Transporter dla kota – jak wybrać najlepszy

Większość kotów raczej nie wychodzi z domu. To zwierzęta o silnym instynkcie terytorialnym i najlepiej czują się w znanym sobie otoczeniu. Podróży jednak nie da się uniknąć: wycieczka do weterynarza, wakacje, czy nawet przeniesienie kota do osoby, która będzie pełnić opiekę podczas urlopu – to wszystko są sytuacje wymagające użycia transportera.

 


Jakie rodzaje transporterów dla kota możemy wybrać?

Torba transportowa dla kota

Transportery w formie torby dzielimy na dwa rodzaje: torby do noszenia na ramię i tekstylne budki przypominające tradycyjne produkty tego typu. Te pierwsze doskonale sprawdzą się do przenoszenia kota po mieście pieszo – na przykład w drodze do osiedlowego gabinetu weterynarii lub sąsiadki, która będzie zajmować się zwierzakiem podczas wyjazdu. Niekoniecznie jednak nadają się do bezpiecznego przewożenia zwierząt samochodem. Polecamy torbę transportową dla kota szczególnie dla osób, które raczej powierzą kota zaufanej osobie lub petsitterowi niż wyjadą z nim na wakacje. Taka torba może być bardzo stylowa, polecamy na przykład model Amiplay Classic.

Do samochodu dużo lepsza będzie torba – tekstylny transporter. Ich podstawową zaletą jest możliwość złożenia, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Będzie to więc świetna opcja dla osób, które od czasu do czasu od czasu do czasu potrzebują transportera, ale nie mają zbyt wiele miejsca w mieszkaniu na jego przechowywanie. Sprawdzony transporter dla kota tego typu to Amiplay Morgan lub Amiplay New York.

Tradycyjny transporter dla kota w formie klatki

Najbardziej znana forma transportera dla zwierząt to plastikowa klatka lub budka. Sztywna, ograniczona przestrzeń może dawać poczucie bezpieczeństwa, na pewno będzie też łatwiej przypiąć plastikowy transporter pasami. Transportery tego typu są najpopularniejsze, dlatego łatwiej jest znaleźć akcesoria, które spełniają nasze oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem może być kupienie większego transportera przeznaczonego dla małego psa, większy rozmiar może dać kotu poczucie bezpieczeństwa. Taki transporter będzie świetnym rozwiązaniem także na dłuższe podróże – także samolotem.

Jak bezpiecznie korzystać z transportera?

Odpowiedni transporter to tylko połowa sukcesu. By zapewnić kotu (i sobie) bezpieczeństwo, należy używać akcesoria tak, jak rekomenduje to producent.

Nie jest ważne, czy podróż jest krótka, czy długa – wypadek może zdarzyć się także na osiedlowej drodze, a kot jest najbardziej narażony na skutki zderzenia.

Istnieją przynajmniej dwa dwa dobre sposoby na przewożenie kotów. Pierwszy z nich to umieszczenie transportera na tylnym siedzeniu i przypięcie go pasami. Drugi sposób to transporter położony na podłodze między przednim, a tylnym siedzeniem – zwolennicy tej metody uważają, że dzięki temu transporter dla kota jest jednocześnie unieruchomiony, znajduje się z strefie wolnej od zgniotu i nie jest narażony na poduszki powietrzne.

Transporter dla kota – jak oswoić z nim pupila

Nie ma co ukrywać, że choć korzystanie w podróży z transporterów to konieczność, to jednak duża część zwierząt podchodzi do nich sceptycznie – delikatnie ujmując sprawę. Kluczem do sukcesu może być cierpliwość i wcześniejsze przygotowania. Niektóre koty są z natury nieufne i wszelkie nowe akcesoria budzą w nich z początku podejrzenia. Dobrym pomysłem będzie kupienie transportera dla zwierząt na dłuższy czas przed pierwszą planowaną podróżą i postawienie go w widocznym miejscu.

Można też ułatwić sobie włożenie kota do środka. Wystarczy ułożyć go pionowo i wsadzić kotka od góry, tak, ja przy stawianiu go na tylne łapki. Potem delikatnie obracamy transporter do pionu.

Przewożenie zwierząt – o czym jeszcze warto pamiętać?

Podróże ze zwierzakami bywają stresujące, zarówno dla nas, jak i dla nich. Dobry transporter dba o bezpieczeństwo, natomiast polecamy także akcesoria ułatwiające przewożenie pupila. By transporter nie został zabrudzony podczas wyprawy, warto wyłożyć go podkładami higienicznymi – takimi, jakie kupuje się dla szczeniaków podczas nauki czystości. Polecamy także miski podróżne i torby do przewożenia karmy – te akcesoria naprawdę ułatwiają życie. By zmniejszyć stres podczas podróży, warto użyć preparatów zmniejszających stres, np. Stress Out lub Eurowet.

Życzymy samych udanych podróży!

(materiał partnera)