W 3,5 sekundy do 100 km/h. Bolid z Politechniki Śląskiej wyprzedził międzynarodową konkurencję

To pierwszy tak duży sukces koła naukowego PolSl Racing Politechniki Śląskiej. Załoga bolidu SW-02 „Quarado” zajęła najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów Formula Student Andorra.

W piątek, 26 lipca, na terenie kampusu uczelni został zaprezentowany zwycięski pojazd zbudowany przez studentów, którego maksymalna prędkość wynosi 180 km/h.

REKLAMA

W 2018 mogliśmy obserwować osiągnięcia skonstruowanego przez członków PolSl Racing motocykla elektrycznego MC-01e “Elektra”. Niedawno gratulowaliśmy drużynie sukcesu na zawodach Formula Students Netherlands 2019. Ich bolid Quarado nie miał tam sobie równych i zwyciężył w konkurencji Acceleration.

Teraz młodzi konstruktorzy świętują największy jak dotąd sukces – SW-02 Quarado zdeklasował pojazdy drużyn z całego świata na prestiżowych zawodach Formula Student Andorra w Hiszpanii. Zespół Politechniki Śląskiej zdobył wyróżnienie w kategorii Best Smart Solution, 1. miejsce w konkurencji Dynamic Event, 1. miejsce w kategorii Static Event, wyróżnienie Body&Brakes Design.

W rezultacie Quarado wywalczył 1. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bolid SW-02 Quarado osiąga prędkość 100 km/h w 3,5 sekundy. Poprzedni model, SW-01, robił to o sekundę wolniej. Studenci mają więc powody do dumy, ale nie zamierzają spoczywać na laurach. W ich dalszych planach jest budowa bolidu elektrycznego.

W skład zespołu PolSl Racing wchodzą studenci trzech wydziałów: Mechanicznego Technologicznego, Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Elektrycznego.

(żms)/MSI
TV 24GLIWICE/Łukasz Gawin

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
stud

Brawo!!!

Brawo

A próbowaliście z silnikami z chińskiej hulajnogi? One osiągają w 3,5 s – 40 km/h. Włóżcie ze 4 takie i bijecie wszelkie rekordy.

Gruntowy przymrozek

A jakimto silnikiem jest napędzane? Czemu informacja, że nie jest elektryczny podana jest ledwie mimochodem?

Dawcor

Podziwiam, ale też zadam pytanie. Ile napisano artykułów naukowych przy okazji? Pytam bo podobno polska nauka jest na dnie.

ja234

Nic wielkiego.
Ciekawi mnie natomiast ilu z tych absolwentów, pracuje fizycznie po zakończeniu studiów.
Kreowanie popytu na technicznych, tak jak to się dzieje w glajwicach to nie sztuka.(1702)

asdfas

to jest gokard i tyle. Na ch… to robicie jak takie coś jest już znane za granicą od dziesięcioleci ? Po co to ma być. Po co bolidy elektryczne jeśli ch… j się później z takim bolidem elektrycznym dzieje ?

The Tiger@

To jest gokart. Taki który pokonał inne gokarty. Też zagraniczne. Więc jest w czymś dobry. No i takimi osiągnięciami można się pochwalić, a zdobyte doświadczenie wykorzystać.

asdfas

ile poszło na to kasy wyrzuconej w błoto. PO co to komu. Wypier..cie na Polibudzie kase w błoto a ile zrobiliście patentów ile zarobiliście na tym. jakie są z tego wymierne efekty ? Moim zdaniem żadnych

The Tiger@

Jest to element nauczania studentów. Zwłaszcza, że jest to projekt finansowany przez sponsorów. No a biorący w nim udział cieszą się wzięciem na rynku pracy. Ergo Politechnika Śląska bardzo dobrze robi takie coś wspierając.

asdfas

Polibudy nie ma na liście 1000 najlepszych uczelni w Europie !!!!. Jak dla mnie to wyrzucanie kasy w błoto a to że kilku studentów wyprowadzi się za granice i tam będzie zarabiało bardzo dobrze mnie nie przekonuje. Pytanie brzmi ile macie patentów ? Co odkryliście? Za co można pochwalić profesorów poza wpier.. niem się w politykę Gliwic i załatwianiem posadek dla swoich żonek w gliwickich spółkach ?

The Tiger@

Ale Ciebie nikt nie pyta się o zdanie i przez to pewnie te frustracje. Absolwenci PolŚl. zarabiają dobrze także w Gliwicach. I nie rozumiem dlaczego zwracasz się per Wy – ja żadnych funkcji czy stanowisk nie piastuje na Polibudzie.

Bonowentura

Faktycznie zmarnowane pieniądze.
Można było dać kieckowym.
Jakiś nowy krzyż mógł powstać przy drodze.
Może skromne popiersie Janka Drugiego, może być, że wystarczyło by chociaż na żarliwą modlitwę o deszcz.
Zmarnowali, szkoda..

janks

Gokart i to wcale nie elektryczny!

Ale z was robactwo

A ty co zrobiłeś oprócz siedzenia na du****, schowany za monitorem i hejtowania ****? xD Moim zdaniem ***** kogo zdanie jakiegoś ***** twojego pokroju obchodzi.Ludzie mają pasje,zajawki, czerpią przyjemność z różnych rzeczy nawet jeśli wyżej pobity rekord dla ciebie nic nie znaczy to komuś sprawia radość , a ty siedzisz i plujesz jadem jak jakieś ******.Pieniądze tez nie są z twojego portfela więc może robaczku rusz **** i popraw swoje życie, a nie wylewasz frustracje na innych ludzi bo masz ***** życie :)

:)

Z liczby ingerencji cenzorskich i z tonu komentarza wynika, że to ty jesteś wysoce sfrustrowany. Łatwo ci to przychodzi biorąc pod uwagę, że z równowagi wytrąciło cię kilka wypowiedzi osób nie klęczących przed studentami bawiącymi się w wymyślanie koła.

gość

tym bardziej, że potem nie ma u nas ani fabryki rowerów na pedały, ani sprzętu gospodarstwa domowego, ani maszyn rolniczych lepszej klasy o marce samochodu nie wspominając

The Tiger@

Przecież jest wiele fabryk sprzętu gospodarstwa domowego. A marki samochodu z prawdziwego zdarzenia nigdy nie było.