Utrudnienia drogowe w kilku miejscach w mieście. Ruszają roboty ziemne i wymiana nawierzchni

Lato w pełni, rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi nieco zmalał ruch drogowy. Kiedy byłyby lepsze warunki do prowadzenia robót ziemnych czy remontów nawierzchni, niż właśnie teraz? Zatem uprzedzamy – utrudnienia drogowe rozpoczną się (a także wzmogą) w kilku miejscach w mieście.

 
W dwóch lokalizacjach na terenie Gliwic trwają przygotowania do prac związanych z budową sieci wodociągowej. Pierwsze z nich dotyczą robót a wraz z nimi utrudnień na ul. Reymonta w Sośnicy, gdzie jezdnia zostanie zawężona i wprowadzony ruch wahadłowy.

W miejscu prac, prędkość będzie ograniczona do 30 km/h. Wstępny termin zakończenia prac, który może ulec zmianie, zaplanowano na 23 lipca

– informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Od wtorku (28.06) rozpoczęły się także prace przy budowie wodociągu na ul. Paderewskiego w dzielnicy Obrońców Pokoju.

Spowoduje to nieznaczne zawężenie jezdni z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. W miejscu prac ruch utrzymany zostanie w obu kierunkach. Planowany termin zakończenia prac przewidziano 6 lipca – dodaje Stiborska. Prace realizowane są na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.

Prace trwają od dawna, ZDM przypomina o remoncie

Od dłuższego czasu rozkopana jest także ulica Michałowskiego w Szobiszowicach (na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Lubliniecką do ul. Bernardyńskiej).

W najbliższy poniedziałek – 4 lipca br. rozpoczną się tam prace w ramach remontów bieżących. Roboty obejmą odcinek od skrzyżowania z ul. Lubliniecką do ul. Bernardyńskiej. Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu

– przekazuje Stiborska.

Remontowany odcinek ul. Michałowskiego zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Dojazd zapewniony zostanie tylko mieszkańcom remontowanego odcinka. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Lubliniecką, Grottgera i Bernardyńską.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

4 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
29/06/2022 12:22

„Od dłuższego czasu rozkopana jest także ulica Michałowskiego w Szobiszowicach”
No właśnie – od dłuższego czasu. Jak długo jeszcze? Tak wygląda rzeczywistość w wielu miejscach w Gliwicach. Wygrywa jedna i ta sama firma, rozkopie drogę, a potem nic się nie dzieje, bo robotnicy zostali przeniesieni do innego remontu. Ale kasa zgarnięta.
Czy urzędnicy planują egzekwować od wykonawców jakieś terminy wykonania czy nadal to będzie wyglądać na zasadzie „jak się wyrobicie, tak będzie”?

alleluja i do przodu
28/06/2022 19:26

Takie głębokie wykopy, że jakiś sierota może do nich wpaść jak do szamba.

aktywizacja zawodowa
29/06/2022 10:24
W odpowiedzi na  alleluja i do przodu

Tak to jest, kiedy ktoś bez predyspozycji, talentu, wiedzy zawodowej, stosownych szkoleń i uprawnień bierze się za wykonywanie zajęcia o którym nie ma zielonego pojęcia, np. w takich Indiach od dawna uprawiany jest dobrze płatny i szanowany przez społeczeństwo zawód szambonurka i tam adepci zawodu powinni być wysyłani na przeszkolenia albo należałoby sprowadzić takiego fachowca do kraju i tu na miejscu szkolić wszystkich chętnych.

gliwicjus
29/06/2022 10:42
W odpowiedzi na  aktywizacja zawodowa

I każdy z takich adeptów musi pamiętać, że jak się nie postara i nie zda egzaminu na szambonurka, to cały życie będzie stał na brzegu i tylko klucze podawał.