Wiadukt do Auchan częściowo rozebrany. Planowany termin zakończenia prac może zaskakiwać


Wiadukt prowadzący z ulicy Rybnickiej do centrum handlowego Auchan częściowo wyburzono. Jak zapowiada dyrekcja sieci handlowej, odbudowa brakującego najazdu – przy dobrej pogodzie – ma zakończyć się już w listopadzie.

9 lat temu na przebudowę układu drogowego w obrębie ulicy Rybnickiej Auchan wydał 61 milionów złotych. Na podstawie porozumienia z miastem, nad ulicą Rybnicką wzniesiono obiekty mostowe, zbudowano też dojazdy do tego obiektu wraz z rondem.

W ubiegłym roku wiadukt został tymczasowo zamknięty, później, pod koniec stycznia, otwarto go tylko dla samochodów osobowych. Powodem był jego zły stan techniczny stwierdzony podczas przeglądu budowlanego – ze względu na degradację murów oporowych i nawierzchni jezdni niezbędne było przeprowadzenie remontu.


Po wyłonieniu wykonawcy prac w przetargu, inwestycja miała ruszyć w drugiej połowie sierpnia. Wiązało się to z całkowitym wyłączeniem obiektu z ruchu samochodowego.

Wcześniej nie było jednak mowy o jakichkolwiek pracach wyburzeniowych. Teraz wiadomo, że wiadukt częściowo trzeba odbudować.

– Najazd wiaduktu został rozebrany z powodu postępującej degradacji murów oporowych. Wykonawca przewiduje zakończenie prac pozwalających na ponowne otwarcie wiaduktu dla ruchu kołowego z końcem listopada bieżącego roku, oczywiście zakładając odpowiednie do prowadzenia prac warunki pogodowe – przekazała Dorota Patejko, Dyrektor ds. Komunikacji w centrum handlowym Auchan.

(żms)
fot. MF/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ja.

Nie ma w tym nic zaskakującego. Tak to wygląda w cywilizowanym świecie. Tylko w Gliwicach jeden most remontuje się dwa lata a 300 metrów ulicy rozwal i zostawia na “kiedyś tam, bo stary kabel”

:)

Większość zachłysnęła się zapowiedzianym tempem prac nieporównywalnych z wyburzeniem i budową zupełnie nowego mostu zapominając, że część wiaduktu jednak się rozsypała zaledwie po 9 latach. Funkcję projektanta oraz inżyniera kontraktu pełniła prywatna firma EGIS Poland. Inwestor prywatny, wykonawca prywatny, a i tak straty i uciążliwość, bo trzeba przejechać trochę więcej samochodem. Rozpacz gliwickich zakupocholików.

Imiu

Hańba! Jeden rok to i tak b.szybko. Aaa mogłoby to być 10 lat…Widzisz jacy hojni są decydenci i jeszcze ich szkalujesz. Powiem Panu Frankowi i jego dowódzcom jak kpisz z ich dokonań.

Gliwiczanin

Prac nie wykonuje pruim to i termin krótki

Skipper

Ot taka mala roznica miedzy publicznymi robotami, terminami i kosztami, a prywatnymi.
dlatego potrzebujemy wiecej panstwa, urzednikow i socjalizmu:)

Dziadek Rainhold

PiS daje radę i przywraca

Cookie Monster

Dlaczego Colosseum stoi do dzisiaj? Bo nie było na nie przetargu

:)

W Gliwicach też masz swoiste Koloseum, Ruiny Teatru Victroria się nazywa i z przetargiem, czy bez, od dekad służy do niczego. Następna będzie Hala Arena.

Jozek

Powiem krótko szacun dla firmy która naprawiam drogę do Trach sprawnie bez kłopotów i szybko to się nazywa prawdziwy fachowiec bez ociagania takie firmy powinny wygrywać przetargi i zarabiać pozdrawiam tych drogowców

hanek mały

Wygląda teraz jak wielka krokiew gliwicka.

rudolf

Most na ul. Wrocławskiej wytrzymał 100 lat , a ten tylko 9 lat ? To wiele mówi .

jens

ale mosty-wiadukt są całe i bez usterek ,rozjechał się nasyp ziemny ,tak gwoli informacji

xz

A wstarczyło zrobić rondo … I by bie było jakiegos pokracznego mostu, który po paru latach się rozleciał… Dojazd do CH jest opłakany! tak wyglada fuszerka. Kase się bierze i robi się byle gówno.. Byle znowu remontować!

Bogna

Trwałość gliwickiego wiaduktu bubla wyniosła 9 lat. Kto za to odpowiada?

Benek

Widzę, że wyrażasz troskę o fundusze zainwestowane przez Auchan jak zresztą piszą w artykule (ale przecież kto by to wszystko czytał) – postawa godna naśladowania…

Bogna

@Benek, komu ułatwia dojazd ten wiadukt. Czy nie mam, klientom? A może lepiej zlikwidować tę partyzantkę.

Benek

Twoje pytanie brzmiało kto za to odpowiada – wskazałem więc artykuł jako źródło odpowiedzi – Auchan… Mówiąc zlikwidować partyzantkę masz na myśli kolejne skrzyżowanie ze światłami?

Laszlo_egesz

Pruim budował ten wiadukt, że trzeba było rozebrać?

Silesian

Oczywiście tępo, bezrefleksyjnie pomija się to, że tu nie ma robót związanych ze wzniesieniem wiaduktu, a jedynie z ułożeniem NASYPU!!!!! nie nie ma praktycznie jakichkolwiek prac betoniarskich… ot obiektywne medium….

silesian technology

No wiadomo, cały nasyp będzie się składał z uklepanej ziemi poprzetykanej trawą, a wierzchnia warstwa z gliny. Taka technologia wg Silesiana. Ja tylko nie rozumiem, jaki to ma związek z “obiektywizmem medium”?

Mako

Tempo. Tępy to może być np ktoś.

ja234

No, któryś techniczny odwalił fuszerkę. Błędnie obliczył tensory naprężeń a wykonawca wykonał most byle jak.Efekty są.
Następny remont za cztery lata.
Auteczkowcy się męczą, biedactwa.(1316)

Julian_niezbedny

Pomyłki się zdarzają, zarówno przy produkcji materiałów budowlanych jak i przy obliczeniach. Ważne że nie wylecisz z wiaduktu i nie urwiesz koła, bo ktoś czuwa nad bezpieczeństwem. Niech naprawiają, remont wykonuję pewnie Auchan na własny koszt, więc pewnie szybko się uwiną.

gmG

W euforii na temat “bystrego” terminu bubla zapomniano o goownianym projekcie w/w rozwiązania komunikacyjnego z trój-poziomowym wiaduktem do centrum handlowego dwoma rondami i dodatkowym wiaduktem umożliwiającym komunikację pomiędzy Żernicą i Knurowem, z dziesiątkami metrów asfaltowych zawijasów i najazdów niepotrzebnie przejechanych samochodami. Ale kto bogatemu zabroni…

Ostatni Sprawiedliwy

Czy jest to poprawnie napisane cyt:“Dyrektor ds. Komunikacji” – funkcje piszemy małą literą tak samo dotyczy to “komunikacji”. Nastąpiły jakieś zmiany w polskiej pisowni czy kompleksy, że “dyrektor” małą literą “d” bo to przecież ważne stanowisko?

Jan

Niektórzy mają egzystencjalne problemy o 2 w nocy…

Laszlo_egesz

Może nie chodzi o samą funkcję tylko stan umysłu?

The Tiger@

Powód jest pewnie prozaiczny – autokorekta. Oczywiście nie powinno to mieć miejsca, ale i tak to lepsze niż plaga “tyś.”.