The Elmhurst College Jazz Band na zakończenie Filharmonii 2019

Koncert tego wyjątkowego big bandu to ostatnia okazja by posłuchać muzyki w ramach tegorocznej Filharmonii.

Muzycy ze Stanów Zjednoczonych zagrają 12 lipca o godz. 19.00 w Centrum Kultury Jazovia.

REKLAMA

Pod kierunkiem Doug’a Beach’a, Elmhurst College Jazz Band zyskał światowe uznanie. W czerwcu 2014 r. „Downbeat Magazine Student Music Awards” określił Elmhurst College Jazz Band zwycięzcą w kategorii dużych zespołów jazzowych.

Zespół występował w Grecji, Rumunii, Anglii, Chorwacji, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech, Indonezji, na Malcie, w Portugalii, Hiszpanii, Serbii, Kanadzie i na Bahamach. Dwukrotnie odwiedził Europę na zaproszenie Departamentu Stanu USA. Pojawił się też na Festiwalu Jazzowym w Montreux, na Northsea Jazz Festival, Umbria Jazz Festival i innych. W 1997 r.

Zespół był jedynym zespołem jazzowym uczelni zaproszonym do występu na festiwalu Jak Jazz w Dżakarcie w Indonezji. Biorąc pod uwagę USA, zespół Jazz występował na festiwalach w całych Stanach Zjednoczonych, otrzymał znakomite oceny od prawdziwych sław jazzu: Clarka Terry’ego, Lee Konitza, Roba McConnella, Nicholasa Paytona, Randy’ego Breckera i Boba Brookmeyera.

W 2001 roku zespół towarzyszył Dee Dee Bridgewater na Chicago Jazz Festival w Grant Park. Zespół regularnie występuje z najlepszymi muzykami profesjonalnego jazzu. Ostatnio artystami gościnnymi byli: Bobby Shew, Yellowjackets, Patti Austin, John Pizzarelli, Nnenna Freelon, Denis DiBlasio, Michael Davis, Tom Scott, Bill Watrous, Patrick Williams i Doc Severinson. Słuchacze mogą pamiętać tę niezwykłą grupę z ubiegłorocznej Filharmonii, kiedy to muzycy wywołali prawdziwą euforię i absolutną zabawę.

Bilety do kupienia pod adresem: https://filharmonia.jazovia.pl/bilety.html

The Elmhurst College Jazz Band
12 lipca godz. 19.00
Centrum Kultury Jazovia
Gliwice, Rynek 10

REKLAMA