Wielkanoc w górach – gdzie wybrać się?

Jak spędzić Wielkanoc, aby czas rzeczywiście był wyjątkowy? Coraz więcej osób szuka dla siebie wyjątkowego miejsca w górach. To dobry pretekst, by zamiast krzątać się w kuchni i prać dywany, zwyczajnie odpocząć i spędzić miło czas z rodziną. Na wielkanocne śniadanie i niezapomnianego śmigusa dyngusa zaprasza między innymi Szczyrk. Jak tam wygląda Wielkanoc i gdzie warto ją spędzić?

 

Relaks w górach zamiast intensywnych prac w domu

Bez wątpienia w każdym domu przygotowania do Świąt Wielkanocnych zaczynają się zawsze dużo wcześniej. Planowanie potraw, zakupy, sprzątanie, wybieranie prezentów – tego wszystkiego zwyczajnie nie da się ogarnąć w kilka dni. Czy w tym zamieszaniu jest czas dla najbliższych? Niestety ale przeważnie nie, dlatego coraz więcej osób szuka ucieczki od natłoku obowiązków i zadań i woli zaszyć się gdzieś, gdzie podczas Świąt Wielkanocnych można złapać więcej oddechu i pobyć w gronie rodziny i przyjaciół.

Wielkanoc w górach ma także inne swoje zalety. Pozwala zwiedzić nowe miejsca, zażyć zdrowego powietrza i aktywniej zaplanować ten czas, na spacerach czy przejażdżkach rowerowych po górskich szlakach. To, co przyciąga do Szczyrku, to niesamowita górska panorama, sporo szlaków rowerowych i szczytów do zdobycia, a także mnóstwo atrakcji, które wypełnią czas i tym młodszym, i tym starszym turystom. Zamiast więc gotować bigos, przygotowywać sałatkę jarzynową czy piec szarlotkę na przemian z sernikiem, warto spakować walizkę i wybrać jeden z hoteli w Szczyrku, gdzie o komfort zadba obsługa obiektu.

Święta Wielkanocne inne niż wszystkie? To tylko w górach!

W górskich miejscowościach czas płynie inaczej. Tu nawet najwięksi miłośnicy telewizora i kanapy, chętnie założą wygodne buty, by zwiedzić najbliższą okolicę. Spacer po lesie czy nawet deptakiem w centrum miasta dodaje energii i optymizmu. To świetny sposób, by uwolnić się od nadmiaru stresu, nagromadzonego w pracy.

Szczyrk to również dobra lokalizacja dla dzieci. Oprócz placów zabaw, szlaków, na których można znaleźć różnego rodzaju wyjątkowe skarby i pamiątki, w Szczyrku znajdują się także baseny czy choćby stajnia umożliwiająca jazdę konną.

Przed wyjazdem można dodatkowo przygotować listę najciekawszych miejsc, choć z drugiej strony wybierając hotel z basenem w Szczyrku, łatwo sobie zapewnić wszystkie atrakcje na miejscu. szczyrkowskie hotele tutaj potrafią naprawdę zaskoczyć i to nie tylko pod względem fantastycznego świątecznego menu, ale również samych atrakcji, jak np. animacji dla dzieci, wycieczek po lesie czy ogniska z pieczonymi kiełbaskami i muzyką w tle. Program z malowaniem pisanek, jacuzzi czy SPA jest na tyle ciekawy, że właściwie często niepotrzebny jest już żaden dodatkowy plan awaryjny. Z drugiej strony będąc już w Szczyrku aż żal nie zobaczyć skoczni albo Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Wycieczka do takich miejsc powinna być więc wręcz obowiązkowa.

Do którego hotelu zawitać podczas Świąt Wielkanocnych?

Na świąteczne leniuchowanie i pyszną regionalną kuchnię w Szczyrku zaprasza wiele hoteli. Każdy ma coś wyjątkowego w swojej ofercie: plac zabaw dla dzieci, SPA czy jacuzzi albo restaurację, gdzie na gości czekają wyjątkowe, regionalne przysmaki. Można wybrać hotel zlokalizowany w samych górach, by móc napawać się urokiem gór zarówno wypoczywając na tarasie, jak i wybierając się na spacer po szlakach górskich.

Ciekawym miejscem jest bez wątpienia Krupówka Mountain Resort Szczyrk, usytuowana na zboczu góry Klimczok. Tutaj wypoczynek jest wręcz gwarantowany dla całej rodziny, ponieważ gospodarze zadbali o przyjazny plac zabaw oraz komfortową strefę wellness. Ponadto na recepcji można wypożyczyć gry planszowe i książeczki, co zapewni rozrywkę najmłodszym na popołudnia czy wieczory.

Największą zaletą tego ośrodka jest niesamowita lokalizacja – daleko od miejskiego zgiełku, a blisko natury i gór, co wręcz gwarantuje sielski wypoczynek i relaks. Jeśli jednak ktoś zatęskni za innymi rozrywkami, to do centrum miasta można szybko dojść spacerkiem albo po prostu dojechać taksówką.

Więcej informacji na temat oferty świątecznej Krupówka Mountain Resort Szczyrk można uzyskać:

materiał partnera