W niedzielę centrum Gliwic było opustoszałe. Mieszkańcy posłuchali apeli i zostali w domach (TV)

Widok z jednej strony przygnębiający, a z drugiej pokazuje, że mieszkańcy potraktowali serio wezwania do pozostania w domach w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Tak wyglądało centrum Gliwic, w niedzielę, ok. godziny 15:00. Mimo pięknej pogody.

Do unikania centrum na pewno przyłożyło się zamknięcie restauracji, kawiarni czy pubów. Część z lokali funkcjonuje, ale oferta ogranicza się wyłącznie do serwowania dań na wynos. Jak informują nas Czytelnicy, gliwiczanie znacznie chętniej korzystali z wyjazdów poza miasto. Spacery na pewno nikomu nie zaszkodzą, najważniejsze, żeby unikać ludzkich skupisk.


od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Miruś

…gliwiczanie to nie włosi, rozum mają…

zycie

my nie wlosi
do pracy trza isc za mite trza placic
mi nie zaplaca za w domu siedzenie

Polak lubi wolne

Ja bym powiedział, że to raczej z wrodzonego leserstwa niż z rozumu. Pracowitość nie jest naszą cechą dominującą

(_x_)

Zobaczymy ilu pracowitych Niemców będzie zbierać szparagi.

Rysio

Byłem razem z żoną na spacerze w Niewieszech, koło zbiornika Pławniowice i pierwszy raz było tam tyle osób na spacerze. Tam było o wiele więcej ludzi niż w Gliwicach. Las, jezioro, takie miejsce wybrały rodziny na spacer.

AFD

Zamiast w domu siedziec,to pojechaliscie innych zararzac.Ze was gospodarze nie pogonili,to cud!

Pracuś

Hmmmm….. Przykro mi bardzo, ale do końca to zgodzić się nie mogę z owym artykułem… Rynek może i był pusty, ale ludzie (czytaj bardzo wielu ludzi) szturmowali stacje paliw… Wiem co pisze bo tam pracuje… alkohol, fajeczki i inne artykuły “pierwszej potrzeby” szły jak woda…. No i te jedzenie na stacji… Katastrofa i rewelacyjne źródło potencjalnego zakażenia… Cała armia studentów, znudzonej brakiem szkoły młodzieży, a i zwykłych szarych ludzi szturmowała stacje, przyjezdnych nie wiadomo skąd także …. A my jako pracownicy, cóż wdychalismy ich wyziewy i zbieralismy ich zarazki z klamek, półek i lad sklepowych…. Jak ktoś ręce z nas… Czytaj więcej »

:)

A czy rodacy kupowali już rządowy etanolowy płyn antywirusowy w cenie 19 zl/litr, czy ten do spryskiwaczy w cenie 5 zł/litr? A może tradycyjnie, po opłatku 0,7l żytka na głowę, fajki, kebsy i bal za stacją?

Kola

Przestawiłeś taki typowy, taki polski,taki nasz obraz wyborcy PO

:)

Taaa, przestawiłem.

(_x_)

Twoi rodacy to którzy: niemieccy czy sowieccy?

Irmina

Nie zostali pojechali do lasów i nad jeziora

Piotr

Bo 1000 osób produkowało filtry w NGK. Najbardziej potrzebne części samochodowe na Świecie. Tak. Pracownicy tej firmy pracują wciąż i nie zmiennie w weekendy.

Laszlo_egesz

a mieliby nie produkować?

Gliwiczanin

Tak na Ostropskich polach tłumy jak nigdy.

Obserwujący

Suweren lepiej niech w domu siedzi z bombelkami a nie po polach chodzić.

yton

Co z tego ze zostali w domach, jak dziś 35tyś ludzi przyjechało do PRACY w Gliwicach??
Właśnie z zainfekowanego Bytomia, Chorzowa, Sośnicowic Zawiercia Rybnika, jastrzębia, Raciborza i inn!!!!!!?
Co k…wa z tego ze robię prawie wszystko aby siebie, a przede wszystkim swoich bliskich nie zarazić!!!!!
Gdy wpuszczacie do Gliwic potencjalnych dawców WIRUSA W KORONIE???!!!!

tom

Tymczasem w parku przy ul. Chorzowskiej… zagęszczenie spacerowiczów porównywalne do wieczornych spędów na Rynku w letnie weekendy.
Szkoda, że tam nie było dziennikarza (i fotografa) “24g”, to – być może – nie popełniłby tego artykułu.
Pozostańcie w domach i w dobrym zdrowiu, ludzie. (10:19)

RealistA

Nawracajmy się i wierzmy w ewangelie… Ponieważ pisałem tu wiele razy, wiem, że moje wypowiedzi zraniły lub mogły zranić wiele osób. Dlatego za każde złe słowo,kłamstwo, wyśmiewanie, niesprawiedliwą, krzywdzącą i raniącą wypowiedź z serca przepraszam i proszę o wybaczenie każdego kogo skrzywdziłem.

Obserwujący

Ewangelia nie pomoże przy zagrożeniu wirusem.By z nim walczyć potrzebna jest nauka.

Pit

Nad jeziorem Plawniowice tłumy na parkingach większość aut rejestrację SG to tak zostali w domach masakra.

yton

A co ty tam robiłeś?

Pit

Mieszkam

Szota

Ja za jeździłem non stop po Gliwicach , benzyna potaniała to hulaj dusza . Dziś też jeździłem

Obserwujący

Wpaniale. Cieszymy się twoim szczęściem.
Tylko więcej nas nie truj swoim auteczkiem.

spacer w galerii handlowej

Byłem na spacerze w nieistniejącym już przysiółku Mizerów, nie było tam żywej duszy, bo nigdy tam nie ma i podziwiałem mnóstwo ściętych w stożek drzew na wysokości około pół metra przez bobry, które korzystają z czystych wód Kłodnicy. Szkoda tylko, że ekoterroryści nie płaczą nad tymi ściętymi drzewami.

:)

“Mieszkańcy posłuchali apeli i zostali w domach.” “Jak informują nas Czytelnicy, gliwiczanie znacznie chętniej korzystali z wyjazdów poza miasto.” WTF???!!! Oczywiście ja również wsłuchawszy się w apele o pozostanie w domu, pakuję bliskich i znajomych do samochodu i przed każdym wyjazdem poza miasto informuję wszystkie lokalne redakcje, a kiedy wyjazd jest dłuższy niż weekendowy, dzwonię i piszę do redakcji krajowych mediów. Tak już mam od lat i z radością dowiaduję się, że nie tylko ja jestem potłuczonym dzbanem.

:I

Kłamiesz, przecież ty jesteś wolnym człowiekiem nie posiadasz samochodu, najwyżej na chama pakujesz się komuś do czyjegoś samochodu.

:)

No tak, w twoim mikrokosmosiku musisz mieć własne auteczko, żeby jeździć… matchboxem po dywanie. Ale ja pisałem zupełnie szczerą, najprawdziwszą świętą prawdę należycie poświęconą i okadzoną przez biszopa. Z zimnym potem na czole, itd. co przypominam na wypadek, gdyby ci bryle zararowały z podniecenia.

:I

No cóż, zachowałeś się dokładnie tak jak tego się spodziewałem i w ogóle mnie to nie dziwi bo i zdziwić nie mogło, bredzisz jak zwykle albo do kwadratu pod wpływem covida 19 lub bezmyślnie sam sobie przeczysz bo żaden biszop nie mówi prawdy co sam wiesz lepiej ode mnie, więc należyte poświęcenie nie mogło również natchnąć ciebie prawdą a jedynie bardziej zaczadzić twój zaczadziały umysł a najbardziej precyzyjnie to jego brak, że aż ci popiół z kadzidła osiadł na okularach, który to z kolei nałożył się na kurz z trzepania dywanu, za wyżebraną od właściciela psa co na owym dywanie… Czytaj więcej »

:)

1000000000,01% prawdy przenajświętszej.

:I

Kogo interesuje twoja prawda przenajświętsza ?

Obserwujący

Jego samego.

Bednosz

A na kopalni szczygły likwidują koty.zastepujac szczurami. Czekam na epidemie

gliwiczanin

Kto siedzi w domu tak siedzi w domu. Ja wczoraj byłem na zakupach w Leroy-Merlin, a dzisiaj na mszy w kościele (niestety musiałem pojechać do sąsiedniego miasta, które jest w diecezji katowickiej, bo u nas zamknięte), a po południu poszedłem na spacer z rodziną. Natomiast jutro muszę iść do pracy. Trzeba korzystać z życia puki je mamy, a jak ktoś chce siedzieć w domu to niech siedzi.

Ja.

Jeszcze na narty do Włoch wyskocz. Teraz są atrakcyjne ceny.

zycie

zyc trzeba dalej
zus ma tanie wycieczki do chin

gliwiczanin

Nie nazywam się Tomasz Grodzki (PO), żeby podczas panującego w tym kraju wirusa (u nas jeszcze wtedy go nie było) jechać do Włoch na narty.

Imiu

wszyscy Polacy mogą pracować ZDALnie w domu, wystarczy zmienić pracę a później wziąć kredyt XD

Jan

puki… póknij się, wróć do szkoły (och, te zsmkniete) ……

zycie

popieram cie
zyc trzeba dalej

Ula

Beznadziejne podejście do problemu. Tak jak Pan podeszli włosi do sytuacji i jak to u nich wygląda? Nawet Papież nie pomoże. Więc jak kościoły zamknięte to trzeba to uszanować i dostosować się do sytuacji. To o czym Pan pisze to egoizm. I właśnie tacy ludzie uważają się za wierzących. Smutne.

Hans

Bravo