Toaleta zdemolowana. Wjechał w nią rozpędzony samochód… w dniu bez samochodu

Dwie efektowne, zautomatyzowane toalety pojawiły się przy ul. Poniatowskiego i Jana Pawła II ponad dwa lata temu, ich instalacja kosztowała ok. 350 tys. złotych. Pierwszy z dwóch przybytków został dzisiaj kompletnie zdemolowany.

W konstrukcję vis a vis wejścia na Cmentarz Lipowy, nad ranem wjechał rozpędzony samochód. Staranował barierki i zatrzymał się dopiero na toalecie, której konstrukcja, jak się okazuje, jest dość delikatna. Przybytek został kompletnie zniszczony i prawdopodobnie będzie się już nadawał tylko do rozbiórki.

Paradoksalnie, cała sytuacja miała miejsce w dniu… bez samochodu.

REKLAMA

Za dwie takie toalety wraz z instalacją, miasto zapłaciło ok. 350 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że pieniądze te uda się odzyskać z ubezpieczenia sprawcy drogowej kraksy.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Joe

Do niedawna za 350 tys. można było postawić murowany dom. Będzie bardzo ciekawie, gdy ubezpieczyciel usunie szkodę wynajmując firmę, która postawi taką samą budkę za ułamek ceny zapłaconej przez miasto.

Damian

350000 zł… Za to można dom zbudować, a nie toaletę z kartonu…

..

2 toalety..

Perez

NIK

Silesian

taki tekst może tylko blokowy JANUSZ napisać…. teraz cena domu z działką to ok 800k do 1 mln zł…. robocizna poszybowała tak w górę, że dziś tanowi prawie 4 krotność stawek sprzed 10 lat….

JAś

Dobrze że ktoś nie korzystał w tym czasie i nikomu się nic nie stało a kibel to tylko rzecz

Cookie Monster

Strasznie musiało mu się chcieć sikać

Cookie Monster

Przypadek w którym toaleta demolowana jest przez samochód zdecydowanie powinien mieć miejsce w dniu bez toalety, a nie w dniu bez samochodu.

Ostatni Sprawiedliwy

Samochód wjechał – sam. Rano sam się rozpędził i obrał za cel miejski WC-et. Może podacie kto prowadził samochód.

Laszlo_egesz

Z dużym prawdopodobieństwem przypuszczam, że mógł to być biały, heteroseksualny Katolik.

Joe

Całe szczęście – bo jakiś inny mógłby mieć w samochodzie bombę. A gdyby w kiblu wybuchła bomba byłby smród na całe miasto.

Niuchacz mimo woli

Miasto i tak śmierdzi. Nikt by nie zauważył.

DD

Był zdalnie sterowany, jak drony.

przerażony

Przerażający jest brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Szkoły faktycznie wypuszczają matołów. Skoro za dwie toalety zapłacono 350 tys., to łatwo obliczyć, że jedna kosztowała 175 tys. I nie chcę dyskutować czy to dużo, czy mało – pewnie nadal dużo, ale chodzi o fakty. Nieważne czy miasto jest takie czy owakie. Czy murzyn czy biały ją rozjechał, bo już na starcie dyskutanci dają świadectwo o sobie pisząc głupoty lub je bezrefleksyjnie łykając jak ryba robaki.

Laszlo_egesz

Pisząc robaki pewnie miałeś na myśli skąposzczety (pierścienice to wciąż nie są robaki).

Soka

I jeszcze na dodatek tępak-naukowiev

Jest faja

W ramach procesu zrównoważonego wypróżniania się należy kłaść nacisk na naturalne i ekologiczne formy, np. promować używanie saperki i ogólnie dostępnych liści w parku, a nie stawiać te okropne i jak okazuje się niebezpieczne szalety.

Fiku Miku

Zapewne pojawi się oficjalny komunikat MZUK, żeby przed wyjściem z domu wziąć stoperan.

DD

Tak jest, albo wkładać pampersy. Mnie kiedyś nie chciał służbista strażnik wpuścić do sądu siusiu. Przecież nie chodzę tam codziennie a poza tym płacimy za utrzymanie tego gmaszyska.

w pogoni za octem

taka toaleta to koszt max.10 tysięcy złotych,no ale to są Gliwice i mamy tą nietykalną mafijną klike zygmunta

Wungiel

Bez przesady – za 10 tysięcy to ciężko remont łazienki zrobić. Przynajmniej u nas na Zatorzu.

Silesian

kolejny blokowy Janusz…..

Taki kraj

Ubezpieczyciel zweryfikuje wartość toalety. Na pewno nie wypłaci tak dużą kwotę. Podatnik przez beztroskę urzędników znów poniesie straty. Któryś to raz?

.".

zmiana przypadku przy zaprzeczeniach – nie wypłaci (kogo? czego?) tak dużej kwoty

rysiek

…z dykty…jak całe państwo ;)

Latarnia Uliczna

To zostalimy bez WC… bo ta na JP2 chyba wciąż nieczynna…

Jest faja

Biedaczek. Nawet na piętrze nie masz? Albo sławojki koło domu?

To naprawdę przerażające w jakich warunkach ludzie mieszkają.

Observer

Ha, Gliwice miastem dla samochodów… Więc parkują na toaletach i w toaletach… Przecież nie o pieszych się tutaj dna bądź rowerzystów. Zatem czemu się dziwić?

mieszkanie-gliwic

za takie pieniadze toealeta .. i pozniej sie dziwicie ze przenajświętszy jest od tylu lat nie do tchnięcia.

DD

Jakiś tchórz jesteś, nie potrafisz pisać wprost.

Znawca

Budotechnika tyle sobie liczy za te ustrojstwa. To i tak musieli zrobić to w promocji ;)

Miro

Znawca – to nie są toalety Firmy Budotechniki :)

Tomek

Kibelek jest od firmy Hamster z Rybnika co możliwe, że ma stawiać teraz taki w Chrobrym, a nie od Budotechniki. Solidny nie ma co… strach wejść, strach korzystać, dobrze, że podczas wypadku nikogo w środku nie było.

krzysztof

ekipa klika z UM wali mieszkańców w rogi, aż miło

gość

za 20 tysięcy zrobi to na glanc każda złota rączka i śladu nie bedzie.
może nie??

czesław

teraz wreszcie wygląda lepiej ten bezgustny sarkofag. W całej europie toalety bubliczne są dizajnerskim popisem ale nie u nas.U nas musi być drogo i brzydko jak u russkich

Bób, Hummus, Włoszczyzna

To się sklei taśmą, zwiąże drutem, pacnie klejem i będzie trzymać lata.

Wrzodzisław

350 000 z ubezpieczenia OC?
…zapomnijcie.

Marcin

W przypadku OC odpowiedzialność ubezpieczyciela wynosi 5 mln euro w przypadku szkód osobowych i 1 mln euro w przypadku szkód rzeczowych.
Inna sprawa, że ubezpieczyciel podniesie ceny OC, żeby sobie to zrekompensować. Dzięki temu zdarzeniu wzrośnie współczynnik ryzyka w Gliwicach – co oznacza, że gliwiczanie zapłacą więcej za OC w przyszłości.

Ostatni Sprawiedliwy

@Marcin. Niekoniecznie gliwiczanie zapłacą więcej. Przy założeniu, że “sprawcą” był samochód zarejestrowany w Gliwicach. Jak na razie nie ma żadnej informacji na ten temat jaki samochód wjechał w WC-et i z jaką rejestracją, tak samo jak na temat kierowcy.

Marcin

Ubezpieczyciel określa ryzyko na podstawie miejsca zdarzenia, a nie miejsca zamieszkania sprawcy. Wypadkowość jest bowiem najczęściej związana z infrastrukturą drogową. Ryzyko kolizji w Gliwicach jest sporo większe niż w małej wiosce, w której jest tylko jedna ulica, a w Warszawie jest jeszcze większe niż w Gliwicach.
Więc jeżeli mieszkaniec małej wioski przyjedzie do Warszawy, to ewentualna kolizja będzie wpływać na składki OC mieszkańców Warszawy, a nie tej małej wioski z jedną ulicą.

Ostatni Sprawiedliwy

@Marcin. Czyli twierdzisz, że jak pojadę do Warszawy i tam spowoduję stłuczkę to większą składkę zapłacą warszawiacy? Ciekawe.
Ryzyko szacowane jest na podstawie miejsca zarejestrowania samochodu (poprzez miejsce zameldowania właściciela, stąd przy zawieraniu umowy OC podajesz adres zameldowania i masz obowiązek zgłaszać wszelkie zmiany).

Ampuła

Widok – marzenie dla mieszkańców Wójtowej Wsi. Sracz w demolce i totalna awaria armatury. Odpływ zatkany gruzem muszli i kafli, aż po sam kolektor. Za płotem spruta kanalizacyjna pajęczyna. Z kikutów rur bryzga w niebo ciekły brąz. Wykwitają rozlewiska. Maź ścieka, treść się rozwleka, z brzegów wyłażą bure kałuże. Ścina się zawiesina i z przetok rozpływa w bok główny strumień dzielnicowego gówna.

Fiku Miku

Większe pole do popisu sprawi Ci oczyszczalnia “Czajka”. 30 ton gówien na sekundę. Dasz radę Czaskoskiego uszczęśliwić?

Laszlo_egesz

Za czasów prezydenta L.Kaczyńskiego nie było żadnej oczyszczalni. Przekręcając nazwisko, dajesz do zrozumienia że zatrzymałeś się na poziomie przedszkolno-piaskownicowych pyskówek.

Fiku Miku

Może dla tego, że nie dali się skorumpować przez Veolię? A tak kasa poszła do kieszeni, bubel ci*lnął efekt gospodarowania byłej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Już nie zgrywaj takiego poważnego bo powyżej zarzucałeś uszkodzenie kibla przez “białego, heteroseksualnego katolika”.

Laszlo_egesz

Jak przytaczasz cytat to bądź konsekwentny inaczej popadasz w półprawdę i manipulację. W przeciwieństwie do mnie napisałeś wyraz “Katolik” z małego k.

ja234

Taki tekturowy kibel tyle kosztował…fiu,fiu…szastu prastu kasą…tyle co dom.
Ciekawe czy mają jeszcze droższe kible?
Auteczkowiec powinien mieć odebrane prawo jazdy plus mandat 20 tys plus 5 lat pierdla.
Swoją drogą nic dziwnego, że kibel nie wytrzymał zderzenia ze świrującym auteczkowcem, sam karton i gips plus kafelki..wychodzi mniej więcej 175 tys za kibel.Tyle to auteczko porządne kosztuje.(1711)