Wieczory Teatromana to nowy cykl Teatru Miejskiego w Gliwicach. Pierwsze spotkanie w styczniu

Teatr Miejski w Gliwicach inauguruje nowy cykl spektakli dla tych widzów, którzy głodni są także rozmów z twórcami. Rozpoczyna się od spotkania z ekipą spektaklu „Całe życie”.

 
W teatralnej kawiarni będzie można poznać autorkę i reżyserkę, Joannę Oparek oraz aktorów – Aleksandrę Maj, Antoninę Federowicz, Tomasza BorkowskiegoMacieja Piasnego.

Pierwszy Wieczór Teatromana odbędzie się 18 stycznia o godzinie 19:00.

„Całe życie” to krwisty, współczesny dramat, z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami. Pod koniec lata, w luksusowej willi w Toskanii, para o skomplikowanych relacjach spotyka się z przypadkowymi turystami, którzy podróżują w formule coachsurfingu. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji.

Padają mity i wyobrażenia. Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy.

Rozpoczyna się gra, której nie można już przerwać. Nikt nie wyjdzie stąd jako zwycięzca, ale i nikt nie pozwoli się pokonać.

Obie bohaterki dramatu formułują swoje życiowe manifesty i zaraz poddają je w wątpliwość, prezentując równocześnie gamę zróżnicowanych emocji, postaw i poglądów, wobec których współczesna kobieta – kobieta, która chce całego życia i zarazem odpowiada za całe życie – musi się określić, a często po prostu sprawdzić na własnej skórze.

W lutym Wieczór Teatromana towarzyszył będzie spektaklowi „Amadeusz” w reżyserii Norberta Rakowskiego, zaś w marcu widzowie spotkają się z twórcami „Kartoteki” w reżyserii Pawła Szkotaka.

Bilety na najbliższe spotkanie, w cenie 40 zł, dostępne są w kasach teatru i na stronie www.teatr.gliwice.pl.

(żms)/UM Gliwice
fot. mat. organizatora

10 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Andre
10/01/2022 08:58

Dlaczego nie można pisać komentarzy do tekstu Segregacja Sanitarna na Lodowisku ? Cenzorzy?


MOD: Pod tekstem zaczęły się pojawiać wyzwiska i wulgaryzmy wymierzone w osoby niezaszczepione, zaszczepione itp. Temat budzi zbyt wiele emocji, a anonimowość zachęca niektórych do łamania zasad kulturalnej dyskusji. Wszystkich, którzy chcieliby się podzielić swoją opinią w tym temacie, ale pod nazwiskiem, zapraszamy na nasz profil FB, gdzie komentować można do woli —> https://www.facebook.com/24gliwice/posts/4829598397086928

sprostowanie
10/01/2022 14:03
W odpowiedzi na  Andre

Na FB dozwolone są wyzwiska, wulgaryzmy i zbyt wiele emocji.

Lol
10/01/2022 03:41

Zrobcie jeszcze parking na 100 aut dla elyty co zajmuje ludziom miejsca pod domem, najlepiej pętle A4 przenieść pod prezydium, a diabełki przenieść na wilcze doły….

Józef
10/01/2022 12:28

Tam była i powinna być operetka, była tradycja i wyróżnik Gliwic ale ludziom pokroju frank za drogo ,za to arena taniocha

Łowca malkontentów
11/01/2022 10:34
W odpowiedzi na  Józef

Tzw. Operetka przynosiła straty. Repertuar nie zmieniał się przez lata. Decyzja o stworzeniu teatru była słuszna.
Jeśli brakuje Ci oper i operetek zapraszam do Bytomia.

Cliper
09/01/2022 23:12

Segregacja ,śmieci ‘to obowiązek ludzi cywilizowanych

ŚlepaWrona
10/01/2022 11:25

Z szacunkiem dla Teatru i jego Załogi!
Żałuję, że nie można skomentować tekstu o antyszczepionkowych prorosyjskich oszołomach.

ślepowron
10/01/2022 14:04
W odpowiedzi na  ŚlepaWrona

Prorosyjskie są Francja i Niemcy.

RD
11/01/2022 11:01
W odpowiedzi na  ślepowron

To, że jakieś państwo nie jest skonfliktowane z innym nie oznacza, że jest pro. Prawactwo w Polsce jest skrajnie antyrosyjskie, ale to nie przeszkadza mu przejmować rosyjskie standardy w polityce i życiu społecznym.

jar
11/01/2022 15:37
W odpowiedzi na  ŚlepaWrona

A może skomentuj na swoim FB pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem?