W tym miejscu mogą powstać 4 nowe budynki mieszkalne (i hotel). Trwają konsultacje społeczne

Od 4 do 7 kondygnacji naziemnych mogą mieć wielorodzinne budynki, które inwestor zamierza wybudować na gruntach obok akademików przy ulicy Kujawskiej. Firma Nexx Developer złożyła wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej, a miasto ogłosiło konsultacje społeczne w tej sprawie.

 

Inwestor z Goczałkowic-Zdroju ma już na koncie realizacje osiedli na terenie Gliwic – należą do nich m.in. Nove Villove przy ul. Toruńskiej na Trynku, czy Wiśniowe Wzgórze przy ul. Bogatki na Sikorniku. Teraz planuje kolejne w rejonie hali PreZero Arena Gliwice. Kolejne przedsięwzięcie miałoby być realizowane w oparciu o tzw. specustawę mieszkaniową na działkach 526/2 i 527/2 w obrębie Politechnika.

Wcześniej, gdy miasto wystawiało ten teren na sprzedaż, liczono, że powstaną tam obiekty zamieszkania zbiorowego w rodzaju hoteli czy schronisk, które uzupełniałyby bazę hotelową w mieście i stanowiły zaplecze noclegowe dla imprez organizowanych w hali Arena Gliwice. Na razie deweloper planuje tam mieszkaniówkę, choć na wizualizacjach i planach zagospodarowania terenu znalazł się też hotel. Co z jego realizacją w tym miejscu?


Co do ewentualnych planów dotyczących obiektu hotelowego, jest to kwestia, którą rozważymy na późniejszym etapie, a decyzje w tej sprawie będą zależały od wielu czynników, w tym od wyników konsultacji społecznych

– informuje prezes spółki Nexx Developer, Krzysztof Seredyński.

Przedstawiony na wizualizacji obiekt nie jest jeszcze ostateczną wersją budynku, który chcemy wybudować. Można powiedzieć, że jest to poglądowa bryła, która przedstawia usytuowanie hotelu na planie całej inwestycji. Taka inwestycja wymaga wielu analiz pod kątem zapotrzebowania jak i dostosowania do charakterystyki otoczenia – dodaje.

Od 135 do 155 mieszkań

Zgodnie ze złożonym wnioskiem, na gruntach przy ul. Kujawskiej miałyby powstać 4 budynki mieszkalne, z trzema garażami podziemnymi i towarzyszącą infrastrukturą. Inwestycja nie uwzględnia ustaleń obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie planowanej funkcji (większość terenu w MPZP oznaczona jest jako 9U – zabudowa usługowa, ew. obiekty zamieszania zbiorowego), intensywności zabudowy, wysokości budynków oraz sposobu realizacji miejsc do parkowania.

Budynki mają mieć od 4 do 7 kondygnacji nadziemnych (wysokość zabudowy określono na 12,5 do 23,5 m), w których znajdzie się łącznie od 135 do 155 mieszkań, a także jedną podziemną (garaż). Przewidywana liczba miejsc postojowych wynosi od 203 do 233. Oszacowana przez dewelopera liczebność mieszkańców wynosi od 204 do 240 osób.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 31 stycznia, a potrwają do 20 lutego. Uwagi do wniosku można zgłaszać za pośrednictwem platformy DecydujmyRazem (link), gdzie przygotowano elektroniczny formularz w tym celu. W razie dodatkowych pytań można kontaktować się na adres pp@um.gliwice.pl lub telefonicznie na nr 32 338 65 15.

Sam inwestor wyraża gotowość do wyjaśnienia wątpliwości mieszkańców – w razie dodatkowych pytań prosi o kontakt.

(żms)
wiz. FORMA Kuberski Sp. z o.o.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
29 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze