W ciągu 2 lat powstanie tu wielopoziomowy parking na 800 aut. Największy w Gliwicach

Na terenie Narodowego Instytutu Onkologii powstanie wielopoziomowy parking. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa za około 2 lata.

 
Nowy parking będzie wymagał też zmian w układzie drogowym, Zarząd Dróg Miejskich ogłosił niedawno przetarg na wykonanie projektu przebudowy i rozbudowy odcinka ulicy Sienkiewicza, w rejonie zjazdu na Drogową Trasę Średnicową.
Konieczne będzie też uwzględnienie dotychczasowego podziału funkcjonalnego istniejących stref parkingowych (obsługa pracowników i pacjentów wyłącznie od strony ulicy Sienkiewicza).

Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy na budowę samego parkingu.
– W połowie stycznia planujemy podpisanie umowy z wykonawcą na budowę w formule Zaprojektuj-Wybuduj wielopoziomowego parkingu na około 800 pojazdów. Prace przygotowawcze i projektowe do uzyskania pozwolenia na budowę mają potrwać 9 miesięcy od momentu podpisania umowy – informuje Maja Marklowska-Tomar, rzeczniczka Narodowego Instytutu Onkologii.


– Natomiast sama budowa zajmie kolejne 9 miesięcy od uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę. Parking będzie zlokalizowany wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej, na granicy działki Narodowego Instytutu Onkologii i DTŚ – dodaje rzeczniczka.

Budowę parkingu na 800 pojazdów zrealizuje konsorcjum firm NDI Sp. z o.o. oraz NDI SOPOT S.A. z Sopotu. Koszt inwestycji oszacowano na 24,2 mln złotych.
Największy do tej pory ogólnodostępny parking wielopoziomowy w Gliwicach, powstał dwa lata temu przy ul. Dunikowskiego kosztem 10 mln złotych. Mieści 84 miejsca parkingowe, ale również część handlowo-usługową.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Tymon

Troszkę to ucywilizuje parkowanie w tej części miasta, szczególnie że parking za Ikarem będzie niedostępny…

Perez

cena bedzie pewnie 10zl za godzine :)

Informacja Turystyczna

Wierzysz, że auteczkowcy DOBROWOLNIE zrezygnują z okupowania chodnika?

WD-40

Budowa parkingu powinna być prowadzona równolegle z budową takich obiektów.

Jan Paweł

W 1947 roku parking nie był potrzebny.

WD-40

Rozbudowa (nowy budynek) była w roku 1947?

taryfa

Rozbudowa ruszyła na początku lat 80-tych ub. wieku. Wtedy parking też był zbędny. Możesz się już martwić brakie wielopiętrowego parkingu przy szpitalu, który mają budować za halą porażka.

Za trudne?

Skoro była potrzebna rozbudowa tzn., że był potrzebny i parking.

Informacja Turystyczna

Wtedy nie było DaułnówTratującychŚródmieście – (anty)inwestycji nakierowanej wyłącznie na ruch aut osobowych.

mieszczuch

W tamtych latach to szarańcza ze wschodu opanowywała dawne Gleiwitz a efekty destrukcji widoczne do dzisiaj i jeszcze długo , długo.

Egon

Należało w swoim czasie niedopuszczać adolfika do władzy. Gleiwtz było by Glaiwtz.

stefan

…@Egon, “niedopuszczać” czy może lepiej “nie dopuszczać”? Ktoś tu chyba w szkole ominął kilka lekcji z gramatyki :-)

Informacja Turystyczna

Albo zostałoby Beriogrodem, albo zostałoby Glewitz tyle że zbory zastąpiły by nie kościoły a meczety.

PS: co do burzenia to radzę się zapoznać z “Welthauptstadt Germania”.

gliwicjus

Przykro mi, ale wystarczyło nie zaczynać.

Piotr

A przy Centrum przesiadkowym, Zachodniej bramie Metropolii. Nie. Frankiewicz stwierdził, że miasta nie stać na taki luksus, bo będą parkować tam nie mieszkańcy miasta. (Lepiej żeby zastawiać wąskie uliczki Starówki?). A następca Frankiewicza, najwyraźniej kontynuuje, taką politykę. W zamian tego, zaprojektowano przy obiekcie, który chyba tylko z nazwy będzie przesiadkowy, jakiś rachityczny placyk, a najbardziej bawią te miejsca “Kiss & Ride” przecież o godzinie 7:00 wszystkie będą zapchane, przez auta gliwiczan pracujących w Katowicach, tak że chcąc odebrać kogoś z autobusu czy pociągu, nadal trzeba będzie udawać klienta Forum. Paradoksalnie, pobliskie Sośnicowice, w przeliczeniu na mieszkańca, przy finalizowanym już Centrum… Czytaj więcej »

Wacus

Wstrząsający komentarz Piotr.
Tylko nie wiem dlaczego wiążesz inwestycję NIO z Miastem. Albo brak umiejętności czytania albo wiedzy o współczesnym świecie

Beton

Wacus, Piotr zapewne chciał wskazać skostniałość mentalną elit rządzących Gliwicami, które powinny rozglądać się wokół i czerpać z dobrych wzorców.

Wacus

@Beton, Piotr skorzystał z okazji ulania żółci i zaprezentowania swojego zdania przed tak szerokim audytorium. Bez względu na to czy się ośmiesza. Zabranie głosu się liczy

mieszczuch

Jak zobaczycie cenę za parkowanie samochodu to i tak będziecie parkować na obrzeżach kliniki.

Beton

To znaczy, ze cennik już istnieje? Mieszczuch daj jakiegoś linka – poczytamy…

Maria

Obrzeża będą nie dostępne do parkowania ,chyba że 2- 4 kilometry od kliniki ,potem dojazd autobusem ,lub pieszo .Z chorym człowiekiem onkologicznie to nie jest przyjemne lecz horror. Musi być jakaś taryfa godzinowa, żeby samochody nie były przetrzymywane miesiącami za 10 zł. Myślę że 5 zł ,to by była uczciwa stawka za godzinę,lub będą zegary i każda minuta będzie liczona, tak by było najsprawiedliwiej.

NOSZ ..... ...

Pracownikom zabrali premie bo vateusz kazał oszczędzać, ale parking narodowy będą budować, podobno jedynie Gliwice nie dostały premii, Warszawa i Kraków jak najbardziej, chociaż to właśnie Gliwice utrzymują tamtych pasożytów odkąd zmieniła się władza i dyrekcja.

wiktor

A od kiedy premia to stały dodatek? Premia to nagroda.

Ampuła

Póki instytut onkologii w Gliwicach był sobie Instytutem Onkologii, zajmował się pacjentami za pieniądze z NFZ. Po przechrzczeniu na Narodowy, szybko zajął się tym, czym wszystko, co “centralne” i “narodowe” zajmuje się w PiSocjalizmie. Czyli trwonieniem, rozszastywaniem, przepuszczaniem i marnotrawieniem wielomilionowych sum pochodzenia publicznego. Najlepiej na gigantomanię budowlaną, bo w błocie Wielkich Budów można utopić bez śladu niemal dowolną kwotę. Tak się akurat składa, że wykonawca parkingu zna się na tym dobrze. Aktualnie przekopuje Mierzeję Wiślaną. W 2016 roku planiści PiSocjalistycznych pięciolatek budowlanych wyznaczyli do utopienia na Mierzei kwotę 880 milionów zł. Pod koniec 2020 roku rząd PiSocjalistyczny dorzucił w… Czytaj więcej »

wiktor

Szanowne Niedoinformowane Muły.
Parking na terenie Onkologii już istnieje tyle że jest za mały. Max 500 aut i nie jest darmowy. Za pierwsze 15 min nie płacisz. Po przekroczeniu płacisz jak za pierwsza godzinę 4.50 zł. Potem za każde wejście w następną godzinę 1.50 zł.
Parking ma być dla pacjentów. Chyba ze chcecie pochorować na raka. Wtedy będzie dla was a szczególnie dla Ampuły co i wiedzą a tym bardziej inteligencją nie grzeszy.

prawda

Może kolejny takie wielopoziomowy parking powstanie za Ikarem? Wybaczcie mi prezydent Neumann potrzebuje pieniędzy z mandatów, które wystawi Straż Miejska kierowcom, którzy po pół godzinie szukanie wolnego miejsca ustawią swój samochód w nieprawidłowym miejscu.

Piotr

Dlatego Gliwice, od lat są miejscem do którego przyjeżdża się z konieczności, a nie z przyjemności, np. do restauracji ze znajomymi.

Maryska

Na podwòrku osiedlowym ,przy bloku,lub chodniku. Potem lokatorzy wracają z pracy i nie mają gdzie zaparkować swojego auta. Tak jest u nas w Zabrzu przy klinice, a nawet 500 m. od kliniki.

Informacja Turystyczna

Na Dunikowskiego wszystkie miejsca zajęte?

Gość

Parking dla zdrowotności pacjentów onkologii?? W pobliżu na 800 pojazdów i tuż obok DTŚ-ka. Miłe.

Szczaw

Hop,hop a jaka cena za godz.parkowania? 10,15 zł

Urko

Wszyscy koncentrują się na nieistotnych szczegółach . A tu ważna jest urbanistyczna wizja Gliwic. Jeden parking -jako tzw, Brama Zachodnia . Drugi , za 2 lata , w miejsce starego pokopalnianego biurowca przy DTŚ w Sośnicy. Jako tzw. Brama Wschodnia. Są miasta nazywane np. Miastem Pięciu Mórz , Miastem Czterdziestu Bram itp. A Gliwice zyskają dzięki tej śmiałej wizji architektoniczno -urbanistycznej szczytne miano Miasta Dwóch Piętrowych Parkingów . I dopiero wtedy
“Future will be here.”

Pan w.

Masakra, 2. lata na taką pierdołę, co za porażka, kogo my gonimy? Ślimaki?

mieszkaniec

To wybuduj ze szwagrem w tydzień! Zamiast narzekać cieszmy się że wreszcie znalazł się ktoś w tym mieście kto mądrze myśli i taki parking powstanie.

dzidek krępak

Nikt w mieście. To nie jest miejska placówka.

Maryska

Oczywiście! Mieszkałam 28 lat w Gliwicach ,to wiem ! Do centrum Gliwic nie dojedzie samochodem. Parkowanie 1 km przed celem ,aby coś tam załatwić w banku lub urzędzie .Wolałam jechać autobusem. To jest super inwestycja.!!!

Eee tam

Nie “mądrze myśli” a raczej “nie przeszkadza”, bo w kładzeniu kłód pod nogi parkingom placówek medycznych mamy w G-cach już przetarte szlaki.

Obserwujący

Ten parking szybko się zapcha.Powinien być tylko dla pracowników i pacjentów, a nie dla wszystkich.
Glajwice jak zwykle na wstecznym.

#noś maseczkę