To już pewne. Kajetan Gornig zamierza kandydować w wyborach na prezydenta Gliwic

Były gliwicki radny Kajetan Gornig potwierdził redakcji 24GLIWICE, że będzie kandydatem na prezydenta Gliwic w nadchodzących wyborach prezydenckich. Gornig powalczy o to stanowisko z byłym wiceprezydentem Adamem Neumannem.

Na razie to jedyni oficjalni kandydaci, ale jest niemal pewne, ze ta lista nie jest jeszcze zamknięta.

Bardzo prawdopodobny jest start obecnego p.o. prezydenta Janusza Moszyńskiego. Na giełdzie nazwisk pojawiają się także kandydatury byłych posłów Pawła KobylińskiegoMarka Widucha.


Kajetan Gornig to wieloletni gliwicki radny. Obecnie przewodniczący Rady Dzielnicy Żerniki. Jest prezesem Mysłowickiego Centrum Zdrowia.

– Gliwice potrzebują nowej energii i nowego, lepszego prezydenta

– mówi nam Dominik Dragon, który już oficjalnie wsparł Gorniga. – Kajetan Gornig będzie kandydatem szerokiego, niezależnego środowiska. Przyłączają się do nas kolejni ludzie i grupy. Z pewnością będziemy silnym punktem odniesienia na lokalnej scenie politycznej – dodaje.

Gornig przez lata należał do najaktywniejszych gliwickich radnych, często krytycznie oceniał działania władz miasta. W wyborach samorządowych w 2018 roku na znak solidarności z Dominikiem Dragonem (wyrzuconym w ostatniej chwili z listy Koalicji Obywatelskiej), zrezygnował ze startu w wyborach.

Zobacz archiwalne nagranie AD VOCEM z udziałem radnego Kajetana Gorniga.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Antygona

Ja za Gornigiem nie tęsknię. W RM niby o czymś chciał perorować, ale nie te zdolności i ostatecznie zawsze głosował jak Słońce Gliwic chciało. Kandydatury Kobylińskiego i Widucha to zupełne kuriozum i szkoda na nich słów, ale liczę na kolejne, bo jak widać w Gliwicach nie ma poważnych kandydatów, za to jest bez liku kawalarzy. Tylko patrzeć, jak zgłosi się restaurator-gowinowiec, prawnik-korwinowiec i malarka-kukizowa.

''

I rentierka 500 plusowa.

EURYDYKA - PYTANIE ANTYGONCIU

KTO TO JEST TEN ?- jak go określasz Antygonociu “kawalarz restaurator – gowinowiec “?

historyk

Skoro pozostałych kojarzysz, to i tego misia w końcu rozpoznasz bo nie ma go z kim pomylić.

Jarosław

proponuję Pana Kręcinę(to ten od Piasta),chłop obeznany w wszelkich zawiłościach działacza,no i co najważniejsze ma odpowiednią posturę

Janek

Gornig? Czy to ten, który miał problem z krytyką prezydenta? Czy to ten sam, który nie wiedział nawet nad jakimi uchwałami głosuje? http://info-poster.eu/komizm-i-tragizm-ratuszowej-opozycji/

ti ti ta

I ten ci to, co to za marne niewiele ponad 100 tys. zł kupił szpital w Mysłowicach. Oj, było o tym głosno, ale jak zwykle sprawa zamieciona.https://myslowice.naszemiasto.pl › tag › kajetan-gornig

Daleko od bruku

No i co takiego z tym szpitalem było nie tak? Brukowiec strzelił sensację, a żadna kontrola nie stwierdziła nieprawidłowości, bo wbrew prymitywnemu myśleniu gawiedzi łykającej bzdury z Faktu, przejęty został szpital wraz ze wszystkimi zobowiązaniami i długami, a nie sam budynek.

historyk

Za 100 tys to możesz co najwyżej wyremontować kapliczkę przy drodze, o kupnie za takie drobniaki nie ma mowy. Brukowce strzelały też kartą antysemicką wobec przeciwnika Frankiewicza. Na pewno robiły to wszystko same, bez inspiracji z UM Gliwice. Hahahaha

Maria

Nie kupił szpitala tylko spółkę zarządzającą. Budynki nadal są miejskie

Totu

Kiedy i w jaki sposób stał się Prezesem Mysłowickiego Centrum Zdrowia?

historyk

Wtedy jak mu ekipa Frania zarzuciła jakieś szwindle w przejęciu mysłowickiego szpitala, bo Gornik za bardzo fikał. Uciszył się i sprawę wyciszono.

tylewtemacie

Lubisz sam sobie odpowiadać? Wiesz że to nie jest zdrowe?

:)

Robi się coraz śmieszniej. Albo coraz głupiej. Do wyboru. W każdym razie nic nie wróży, że może być inaczej, lepiej.

Kolik

A to wystarczy krytykować dorobek poprzednika, aby zostać jego następcą.

DD

Nie zupełnie, ważne jest również przestrzeganie norm prawnych, które często celowo uniemożliwiają podjęcie właściwej decyzji co może nawet najbardziej rozsądną i profesjonalną osobę postawić w złym świetle.

erat

Same *****. A najwiekszym zdrajca jest PiS. Jeśli ktoś nadal mówi, że PiS to patriotyczna organizacja, to albo jest zdrajcą, albo nie wie co mówi. Oto jak PiS wystawił PO-owca na prezydenta Gliwic,człowieka nastawione organicznie anty PiS-owsko. https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/janusz-moszynski-komisarzem-bedzie-rzadzic-gliwicami-az-do-wyborow-prezydenckich/

Laszlo_egesz

Ciekawe z której tym razem partii mógłby wystartować pan Kobyliński.
Widucha już dawno nie oglądałem i nie chciałbym tego pana oglądać.

Jarosław

jestem przeciwny wszelkim kładkom i innym ułatwieniom dla mieszkańców-ludzie przestańcie obciążać władze Gliwic takimi sprawami;w końcu to nie oni są dla nas tylko my dla nich

hanek mały

Nie kłóćcie się ! Wybory już się odbyły, teraz pozostało nam jedynie głosowanie.

Ad

Ci, którzy dzioby darli, że “Frankiewicz musi odejść”, teraz nie będą wiedzieli na kogo głosować. Ot, takie stado wron, które tylko krakać umieją, a jak im się da realne prawo głosu, to chowają łeb w piasek!

MariannaA

Czyli znów podwyżka czynszu w lokalach miejskich, które wyposażone są w luksus w postaci WC?

erat

Gornig zawsze byl za Frankiewiczem, dopoki ten go nie zdradzil.

Bajtek

Gliwiczanie zmęczeni obecną władzą, niekoniecznie zachwyceni namaszczeniem leśnego dziadka z szafy Frankiewicza czy kandydata PIS, mają teraz alternatywę. Myślę, że to może być zaskakująco mocny kandydat z dużą szansą na II turę.

Totu

Wszyscy Ci kandydaci reprezentują tą samą grupę “trzymającą władzę” w Gliwicach Wybór jest pozorny…

''

Dlatego koniecznie jest potrzebny kandydat, który dopiero z całych sił zapiera się kopytami, rozpycha się łokciami i napiera rogami w dążeniu do władzy.

tylewtemacie

Czekamy na twoją kandydaturę

poziom

Brawo Kajtek !
Na reszcie ktoś z poza ZF owej kliki i przeciwawaga dla PiSu.
Zagłosuje całym sercem a i Wam polecam bo człowiek to zacny…

Ba

Obejrzyjcie sobie materiał wideo, w którym Moszyński po objęciu funkcji wypowiada się o Gliwicach. Nie powiem, że mnie już przekonał, ale mówi całkiem do rzeczy.

Antydemagog

“Mówić całkiem do rzeczy” :) Na tym właśnie polega ich praca.

ja234

No i dobrze, niech kandyduje.Jakieś szanse ma.Chyba będzie startował jako niezależny kandydat.
Kobyliński niech w sejmie siedzi, Widuch nie ma szans.(1220)

Tak sobie.

Nie ma najmniejszych szans.

ja234

To się dopiero okaże.(1320)

Tolik

“Widuch nie ma szans”- to się dopiero okaże

Janina K.

Panie Gornig, ma Pan mój głos, wierzę, że po wygranej podoła Pan obowiązkom.

aku

Co jeszcze mu Pani odda?

ja234

Będę głosował na moszyńskiego.Gornig jest za młody i nie ma doświadczenia.(1246)

Gliwiczanin

Po co te wybory skoro ludzie i tak wybiorą osobę wyznaczoną przez Frankiewicza?

''

PiSes już przestał ludziom wyznaczać ?

Totu

No właśnie Oni wybiorą a nie My mieszkańcy – tyle jesteśmy warci…

Maxim

No to głosujta ludziska. wg gliwiczan każdy będzie lepszy od Frankiewicza- zatem głosujmy na każdego….
Buahahahah

:)

Ludziska przynajmniej mają wybór. Tacy jak ty, co od lat krzyczeli Zygmunt! Zygmunt! nadal wyboru nie mają, bo Zygmunt wybrał za nich. Hehehehe

''

Najpewniej wzorował się na św. pamięci Kaczyńskim, który będąc prezydentem miasta stwierdził że lepiej opłaca mu się być prezydentem państwa i wybrał za nich. hahahaha

Imię

A jaki mają wybór? Od lat żaden. Karmisz się człowieku iluzją wyboru.
Napisz jaki miałeś wybór ostatnim razem – Frankiewicz i…????

:)

Jacy wyborcy, tacy rzadzący. Do mnie masz pretensje? Do siebie miej i zgłoś własną kandydaturę, będzie większy wybór. Pokaż, że można lepiej, przekonaj to stado baranów, które na wybory nie chodzi, niczym się nie interesuje, a pytane odpowiada: wszystko jest super, a prezydent – nie pamiętam nazwiska – dobrze rządzi, bo inaczej nie rządziłby tyle lat.

''

Mam pretensję do ciebie ? Bo nie wiedziałem o tym.

''

Na szczęście nie nadaję się na prezydenta gdyż posiadam tylko i wyłącznie same wady a Gliwice potrzebują wysokiej klasy specjalisty, który potrafi sadzić od razu duże drzewa i na dodatek spróchniałe a niestety nie dysponuję odpowiednim know how.

Kasia Robak

Gdyby Paweł Kobyliński wystartował, to byłaby to naprawdę dobra wiadomość. Młody, przedsiębiorczy a przez cztery lata w polskim parlamencie był jednym z najbardziej pracowitych posłów.

aku

Do której to Ty klasy chodzisz Kasieńko?