Trwa akcja “Zwolnij – życie jest piękne”. Wzmożone kontrole policji na DTŚ i DK88

Od rana w czwartek trwają całodzienne działania „ Zwolnij – życie jest piękne”. Ich celem poprawa bezpieczeństwa na drogach. Policjanci z Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej i Bytomia kontrolują prędkość pojazdów na DTŚ i DK88.

Celem działań Policji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Do akcji wykorzystywane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Jak potrzebne są to działania pokazuje zatrzymanie kierującego, który przekroczył dozwolona prędkość o 61 km/h. 24- latek kierując peugotem na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h jechał aż 141 km/h. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Czwartkowe działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze

12
Komentarze

avatar
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Woman
Woman

Niech się zainteresują w Gliwicach ulica Kochanowskiego i Jasną jak starymi beemkami na rondzie i głośnym tłumikami przypaly jeżdżą dzień i noc halasuja i to między blokami

''
''

Ciekawe kiedy polska policja wreszcie nauczy jeździć po polskich drogach okupacyjną armię amerykańską, tak aby nie powodowali co tydzień kolizji i mieszkańcy nie musięli dokonywać samosądów na jankeskich żołnierzykach ?

''
''

Ciekawe czy chłopaki i dziewczyny na motocyklach wzięli to sobie do serca ?

gmG
gmG

Na Tokarskiej obowiązuje ograniczenie do 30 km/h (strefa ograniczonej prędkości ) może tam postawić jakieś pudełko na 24 godziny? Druga opcja to w cholerę znieść to ograniczenie. Ul. Daszyńskiego 70 to norma a im bardziej spasiona bryka to więcej , no jeszcze Golfy z wyciętym zawieszeniem i konusem w bejsbolówce.

''
''

Życie jest bardzo piękne, dlatego rasowy motocyklista a nie jakaś miękka faja, zakłada sobie na szyję pętlę ze stalowej linki przypiętą do kierownicy.

ja234
ja234

Bardzo dobrze.Jak najwięcej takich akcji.I jeszcze fotoradary.Trzeba tresować kierowców skoro po dobroci nie chcą przestrzegać ograniczeń prędkości.Wlepiać mandaty po 20 tys.(11:42)

Asfalt
Asfalt

O boże, na pustej dwupasmówce jechał aż 140 km/h. Po prostu straszne…

RAF
RAF

Przepisy i ograniczenia wymyślili ludzie mądrzejsi od ciebie, i nie dyskutuj z tym. Nie życzę tego nikomu, ale możesz się kiedyś zdziwić, z takim podejściem.

Asfalt
Asfalt

O proszę, pierwszy prawidłowo wytresowany, nie kwestionujący, nie myślący, już się ujawnił.

''
''

Jeszcze straszniejsze, że policja zanim również.

drtyu
drtyu

Owszem straszne, mam ogromną nadzieję, że policja wzmoży liczbę kontroli i wyłapie więcej takich jak ty kwestionujących przepisy. Jestem za większymi karami!
Brak tolerancji dla takich 140 na ograniczeniu do 80.

Asfalt
Asfalt

Jest i drugi. Tresura zakończona sukcesem. Pełen entuzjazm do wszystkiego co narzucone, wątpliwości brak, używania mózgu w innym celu niż podtrzymywanie funkcji życiowych nie stwierdzono. Brawo. Oczekiwania spełnione, wzorowy obywatel.