Trwa akcja “Zwolnij – życie jest piękne”. Wzmożone kontrole policji na DTŚ i DK88

Od rana w czwartek trwają całodzienne działania „ Zwolnij – życie jest piękne”. Ich celem poprawa bezpieczeństwa na drogach. Policjanci z Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej i Bytomia kontrolują prędkość pojazdów na DTŚ i DK88.

Celem działań Policji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Do akcji wykorzystywane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Jak potrzebne są to działania pokazuje zatrzymanie kierującego, który przekroczył dozwolona prędkość o 61 km/h. 24- latek kierując peugotem na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h jechał aż 141 km/h. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Czwartkowe działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Woman
Woman

Niech się zainteresują w Gliwicach ulica Kochanowskiego i Jasną jak starymi beemkami na rondzie i głośnym tłumikami przypaly jeżdżą dzień i noc halasuja i to między blokami

''
''

Ciekawe czy chłopaki i dziewczyny na motocyklach wzięli to sobie do serca ?

''
''

Ciekawe kiedy polska policja wreszcie nauczy jeździć po polskich drogach okupacyjną armię amerykańską, tak aby nie powodowali co tydzień kolizji i mieszkańcy nie musięli dokonywać samosądów na jankeskich żołnierzykach ?

Lime
Lime

Zwolnić jak najbardziej, bo ludzie strasznie szybko jeżdżą. Ja też osobiście polecam yanosika, sam się do niego przekonałem, gdy za zakrętem jakiś pajac stanął i i gdybym jechał trochęszybciej to by było ciężko, a tak to ludzie ostrzegają. Wszystko byleby było bezpieczniej.

gmG
gmG

Na Tokarskiej obowiązuje ograniczenie do 30 km/h (strefa ograniczonej prędkości ) może tam postawić jakieś pudełko na 24 godziny? Druga opcja to w cholerę znieść to ograniczenie. Ul. Daszyńskiego 70 to norma a im bardziej spasiona bryka to więcej , no jeszcze Golfy z wyciętym zawieszeniem i konusem w bejsbolówce.

ja234
ja234

Bardzo dobrze.Jak najwięcej takich akcji.I jeszcze fotoradary.Trzeba tresować kierowców skoro po dobroci nie chcą przestrzegać ograniczeń prędkości.Wlepiać mandaty po 20 tys.(11:42)

''
''

Życie jest bardzo piękne, dlatego rasowy motocyklista a nie jakaś miękka faja, zakłada sobie na szyję pętlę ze stalowej linki przypiętą do kierownicy.

Asfalt
Asfalt

O boże, na pustej dwupasmówce jechał aż 140 km/h. Po prostu straszne…

RAF
RAF

Przepisy i ograniczenia wymyślili ludzie mądrzejsi od ciebie, i nie dyskutuj z tym. Nie życzę tego nikomu, ale możesz się kiedyś zdziwić, z takim podejściem.

Asfalt
Asfalt

O proszę, pierwszy prawidłowo wytresowany, nie kwestionujący, nie myślący, już się ujawnił.

''
''

Jeszcze straszniejsze, że policja zanim również.

drtyu
drtyu

Owszem straszne, mam ogromną nadzieję, że policja wzmoży liczbę kontroli i wyłapie więcej takich jak ty kwestionujących przepisy. Jestem za większymi karami!
Brak tolerancji dla takich 140 na ograniczeniu do 80.

Asfalt
Asfalt

Jest i drugi. Tresura zakończona sukcesem. Pełen entuzjazm do wszystkiego co narzucone, wątpliwości brak, używania mózgu w innym celu niż podtrzymywanie funkcji życiowych nie stwierdzono. Brawo. Oczekiwania spełnione, wzorowy obywatel.