W poniedziałek rozpoczyna się remont ruchliwej drogi do granicy z Gliwicami. Pojawią się objazdy

Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach informuje, że przystępuje do realizacji zadania związanego z przebudową drogi powiatowej Nr 2991S na odcinku od Kozłowa do granicy z miastem Gliwice.

W związku z zakresem przebudowy nie pozwalającym na realizacje prac pod ruchem lub przy połówkowym zamknięciu konieczne jest całkowite zamkniecie drogi Nr 2991 S na odcinku od Kozłowa do granicy z miastem Gliwice na czas prowadzonych robót.

Zamknięcie drogi nastąpi w dniu 14 sierpnia 2017 r.

W związku z tym zostaną wprowadzone następujące objazdy:

W kierunku Łabęd ulicami:
Kozielska w Sośnicowicach (DW 408), Wiejska, Kościuszki, Kozielska w Rudzińcu ( droga powiatowa Nr 2918S), Gliwicka, Osiedleńcza, Kozielska w Kleszczowie (droga powiatowa Nr 2915S), Aleja Jana Nowaka – Jeziorańskiego (DK 88)

W kierunku Sośnicowic ulicami:
Wyczółkowskiego, Aleja Jana Nowaka – Jeziorańskiego (DK88), Kozielska w Gliwicach, Osiedleńcza, Gliwicka, Kozielska w Rudzińcu, Kościuszki, Wiejska, Kozielska w Sośnicowicach (DW 408)

Planowany termin zakończenia robót – 03 października 2017 r.

Wykonawcą robót jest firma Hucz Sp. z o. o. Sp. K. z Boronowa.

fot. Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Master
Master

Super. Duży plus za tą inwestycję. Jeszcze tylko zakaz wjazdu tym ciezarowka. KIEROWCY WANIEN JEZDZA PRZELADOWANI I LAMIA WSZYSTKIE PRZEPISY DOT OGRANICZENIA PREDKOSCI. Mam kolegę co jeździ z kruszywem mówi że nie którzy mają ściągnięte blokady i lecą 100/110 przez Sośnicowice,łany i kozłów. Jeżdżę tamtędy codziennie jadę 70 – 80 ta droga i zdarza się że taka wanna mnie wyprzedza to jest patologia za kółkiem.

Jarek Księżyk

Ta droga to była katastrofa od dawien dawna. Nie rozumiem dlaczego tyle to trwało!

heli1b
heli1b

A ja rozumiem

Mateusz
Mateusz

W końcu…. Zeby tylko jeszcze rozwiazli sprawę z tymi ciezarowkami to jest tragedia szczególnie z tymi co przewoza kruszywa.

Patrycja
Patrycja

Dokładnie nik nic nie robi z kierowcami którzy jeżdżą między Sosnicowicacmi, a Kozłowem z nadmierną prędkością. Ci ze strefy jak jadą i wracaj poruszają się jak na autostradzie. Gmina i ZDP nic nie robią proszę media o zainteresowanie mieszkańcy chętnie się wypowiedzą na temat tirów i jazdy jak na wyścigach.

Tomasz Pietruszka

No nareszcie kurde… ileż można bylo czekac… ostatnio to tam juz sie środkiem drogi jezdzilo (jak nie jechało nic z przeciwka) zeby omijać te łaty na lacie

Dominika Bremer

I dziury

Tomasz Pietruszka

Tam to nie wiadomo bylo co omijac.. czy dziury czy nierówne w caly świat łaty

Tomasz Pietruszka

Moj tez ale żal mi go na tych dziurach :p

Tomasz Pietruszka

To prawda

Piotr Zyzik

Wreszcie! <3

Mariusz Fornalski

Wreszcie?To i tak za mało powiedziane.

Tomek Suchanek

Alleluja.przedwczoraj tamtedy wraclem.mialem wrazenie ze wroce bez zawieszenia.

Lany Wielkie
Lany Wielkie

Proszę zrobić jeszcze porządek z tirami z Kotlarni ! To są jacyś psychopaci mają jeździć 50 km , a nie 100 przez nasze wioski. W końcu trzeba zacząć blokować tą drogę żeby tirami nie mogli jeździć przez Kozłów i Łany Wielkie.

Gerard
Gerard

Pytanie do burmistrza Sosnicowic: dlaczego nie są podejmowane działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Kozłowie i Łanach Wielkich ? Jeżdżą autami ponad 100km/h przez nasze gminy!!! Tiry z kruszywem jak inni tu wspominają są przeładowane i jezdza jak wariaci i nikt z tym nic nie robi. Gdzie fotoradar ??!!! Nie ma bo jak Pan powiedział sam jeżdżę tedy szybko !!! Trzeba chyba zmiany dobrej zmiany dla mieszkańców.

Ktos
Ktos

W trachach to samo. Tylko w lusterku widze jak taka cisnie i sie zbliza to specjalnie zwalniam do nawet 40

krzyś
krzyś

Nie buj sie jak droge wyremontują to i ograniczenie do 40 sie znajdzie jak na karzdym nowo wyremontowanym odcinku.A i morze jakieś skrzyżowanie zrobią w sposób nie zrozumiały do nikogo np na Kuźni

Wyliczanka dla Franka
Wyliczanka dla Franka

“W poniedziałek rano ojciec woził siano”…………W poniedziałek zaczynają aby we wtorek świętować i nie pracować ! SŁUSZNIE SŁYNA DZIŚ GLIWICE !

Kierowca
Kierowca

Waga na wanny powinna też przy okazji powstać.

Michał Szaroń

Ciekawe którędy teraz pojadą te mega przeładowane wanny z piachem i żwirem z Raciborza które tak piękne rozjechały tą drogę ??

ja234
ja234

Pojadą objazdami i będą je niszczyć. To oczywiste.

Dominika Bremer

Wreszcie!!!!!!!!!!!

Urszula Pyszyńska

Nareszcie!!!

Katarzyna Lukoszek

Alleluja !!!

Kasia
Kasia

No nareszcie

Lucyna Stys

Piękna droga będzie…..a może dopowiecie co z resztą Portowej?…..

abc
abc

Kiedy remont Zabrskiej??????????????????????

Eryk
Eryk

czy rowerzyści też mają jechać tą trasą objazdu (DK 88) ?

Romek
Romek

Rowerzysci maja swoja sciezke rowerowa w strone Sosnicowic