Uciekał przed policją, chociaż nie miał powodu. Może otrzymać nawet 5 lat więzienia

scr. Google Maps

Od czasu wprowadzenia nowych przepisów gliwicka policja kilkukrotnie już uczestniczyła w pościgu za kierującymi, którzy nie zatrzymali się do kontroli.

W niedzielny wieczór w rejonie ulicy Błogosławionego Czesława funkcjonariusze poruszający się oznakowanym radiowozem podjęli próbę zatrzymania samochodu, którym podróżowało 4 młodych mężczyzn.

Kierowca jednak nie zatrzymał się, mimo wyraźnie dawanych sygnałów. Policjanci rozpoczęli pościg, który zakończył się po krótkim czasie na ulicy Chorzowskiej.

W samochodzie nie znaleziono niczego podejrzanego, a pasażerowie nie byli poszukiwani. 21-latek nie potrafił racjonalnie wyjaśnić przyczyn swego zachowania. W sprawie wszczęto dochodzenie

– wyjaśnia nadkomisarz Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiej policji.

Mieszkaniec Pyskowic usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178 b kk., zostało mu już zatrzymane prawo jazdy. Policja przypomina – zgodnie ze znowelizowanym kodeksem karnym, od 1 czerwca sąd orzeka obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wobec sprawców m.in. niezatrzymania się do kontroli (art. 178b kk). Jest to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.