„Wieczór z Romami” w parku Chopina. Koncerty, pokazy rękodzieła i tradycyjny poczęstunek

Wielbiciele kultury romskiej na pewno czekali na to wydarzenie. W sobotę, 15 czerwca, w parku Chopina będzie głośno, kolorowo i radośnie – to już osiemnasta edycja „Wieczoru z Romami”. Wstęp jest wolny.

 
Pełną muzyki, tańca i śpiewu zabawę rozpoczniemy o godzinie 16:00. Na początek zabrzmi romski hymn, czyli pieśń „Dżelem, dżelem”, a potem przyjdzie czas na różnorodne atrakcje – w programie wydarzenia zaplanowano koncerty, ale także m.in. pokaz rękodzieła i poczęstunek tradycyjnymi romskimi potrawami.

Naszym celem jest zorganizowanie imprezy o charakterze integracyjno-artystycznym. Jak pokazują wcześniejsze edycje, wydarzenie w parku Chopina to czas zaprezentowania kultury, tradycji i rzemiosła romskiego, kiedy zacierają się różnice między różnymi środowiskami – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Romów w Gliwicach.

Muzyka grać będzie do wieczora, a na scenie wystąpią: Angelo Ciureja, Tykne Cierchenia, Liza, Romano Ilo, Bibi i Dżeremi oraz Gipsy Boys Jr.

Koncert gwiazdy wieczoru – Brylanto – rozpocznie się o godzinie 20:00.

Organizatorami „Wieczoru z Romami” są Stowarzyszenie Romów w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ckvictoria.pl i w aplikacji [GAMA].

(żms)/UM Gliwice(bb)
fot. arch. UM Gliwice

1 Komentarz
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze