Toaleta od kilkunastu miesięcy czeka na przyłącze elektryczne. Tauron przeprasza i obiecuje: odbiór w przyszłym tygodniu

Publiczny szalet w parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach choć gotowy, nie działał od kilkunastu miesięcy. Teraz się to zmieni. Prąd niezbędny do zasilenia WC zostanie doprowadzony w przyszłym tygodniu.

Toaleta przy ulicy Chorzowskiej, choć jej budowę zakończono jeszcze jesienią 2020 roku, nadal nie była czynna dla odwiedzających parku przy ulicy Chorzowskiej mieszkańców. Gdy pytaliśmy o to MZUK rok temu, informowano nas, że przyczyną jest brak przyłącza elektrycznego, co leżało po stronie firmy Tauron. Ta z kolei zapowiadała, że wykona je do lipca 2021. Tymczasem po upływie ponad roku, szalet nadal nie działa, a powód tego stanu jest ten sam. Zapytaliśmy więc o to biura prasowego Tauron i mamy dobre informacje – już wkrótce toaleta zostanie uruchomiona.

Prace mają być przeprowadzone w najbliższy poniedziałek i zaraz potem nastąpi ich odbiór. Za ich przedłużenie w stosunku do deklarowanej wcześniej daty – przepraszamy

– poinformowała w piątek, 10 czerwca, Ewa Groń, rzeczniczka Tauronu.

Nie tak dawno temu uporządkowaliśmy informacje o tym, gdzie zlokalizowane są publiczne toalety w naszym mieście. Jak na dosyć sporą miejscowość nie mamy ich zbyt wielu – doliczyliśmy się siedmiu gotowych:

  • park Chrobrego (w rejonie ul. Krzywoustego),
  • park Kultury i Wypoczynku (po wykonaniu przyłącza – od przyszłego tygodnia?),
  • ul. Poniatowskiego,
  • ul. Jana Pawła II,
  • ul. Wrocławska,
  • pl. Inwalidów,
  • teren przy Radiostacji (ul. Tarnogórska).

Mamy też dwie w trakcie realizacji lub w planie:

  • plac Piastów/ul. Na Piasku,
  • park Chopina – sanitariaty wodnego placu zabaw.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

12 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Modelarz
10/06/2022 14:21

Gdyby ktoś ważny z Tauronu, będąc w parku chorzowskim dostał nagłego ataku biegunki i musiał szukać dziury w krzakach, kabel podłączono by następnego dnia. A tak… wstyd i żenada. Dla Tauronu, że tyle się partoli z czymś takim i dla urzędu za to, że nie wypracował sobie odpowiednich narzędzi nacisku na takie firmy jak Tauron z siedzibą w Gliwicach

Pytacz
10/06/2022 18:59
W odpowiedzi na  Modelarz

Tauron ma siedzibę w Gliwicach,gdzie??

Odpowiadacz
10/06/2022 20:41
W odpowiedzi na  Pytacz

Na Portowej i na Myśliwskiej. Chyba nie myślisz, że ktoś z centrali w głębi kraju przyjeżdża do Gliwic podłączyć kabel?

Stan
10/06/2022 22:26
W odpowiedzi na  Pytacz

na portowej???

AndrzejD
10/06/2022 20:01
W odpowiedzi na  Modelarz

Tak właśnie działają firmy państwowe. Pełna olewka. Gdyby Tauron był firmą prywatną, to przyłącze byłoby gotowe w momencie w którym inwestor by sobie tego życzył. Dlatego właśnie wszystkie państwowe strupy należy jak najszybciej sprywatyzować.

Urko
10/06/2022 20:45
W odpowiedzi na  AndrzejD

@AndrzejD. Nie!Nie!!Nie!!! Wszak wiadomo, że każda prywatyzacja to grupowe zwolnienia ciężko zarobionych „związkowaniem”, związkowych wąsaczy. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest powołanie specjalnej rządowej Agencji Modernizacji i Elektryfikacji Toalet
(AMiETo), która w ramach programu „AC/DC KIBEL PLUS” zajmie się standaryzacją procedur, projektami , nadzorem, koordynacją finansowania i finansowaniem koordynacji oraz popularyzacją idei elektryfikacji toalet publicznych w miastach , miasteczkach i wsiach tegoż pięknego kraju nad Wisłą.

Wrzodzisław
11/06/2022 05:32
W odpowiedzi na  Urko

Pozwolę sobie zaproponować małą modyfikację nazwy wspomnianej agencji, zgodnie z obowiązującym tryndem. Otóż powinna się ona nazywać *Narodowa* Agencja Modernizacji i Elektryfikacji Toalet.

.
12/06/2022 09:47
W odpowiedzi na  Wrzodzisław

Apolityczna Narodowa Agencja Czystej Organizacji Modernizacji i Elektryfikacji Toalet (ANACOMiETo)

AndrzejD
11/06/2022 08:59
W odpowiedzi na  Urko

…a toaletami które przeszły proces standaryzacji, będzie zarządzał Centralny Zarząd Toalet Narodowych z siedzibą w Pacanowie.

Ampuła
11/06/2022 09:14

Wydało się, że coś, co wygląda jak terenowa ekspozytura Kwatery Głównej narodowego programu Murowana Obronność albo pancerny właz do silosów z depozytem polskich rakiet balistycznych Gromnica, jest w istocie tym i tym. Budowa i uzbrojenie niezawodnych systemów łączności koniecznych w tym miejscu, były długo zręcznie przykrywane przez banały o „ciągnięciu kabla do sracza”.
Składając w tym miejscu depozyty, pomyślcie ciepło o tych, którzy pełnią odpowiedzialną służbę pod podłogą.

Pg
11/06/2022 23:34

Pisiorowa firma i wszystko jasne

Bogna
11/06/2022 08:50

Nie Tauron a babka klozetowa rozwiąże problem w trybie natychmiastowym.