Trzy nowoczesne budynki z mikroapartamentami powstaną przy ul. Pszczyńskiej. Lokale do… 24m²

Nowoczesne i innowacyjne budynki mają zostać wybudowane w bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki Śląskiej. Wyposażone będą w podziemne garaże oraz 3 lokale usługowe.

– Do Gliwic zawitała moda na popularne w większych ośrodkach akademickich mikroapartamenty. Przy ul. Pszczyńskiej 51 powstać mają trzy 8-kondygnacyjne budynki, które pomieszczą 312 lokali i garaż podziemny. Metraże kawalerek oscylować będą w granicach 17-24 m2 – informuje Jakub Kowalski z serwisu GrubaTektura.

Budowa Royal Studio Smarts Apartments ma się zacząć natychmiast gdy tylko firma Royal Investment uzyska pozwolenie na budowę. Dokumenty są już złożone, sprawa czeka na finalizację. To, kiedy lokale zostaną oddane pod klucz zależy oczywiście od momentu rozpoczęcia realizacji inwestycji.


Te lokale przeznaczone będą na sprzedaż. Nie możemy ich nazywać mieszkaniami, ponieważ mają zbyt mały metraż

– wyjaśnia Magdalena Kwiatek z biura sprzedaży Royal Investment.

Lokale o małym metrażu będą nowocześnie urządzone, wyposażone w telewizję satelitarną i internet. W każdym obiekcie będzie zainstalowany monitoring, znajdą się tam także pralnio-suszarnie oraz windy. Wszystkie lokale będą posiadały balkon. Zastosowane materiały mają zapewnić wysoką energooszczędność budynku.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””] We Wrocławiu cena mieszkania zaczyna się od około 5 tysięcy za m2, natomiast mikroapartamentu od 11 tysięcy zł za m2. Za mieszkanie o powierzchni 17,5 m2 trzeba tam zapłacić blisko 200 tysięcy.   [/perfectpullquote]

Jak będą kształtowały się ceny tych lokali w naszym mieście? Ceny za mieszkania są nieco niższe, czy podobna proporcja będzie zachowana również w Gliwicach? Na razie nie wiadomo. Royal Investment nie zdradza jeszcze cen lokali w nowej inwestycji.

(żms)
wiz. Royal Investment