Wielki Finał Skupu Kultury. Panele autorskie, oprawa muzyczna, warsztaty i animacje towarzyszą kiermaszowi

gliwice, fot_michalbuksa

Setki dzieł kultury, m.in. książki, komiksy, płyty, gry i rękodzieło pojawią się na stoiskach na alei Przyjaźni. Będzie je można nabyć za dowolną kwotę, która wesprze charytatywną zbiórkę środków. Kiermaszowi towarzyszą panele autorskie, uliczne granie, warsztaty oraz animacje.

 
Wielki Finał Skupu Kultury, organizowany przez Stowarzyszenie „Cała Naprzód” odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, w godzinach 12:00-18:00.

Wydarzenie łączy pomoc z kulturą – będzie okazja, by nabyć wydawnicze perełki i niszowe tytuły, ale też pomóc podopiecznym stowarzyszenia „Cała Naprzód”. Za wybraną książkę czy płytę wystarczy wrzucić do wolontaryjnej puszki sumę, jaką uważacie za słuszną. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Nad całością czuwać będą dziesiątki wolontariuszy, zaplanowano też spotkania autorskie – informują organizatorzy.

Na alei Przyjaźni staną stoiska z dobrami kultury, a w godz. od 12.00 do 18.00 odbywać się będą warsztaty i animacje. W Ruinach Teatru Victoria zaplanowano z kolei spotkania tematyczne:

  • godz. 12:00 – spotkanie z dr. Mariuszem Snopkiem „Tatuowanie ciała za wielkim murem, czyli o symbolach na skórze w polskich więzieniach”;
  • godz. 14:00 – spotkanie z aktorem Zbigniewem Stryjem na temat uczestnictwa w kulturze;
  • godz. 16:00 – muzyczne podróże z Kajetanem Drozdem, artystą, muzykiem bluesowym, gitarzystą.

Z tarasu Ruin Teatru roztaczać będą się z kolei dźwięki ulicznego grania. To jednak nie koniec zaplanowanych atrakcji.

Warsztat miejski, kulturalna szafa i Wrota Leukodii

Wydarzenie będzie wyjątkową okazją, by wejść do kulturalnej szafy, zrobić sobie zdjęcie i utwierdzić się w przekonaniu, że z kulturą każdemu do twarzy. Zaplanowano też warsztat miejski, na którym będzie można zrobić własny notes, pamiątkową kartkę i inne arcydzieła z gliny i papieru oraz przy użyciu drukarki 3D.

Stowarzyszenie GTW zaprezentuje z kolei, jak przedłużyć życie książek i płyt, tworząc z nich kreatywne dekoracje i ozdoby.

Miłośnicy niesamowitych przygód i fantasy będą mogli natomiast przeżyć niesamowitą przygodę, stać się częścią epickiej historii i dołączyć (o pełnych godzinach) do rozgrywki gier fabularnych RPG. Ilość miejsc jest ograniczona.

(żms)/UM Gliwice (mf)