To jedna z najlepszych szkół w Polsce. Właśnie otrzymała skaner i drukarkę 3D do nowej pracowni

Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach otrzymał w ubiegłym tygodniu kompleksowo wyposażone laboratorium do projektowania 3D. Przekazanie sprzętu dla pracowni to efekt długoletniej współpracy Grupy TAURON z jedną z najlepszych szkół średnich w południowej Polsce.

– Stworzyliśmy projekt społeczny związany z otwieraniem klas patronackich. Wspieramy te klasy poprzez rożnego rodzaju inicjatywy, szkolenia, prelekcje. Wśród tych kilkudziesięciu klas patronackich na południu Polski uruchomiliśmy konkurs na stworzenie ciekawych, innowacyjnych laboratoriów. Oprócz tego, że uczniowie i nauczyciele ZSTI złożyli ciekawy projekt, szkoła wyróżnia się w rankingach. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych to jedna z najlepszych szkół w regionie i w Polsce – mówi Paweł Poneta, zastępca dyrektora ds. badań i innowacji w grupie Tauron. Klasy, którym patronuje TAURON, liczą łącznie 300 uczniów.

Laboratorium zostało wyposażone w wysokiej jakości drukarkę 3D do drukowania najbardziej skomplikowanych, wielomateriałowych projektów, skaner do modelowania 3D oraz szybkiego prototypowania, dużą tablicę magnetyczną, nowoczesny projektor full HD, ergonomiczny monitor biznesowy QHD oraz filamenty i materiały eksploatacyjne.

REKLAMA

Praca z użyciem drukarki 3D rozpoczyna się od pracy z komputerem. Projekt jest tworzony wirtualnie, by później zmaterializować się w drukarce.

Są tylko dwa ograniczenia: pierwszy to wyobraźnia, drugi – możliwości techniczne urządzenia. Dzięki urządzeniom podarowanym przez TAURON uczniowie oprócz praktycznej nauki projektowania 3D mogą dotknąć efektów swojej pracy.

– To już jest drukarka dobrej jakości dlatego jej cena wynosi 26 tys. złotych. Ma dyszę albo 0,2 albo 0,4 mm. Jej największą zaletą jest duży obszar zadruku, tj. 30 na 30 cm, i 60 cm wysokości. Najważniejszą jej cechą jest to, że może być praca przerwana i na następny dzień może być dokończona – mówi Adam Szuster, nauczyciel informatyki w ZSTI.

– U nas w szkole wyjątkowo będzie fajnie ją wykorzystać, dlatego, że mamy też roboty, których części niestety czasem się łamią, więc to jest idealne miejsce żeby taką część odtworzyć – dodaje Szuster.

Jedna z najlepszych szkół w Polsce

W XXI Rankingu Perspektyw Technikum nr 1 z ZSTI w Gliwicach po raz szósty otrzymało prestiżowy laur “Złotej Szkoły”. W Rankingu Techników 2019 szkoła ta zajęła pierwsze miejsce w województwie śląskim, a w Rankingu Maturalnym Techników 2019 również zdobyła pierwsze miejsce w województwie śląskim.

(żms)
wid. ŁG/24gliwice.pl

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dziadek Rainhold

A MEN pieniądze daje katechetom zamiast polskim uczniom na kształcenie

Laszlo_egesz

Nie poddawaj w wątpliwość roli indoktrynacji (tfu, wróć!), formacji duchowej polskiej młodzieży. Ostatnie echa Synodu Amazońskiego wzbudzają już wystarczający niepokój.

''

Niepokoju u gospodyni plebana nic nie jest w stanie wystarczająco wzbudzić.

''

Dzięki temu mamy najlepiej wykształconych katechetów.

nieuświadomiony

Za to edukatorzy seksualni nie dorastają im nawet do c…a

Fiku Miku

@nieuświadomiony. Na przekór MEN, za seksualną edukację wezmą się gminy, tak jak prezydent od naprawy szyby taśmą klejącą w Warszawie. Coś wymyśli i zaradzi, prawie jak wujek dobra rada. Na ten cel już szykował kozy na wiślanej wysepce. Kozy jak tylko dowiedziały się, że będą traktowane przedmiotowo zaczęły spotykać się z seryjnym samobójcą. Toń i nurt Wisły nie ukryły truchła. Sprawa się rypła.

nieuświadomiony

Ta dwunastolatka co niedawno urodziła to rzeczywiście młoda koza. To sukces MEN, samorządu, czy wujka dobra rada ?

Fiku Miku

@nieuświadomiony. Może Owsiaka?- róbta co chceta!

nieuświadomiony

Dlaczego akurat Owsiaka a nie np. Caritas ?

prosty_gliwiczanin

To “kolejówa” będzie mieć lepszą pracownię komputerową niż Technikum Łączności? Śmieszne.

''

Kolej też się intensywnie informatyzuje, planowe opóźnienia mogą być opracowywane komputerowo.

Krystyna

Jak widać jest lepszą szkołą w zakresie kształcenia informatyków

''

Co więcej, drukarką 3D zawsze można wydrukować jakąś unikalną część do parowozu.

Dziadek Rainhold

UNIKATOWĄ

''

Kątową też możesz wycinać.