Usiłowanie rozboju na taksówkarce. Sprawca od początku dziwnie się zachowywał, trafił do szpitala

Nie wiadomo, jak skończyłby się kurs gliwickiej taksówkarki, gdyby nie jej błyskawiczna decyzja o zatrzymaniu samochodu na środku skrzyżowania. W miniony piątek kobieta omal nie padła ofiarą rozboju.

 
Kurs zaczął się przy ul. Kozielskiej.

Pasażer od początku zachowywał się podejrzanie, a w pewnym momencie zażądał od kierującej pieniędzy, grożąc, że zrobi jej krzywdę. Kobieta natychmiast zatrzymała auto i opuściła je – wybiegając na ulicę. Mężczyzna również wysiadł, po czym oddalił się w stronę centrum miasta – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Powiadomieni policjanci, dysponując rysopisem, zaczęli pościg. Wykorzystali między innymi zapisy z kamer monitoringu. 40-latek szybko został zatrzymany

– dodaje Słomski.

Ze względu na zachowanie mężczyzny oraz kłopoty z nawiązaniem logicznej rozmowy, zdecydowano o przetransportowaniu go do szpitala psychiatrycznego. Sprawa będzie teraz dogłębnie zbadana i wyjaśniona.

(żms)/KMP Gliwice
fot. px

19 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Emilja
25/04/2022 23:35

Takie przygody na taxi to żadna nowość, Spytajcie dowolnego taksówkarza o podobne historie to będzie opowiadał.

Kibic Piasta
25/04/2022 15:15

„Taksówkarka”
to nowy pojazd czy co to jest ?

Roxi
25/04/2022 15:44
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

Udajesz, czy rzeczywiście nie pojmujesz?

mas
25/04/2022 21:33
W odpowiedzi na  Roxi

A czego chcieć od kibica Piasta?

Kibic Piasta
26/04/2022 08:37
W odpowiedzi na  mas

Kibice Piasta, zawsze szanują polski język !

Kibic Piasta
26/04/2022 08:38
W odpowiedzi na  Roxi

Nie jestem w stanie pojąć jak można tak okaleczać polski język ! Dlatego pytam grzecznie co to ma być ?

Agnieszka
26/04/2022 10:22
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

Purysto językowy – sprawdź co na to słownik języka polskiego. Zacytuję tu jezykoznawcę. Czy forma taksówkarka dla określenia kierowcy taksówki płci żeńskiej jest formą poprawną?
Słowo to jest poprawnie zbudowane, ale rzadko używane. W internecie można znaleźć reportaże, w ktorych występuje, a także np. wypowiedź prof. Mirosława Skarżyńskiego dla poradni językowej UJ, który nie widzi w taksówkarce nic złego.
Mirosław Bańko, PWN

Kibic Piasta
26/04/2022 13:43
W odpowiedzi na  Agnieszka

Forma jest i poprawna ale jak będzie brzmiała wersja z kierującą np. Betoniarką ?
Czy nie lepiej i wygodniej napisać kierująca taksówką kobieta…?

Sledzio
27/04/2022 19:21
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

To już jest ostateczny szczyt głupoty – w świetle tego co mówisz to kierowca betoniarki jest „betoniarzem”. Mimo wszystko sądzę, że jednak jest kierowcą betoniarki, a feminatywem będzie kierowczyni betoniarki. W języku polskim wiele feminatywów jest ugruntowanych gdyż kobiety od dawna pełnią takie zawody. Dziś coraz częściej wchodzą w jeszcze niedawno niedostępne obszary i za jakiś czas przywykniemy do nowych określeń. Kiedyś raziło mnie na przykład „aptekarka”, a dziś jest naturalne.

PS. Też jestem kibicem Piasta, ale nie wystawiasz nam dobrej opinii.

treya50
26/04/2022 11:28
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

To jest feminitywna nazwa zawodu, tak jak nauczycielka, czy dyrektorka. Do tych ostatnich nazw nikt się nie przyczepia, masz z tym jakiś problem ??

Kibic Piasta
26/04/2022 13:39
W odpowiedzi na  treya50

Mam i chyba mogę mieć. Pani Dyrektor , Pan Dyrektor.

Biedrona
26/04/2022 14:03
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

Możesz to chodzić sikać gdy nasz pełny pęcherz. Nie broń języka propagandy.

pod prąd
26/04/2022 13:44
W odpowiedzi na  treya50

Czy feminitywna nazwa zawodu tirowiec to tirówka ?

Kibic Piasta
27/04/2022 08:55
W odpowiedzi na  pod prąd

Potoczne nazwy z tym że tirowiec prowadzi tira a tirówka serwisuje :-)

gliwicjus
26/04/2022 10:32
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

W Wyborczej napisaliby: „taksówkarzyni”.

Agnieszka
26/04/2022 11:26
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

A słowo „lekarka” jest ci znane? Cyt. ” Kowalska to jednak dobra lekarka”

Kibic Piasta
26/04/2022 13:37
W odpowiedzi na  Agnieszka

Bardziej podoba mi się forma Pani doktór.

pod prąd
27/04/2022 13:52
W odpowiedzi na  Agnieszka

A jak jest w przypadku słowa „konował ” bo i takoweż też jest czasami używane w środowisku zadowolonych pacjentów ?

SS3
03/05/2022 22:07
W odpowiedzi na  pod prąd

Konował jak konował, feminatyw od łapiduch będzie dopiero przedni.