chociaż według infolinii sieci termin zamknięcia sklepu nie jest jeszcze znany, w Centrum Handlowym Pasaż Tesco dowiedzieliśmy się, że nastąpi to 26 sierpnia. Na razie nie ma informacji co dalej z samym obiektem.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika natomiast, że centrum dystrybucji przy ulicy Bojkowskiej ma zostać przejęte przez sieć Netto, mimo to 90% załogi otrzymało lub wkrótce otrzyma wypowiedzenia.


Salling Group po raz kolejny zdecydowała o przeprowadzeniu zwolnień grupowych w sklepach i CD oraz zamknięciu kolejnych sklepów Tesco Polska, których jest właścicielem

– informuje w mediach społecznościowych NSZZ Solidarność Tesco.

Obecne zwolnienia grupowe w placówkach w Polsce obejmą pracowników zatrudnionych na stanowiskach podstawowych – maksymalnie będzie to 2,25 tys. osób, a także na stanowiskach sprawujących nadzór nad pracownikami – maksymalnie 300 osób.

Przypomnijmy, że w marcu br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na tymczasowe przejęcie ośmiu sklepów Tesco przez Salling Group, do którego należy Netto Polska. Chodziło o placówki w Gliwicach, Katowicach, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Szczecinie i Warszawie, z tej listy nowy właściciel planował jednak trwale nabyć jedynie placówkę w ostatniej lokalizacji.

Pozostałe zostały przejęte tymczasowo w związku z procesem kończenia aktywności grupy Tesco w Polsce i mają być sprzedane innym podmiotom. Spółka Salling Group zobowiązała się do końca sierpnia prowadzić te sklepy pod marką Tesco.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/emef

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
rovit

Będzie mi tego sklepu brakowało, miał swoje plusy.

Plusy?

Najlepszy market. Dużo miejsca, mało ludzi, przydatne usługi w pasażach takie jak poczta, apteka, kiedyś pralnia chemiczna i sklep meblowy, dorabianie kluczy

Damian szybki bill

Ja tam zapomniałem w 2016 łopaty do śniegu pod kasą. Pozdrawiam!!!

anzelm bohatyrowicz

na wielkim otwarciu byłem , ale czy będzie pompa na zakończenie działalności – może pamiątkową cegiełkę dadzą za zeta

Kibic Piasta

“Zdaniem Simistera dzieje się tak, dlatego że mieszkańcy naszego regionu nie są tak wybredni jak Brytyjczycy. Słowa dyrektora z Tesco podchwyciły media i rozpętała się burza. Portal natemat.pl zapytał jednego z przedstawicieli polskich środowisk konsumentów, czy zagraniczne koncerny faktycznie wciskają nam towar niższej jakości. Zapytany odpowiedział anonimowo, że rzeczywiście tak jest!”

Kibic Piasta powiadasz?

Rozumiesz, że główne zadanie hipermarketów, to udostępniania powierzchni handlowej? Jak przedstawiciele obecnych tam takich marek jak: Wedel, Hortex, Tymbark, Bakoma, Cisowianka, Żywiec, Dawtona, Grycan, Indykpol, Koral, Mlekpol, Mokate, Łowicz, Śnieżka, Roleski, Prymat, Kamis, Knorr, Herbapol, … powiedzą, że specjalnie w Tesco wystawiają produkty gorszej jakości, to przyznam ci rację. Jak Polmos potwierdzi, że do Tesco wysyła gorszą wódę niż do UK, przyznam ci rację. Jak Krakus podpowie, że ich koncentrat barszczu czerwonego albo chrzan tarty lepiej kupować w Żabce niż w Tesco, przyznam ci rację.
Póki co wkładam twoje bzdury do szuflady z napisem “głupoty pierwszego sortu”.

Kibic Piasta

Rozumiem i się z tobą zgadzam co do powierzchni handlowej. Natomiast faktem jest gorsza jakość produktów marki Tesco i nie tylko Tesco: Lidl, Aldi czy Auchan nie są lepsi. Odnośnie polskich produktów nie wiem czy na zachód wysyłamy lepszej jakości towar aniżeli do Polski ? Nikt na razie się nie skarżył z zagranicy i w Polsce, że jest różnica jakości polskich towarów. Jeden z przykładów: “Wprost” podaje kilka przykładów produktów wyprodukowanych przez tę samą markę, dostępnych u nas i w krajach Europy Zachodniej:paluszki rybne Tesco Value – w Wielkiej Brytanii w ich składzie znajduje się 64% mięsa z dorsza, w… Czytaj więcej »

Ad

10 lat od pamiętnej przebudowy, która wbiła gwóźdź do trumny Tesco na Łabędzkiej.
Jak można było całkowicie zamknąć taki sklep na 1,5 miesiąca i liczyć, że klienci po 1,5-miesięcznej przerwie wrócą z radością w podskokach? Wywali tylko kupę kasy i potracili klientów…

Jasio

“… mimo to 90% załogi otrzymało lub wkrótce otrzyma wypowiedzenia.”
I tak to jest z tym wspaniałym “Gliwice – Centrum logistyczne Europy” i całym wizjonerstwem Frankiewicza. Gliwice skończą jak Detroit. Jedni będą przejmować innych po czym w końcu i tak będą padać albo przenosić się do Azji. A w mieście zostanie jedno wielkie cmentarzysko-śmietnik halowo-magazynowy.

do Jasia

to zrób coś.. RATUJ

Jasio

W sensie napraw to, co sp…….ł ktoś inny?

Jadzia

“W sensie napraw to, co sp…….ł ktoś inny?” NIE. Podrzuć rozwiązanie, jakiś sensowny i realny pomysł.

Jasio

Czyli napraw to, co sp…….ł ktoś inny.

mniut

czyli , że czekasz, aż wszyscy wszystko zrobią za ciebie “bo ty nie zepsułeś” – to mi przypomina mentalność ludzi, którzy nie podniosą papierka, do kosza nie wrzucą, “bo nie ja rzuciłem, a w ogóle to za to płacą sprzątaczkom”

Wujek dobra rada

Zastanów się nad swoim wywodem, jakie ma możliwości zwykły człowiek w stosunku do włodarzy miasta i ich wizji które wcielają w życie, a potem się okazuje, ze to tylko bańka mydlana ( oczywiście oni na tym nie stracili a wręcz przeciwnie), a zatem przyrównanie papierka do upadku hipermarketu jest delikatnie mówiąc irracjonalna…

mniut

mój wywód, to raczej wejście w retorykę Jasia, bardziej chodziło mi o wytknięcie sposobu myślenia i roszczeniowego sposobu rozumowania: “ONI są źli, a ja chętnie ponarzekam”, (nawet jeśli nie na temat i bez sensu) ; a jakich mamy włodarzy? takich jakich wybraliśmy; nie tylko na szczeblu miejskim; można się obrażać albo nie, ale prawda jest taka, że większość obywateli najwyraźniej jest krótkowzrocznymi , prostymi ludźmi, którzy nie dysponują umiejętnością (lub chęcią) spojrzenia dalej niż do następnego miesiąca i nie są w stanie przedłożyć decyzji opłacalnych dla nas w długim terminie nad te doraźne , drobne korzyści i przysłowiowy “pełny kałdun”

realia życia

Tonie wiesz ,że najtrudniej naprawia się spier…. robotę?

Bajtek

Nie dramatyzuj. Sklepy Tesco zamykane są w całej Polsce, a nie tylko w Gliwicach. W biznesie jedno się otwiera, inne się zamyka. A w Gliwicach ciągle jednak więcej firm powstaje niż znika, więc do Detroit jeszcze nam daleko.

Jasio

Oczywiście, że taki proces ma miejsce i jest normalny, ale jest tolerowalny pod warunkiem, że się zachowa umiar i proporcje. Do Detroit nam daleko a już popełniamy te same błędy.
Wrzuć link do danych skąd wziąłeś to “więcej firm powstaje niż znika”,
PS
To samo powiesz o zabytkach, że więcej się przywraca niż burzy?

Ziuta

Wrzuc jakis link do tezy ze Gce skoncza jak Detroit. Oczywiscie nie ten ze StopTIRom

bajka

no tak,” zachowa umiar i proporcje”, ale kiedyś tych sklepów w ogóle nie było, nie powinny powstać “bo zachwiało to proporcje”?; świat się zmienia, inne duże sieci tez zaczynają bąkać o wycofaniu (np Carrefour); to ludzie w tych sklepach przestali kupować, wolą mniejsze Lidle i Biedronki – ludzi zmusisz do kupowania gdzie ty chcesz, żeby ci proporcji nie popsuli? hi hi

kanalia52

Zwycięstwa to już nasza 8-ma mila.

Arek

Wyprowadź się to Ci ulży większych głupot nie czytałem
w biznesie zawsze tak było i będzie jedni się zamykają inni otwierają nic nowego

Obserwując

Daj spokój..”wizjonerstwo” zygmunta polegało na niszczeniu tej wioseczki,tworzeniu miejsc pracy i edukacji dla technicznych.Tylko zaszkodził glajwicom i tyle.Doprowadzil do tego,że są magazyny,pare fabryczek i tyle.Kto może wyjeżdża z tej wioseczki na wstecznym.

mms

Ukończ OHP zamiast czepiać się technicznych

Bogna

Liczne grono moich krewnych opuściło Gliwice. Również biorę pod uwagę taką okoliczność. Zdewastowane, zabetonowane miasto z nocnymi pijaczkami.

The Tiger@

To był bardzo dobry wybór… ja wróciłem do Gliwic. I wiele osób o odpowiednich dochodach się tutaj przeprowadziło.

Obi

Oczywiście Tesco podstawą funkcjonowania i rozwoju Gliwic.
Głupi i Głupszy w jednym

Martyna

Magazyn zostaje, zmienia się właściciel.

Kibic Piasta

Zamknąć, zburzyć ! Towar był drugiej jak nie trzeciej jakości z Grubej Brytanii….

Kibic Piasta powiadasz?

“Łaciate” z Tesco było gorszej jakości niż “Łaciate” z Delikatesów? No tak. Wszyscy wiemy, że jak Snickersy to tylko z Orlenu. Te z Tesco są gorszej jakości, wręcz niejadalne.

Kibic Piasta

taki cytat: “wypowiedź udzieloną w 2013 r. brytyjskiej stacji BBC przez Matta Simistera – szefa działu żywności sieci sklepów Tesco na Wyspach. Simister otwarcie oświadczył, że produkty spożywcze pierwszej klasy trafiają na półki sklepów w Wielkiej Brytanii, a żywność drugiej klasy jest wysyłana na rynki Europy Centralnej i Wschodniej, czyli także do Polski!”

Nie mam więcej pytań

Kto wie “skąd się bierze mleko?”
Kibic Piasta “z Biedronki”.

Kibic Piasta

“Krowy są gwałcone, żeby mogły być zapłodnione, żeby mogły dawać mleko” – europosłanka Wiosny #SylwiaSpurek” Tak,że ten.

Nie masz pytań boś baran

Nie, nie bezpośrednio od krów, lecz po drodze przechodzi przez rozlewnie, jest np. pasteryzowane i w dzisiejszych czasach kto wie co jeszcze się z nim dzieje. Ale mleko to chyba najgorszy przykład jaki można podać. Pełno jest innych produktów o znacznie mniej restrykcyjnych normach. Chociażby groszek w puszce – niby też nie da się spieprzyć, ale kupiłem kiedyś Tesco Value i to był jedyny groszek w puszce, który częściowo wyrzuciłem.

Obserwując

W końcu ten meliniarski sklep się zamknie.
Na pożegnanie podniosą ceny jeszcze bardziej suweren oczywiście rzuci się na te ich tzw. promocje.

Suweren

Na nic się nie rzucę.