W 3,5 sekundy do 100 km/h. Bolid z Politechniki Śląskiej wyprzedził międzynarodową konkurencję

To pierwszy tak duży sukces koła naukowego PolSl Racing Politechniki Śląskiej. Załoga bolidu SW-02 „Quarado” zajęła najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów Formula Student Andorra.

W piątek, 26 lipca, na terenie kampusu uczelni został zaprezentowany zwycięski pojazd zbudowany przez studentów, którego maksymalna prędkość wynosi 180 km/h.

W 2018 mogliśmy obserwować osiągnięcia skonstruowanego przez członków PolSl Racing motocykla elektrycznego MC-01e „Elektra”. Niedawno gratulowaliśmy drużynie sukcesu na zawodach Formula Students Netherlands 2019. Ich bolid Quarado nie miał tam sobie równych i zwyciężył w konkurencji Acceleration.

Teraz młodzi konstruktorzy świętują największy jak dotąd sukces – SW-02 Quarado zdeklasował pojazdy drużyn z całego świata na prestiżowych zawodach Formula Student Andorra w Hiszpanii. Zespół Politechniki Śląskiej zdobył wyróżnienie w kategorii Best Smart Solution, 1. miejsce w konkurencji Dynamic Event, 1. miejsce w kategorii Static Event, wyróżnienie Body&Brakes Design.

W rezultacie Quarado wywalczył 1. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bolid SW-02 Quarado osiąga prędkość 100 km/h w 3,5 sekundy. Poprzedni model, SW-01, robił to o sekundę wolniej. Studenci mają więc powody do dumy, ale nie zamierzają spoczywać na laurach. W ich dalszych planach jest budowa bolidu elektrycznego.

W skład zespołu PolSl Racing wchodzą studenci trzech wydziałów: Mechanicznego Technologicznego, Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Elektrycznego.