Trwa kaskadowy pomiar prędkości. Na tej samej ulicy można spotkać więcej, niż jeden patrol drogówki


Od rana we wtorek policja prowadzi akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Jej celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy dozwoloną prędkość rażąco przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami.


– Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – przekazuje podinspektor Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiego garnizonu policji.

(żms)/KMP Gliwice
fot. arch. Śląska Policja

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Arek

Ostatnio jechałem DTŚ od Portowej do Sośnicy wg znaków 70 km wszyscy mnie wyprzedzali nawet TIR -y ?????

obsewator

boś mamalas, mlaś zawalidroga. Jeszcze się tym chwali co za typ?

ja234

To znaczy, że cała reszta jechała uznaniowo, nie przestrzegali ograniczenia.Czyli jeden z drugim uznał, że można pędzić.Poza tym, suweren ma gdzieś przestrzeganie przepisów.A potem płacz jak dojdzie do wypadku.
Prawo jazdy i auteczka powinny być limitowane.(1413)

fggfg

Pracę zaczynam o 5.. zrobiłem po Gliwicach 190km. Nie widziałem ani jednego pomiaru!

Wrum

Prawie wszyscy kierowcy jeżdżą w pobliżu przejść dla pieszych za szybko. W terenie zabudowanym aż 85 procent, a poza nim nawet 90. Śmiesznie niskie mandaty od wielkiego święta nie są dotkliwą karą.

Brum

Tylko jeden na dziesięciu kierowców nie przekracza dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Mitem są piesi zapatrzeni w smartfony i piszący SMS-y. Ministerstwo Infrastruktury ujawniło wreszcie ukrywany od kilku miesięcy przed opinią publiczną zatrważający raport. Ale jak widać po ‘lajkach’ Janusze i Grażyny kierownicy nie czytają gazet a internety służą im do odmóżdżających rozrywek, co przekłada się na głupotę i chamstwo na drogach. Warto zauważyć, że 500+ dało wielu burakom dostęp do 20-letniego samochodu, co też nie wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo.

:)

Z raportu Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że zdecydowana większość kierowców przekracza dozwoloną prędkość w rejonie “pasów”. – Tłumaczą, że “wszystko widzą” i samochód zatrzyma się dokładnie tam, gdzie sobie wymyślą – mówi podinsp. Radosław Kobryś z KGP.

Tacy sami “mędrcy” są stałymi komentatorami na tym biednym w rozum forum.

... weź już przestań

Instytut Transportu Samochodowego wie lepiej, gdzie zatrzyma się mój samochód? Tym bardziej, że jedno i to samo ograniczenie obowiązuje w zimie podczas śnieżycy, czy gołoledzi jak i w lipcu podczas niedzielnego, słonecznego weekendu przy +25°C

:)

Pogadaj z policjantem to ci wyjaśni przy pomocy bloczku z mandatami. Ale twoja postawa sugeruje, że wcześniej skończysz w podstępnym rowie albo na morderczym drzewie.

Lika

Pszczyńska !

Anka

Widzę ,że Ci którzy w swej opini są za przestrzeganiem przepisów i bezpieczeństwa są negowani a Ci którzy wręcz to kekceważą mają poklask ,super na pewno będzie bezpieczniej .

wrzos

ul. Daszynskiego w kierunku Ostropy za dawna pętlą tramwajową. Ulica szeroka więc auta pędzą 100km/godz.

gmG

Potwierdzam, zdziczenie obyczajów na drodze postępuję – minusują ci co tak jadą

HGW

Na portowej oj często – często , widzę lepszych od Kubicy …

janusz

a jeszcze by chciał napisać o mało inteligentnym sterowaniu sygnalizacją świetlną (zielone 3 sek. pomarańczowe 0,001 na następne zielone 5 min) a zdarza się czerwone we wszystkich kierunkach …porażka

Kedar

Sugeruje kontrolowac nowotorunska szczegolnie wieczorami , pelno tam idiotow sprawdzajacych osiagi swoich pelnoletnich maszyn.
8

Pusty forumlaż

Gdzie w Gliwicach jest ul. Nowotoruńska? Może chodziło Ci o Bydgoszcz?

QWAS

Obok Toruńskiej

Pusty forumlaż

dziękuję

ja234

Bardzo dobrze.Jak najczęściej powinny być kontrole.Wlepiać mandaty, zabierać prawo jazdy.
Aż się suweren nauczy jeździć przepisowo.(1205)

Gliwiczanin

Zabrać wszystkim auteczka 50 tyś kary i obiozkwe rowery lub hulajnogi

Lepiej nie

Wiesz jakie prędkości teraz rozwijają hultajnogi i deskorolki?

Lepiej nie

Ktoś jak widać nie wie. Więc wyjaśnię:
Weźmy taką deskorolkę – Evolve Carbon Street
Silnik: 3kW
Zasięg: 50km
Max prędkość: 42km/h
To dwa razy tyle ile jest w stanie wycisnąć rowerzysta na góralu z górki po dopalaczach.

janusz

ja polecam zwycięstwa i szalonych motocyklistów

Anka

Szczególnie należy bezustannie prowadzić pomiar szybkości na ulicy Słowackiego w Gliwicach ,wielu mistrzów prostej tam się przewija a przejść dla pieszych sporo i pobliski plac zabaw .

ziom

Zamontowac szykany (ale nie hopki) co by spowolnic nieco ruch…
A co do pomiaru predkosci na Slowackiego – bezcelowe, tam powinna byc 70km/h a nie 50 ale powinny byc szykany spowalniajace przed przejsciami / skrzyzowaniem i okolicy placu zabaw. Byl by lepszy efekt niz smerfy raz na ruski rok.
Droga jest prosta, 2 pasmowa bez potencjalnie niebezpiecznych skrzyzowan… wiec po co takie ograniczenie ?
Komu ono sluzy… ?

:)

70 km/h w terenie zabudowanym? Zgłoś się na powtórny egzamin.

Sam się zgłoś

Dlaczego nie? Bardzo często ograniczenie prędkości podnosi dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym (Portowa)

Bogna

@ziom, 100km/h było by lepsze. Co tam 70km. Prędzej dotrzesz do celu.

DD

Mi służy bo jeżdzę rowerem i chociaż miejsca na pasach sporo to wielu kierowców spycha mnie do krawężnika przy którym nie raz są dziury w asfalcie groźne dla rowerów.

ja234

Fotoradary powinny stanąć na andersa, kozielskiej, daszyńskiego,portowej. Auteczkowcom odechciałoby się pędzić.(1427)

Zabierak

I co będą robić fotoradary na Andersa i Kozielskiej, liczyć auteczka stojące w korku? :)
Komu zagraża prędkość na zadpuiu zwanym Portową, Kłodnicy, jeżom?
Ty coś masz nie tak z tą prędkością skoro musisz pisać godzinę żeby sprawdzić, czy aby na pewno prąd płynie z prędkością 300000 km/s. Tak swoją drogą. Płynie?

Gliwiczanin

Postawmy fotoradary wszędzie nawet na uliczkach osiedlowych i kary przede wszystkim ja234 czysty komunista

gmG

Po co radary, zacznijmy szanować siebie i innych skończmy z tym cholernym brawo JA… Nasz eksportowy piłkarz kiedyś w wywiadzie stwierdził “wydawało mi się że te 5, 10 km /h ponadto co na znakach jest ok, do czasu gdy w Niemczech na odcinku kilometra zapłaciłem 3 mandaty, oj bolało…”

:)

Zapłacił mandaty właśnie dlatego, że droga była naszpikowana fotoradarami. A w Polsce od razu wrzask, jak wyżej, że to komunizm. Tyle, że w komunizmie nie było fotoradarów, ale skąd nastoletni czubek ma to wiedzieć…