W jeden poranek gliwicka policja sprawdziła stan 3 tysięcy kierowców. Ilu było pod wpływem?

Kierowcy, którzy po poprzednim wieczorze czują się niewyraźnie, absolutnie nie powinny wsiadać za „kółko”. Tego chyba nikomu już nie trzeba tłumaczyć. Jak pokazuje przykład z poniedziałkowych działań policji, niektórzy wciąż tego jednak nie rozumieją.

 
W ciągu kilku godzin gliwicka policja sprawdziła wyrywkowo stan aż 3 tysięcy kierujących. Akcję drogówki pod hasłem „Trzeźwość” prowadzono od bardzo wczesnych godzin porannych do południa.

Od godziny 3.30 rano 14 policjantów wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej rozjechało się po różnych miejscach Gliwic i powiatu. Ustawiono posterunki na wielu drogach i kontrolowano stan psychofizyczny kierujących – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Głównym celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Wartością dodaną jest prewencja – kierowcy mają świadomość, że w każdej chwili mogą być skontrolowani, właśnie pod kątem trzeźwości – dodaje Słomski.

Mundurowi, w ramach akcji, sprawdzili stan trzeźwości 2923 osób. Niestety, zatrzymano 4 sprawców przestępstwa, czyli tych, w których organizmach krążył alkohol w stężeniu ponad 0,5 promila. Ujawniono też 6 sprawców wykroczeń – u nich z kolei stężenia alkoholu wahały się od 0,2 do 0,5 promila. Przy okazji kontroli zatrzymano jedną osobę poszukiwaną – kontynuuje podinspektor.

Policja przestrzega, że alkohol jest główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

Przypominamy i apelujemy o odpowiedzialne zachowanie oraz trzeźwość za kierownicą. Piłeś? Nie jedź! Bądź odpowiedzialnym kierowcą! – apeluje Słomski.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

11 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze