Wielopoziomowy parking przy ulicy Dunikowskiego jest gotowy. Tak wygląda wewnątrz (TV)

Miasto szuka najemcy na okres trzech lat dla wielopoziomowego parkingu przy ulicy Dunikowskiego. W czwartek odbyły się oględziny obiektu.

Cena wynajmu zostanie ustalona w konkursie ofertowym, którego rozstrzygnięcie przewidziano w drugiej połowie sierpnia. Wyjściowa stawka to 10 tys. złotych.

Budynek ma trzy kondygnacje, na których mieszczą się łącznie 84 miejsca parkingowe, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz znajdują się dwie klatki schodowe, zamontowano również windę przeznaczoną dla kierowców.

Pojazdy będą wjeżdżały na poszczególne poziomy po pochylniach. Na parterze zaplanowano przestrzeń dla czterech lokali usługowych.

Budowa obiektu kosztowała 10 milionów zł. Inwestycję prowadził gliwicki ZBM II TBS w Gliwicach. Wykonawcą obiektu było Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD S.A. z Katowic, a jego projekt wykonało krakowskie biuro SSC Architekci.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Paweł
Paweł

Takichże garaży powinno być więcej, zwłaszcza wokół starówki. Przy Urzędzie miasta, Starostowie powiatowym, Szpitalach, i Dworcu Kolejowy- Autobusowym. Ogolno dostępne, tanie w opłatach, konkurencja dla ulicy. Na zasadzie kawałek trzeba dojść, nie zaparkuje pod samym lokalem, ale mam za to taniej i wiem już przy wjeździe że miejsce jest. Garaże nadziemne jak również podziemne. Jest Politechnika, wydział Górnictwa, są specjaliści. Można takie garaże budować metodą górniczą, pod istniejącą zabudową!

Egon
Egon

Czytając Twój komentarz można odnieść wrażenie, że piszesz o parkingu ogólnodostępnym, dla mieszkańców i przejezdnych. Rzecz w tym, że ta inwestycja jest dedykowana do wąskiej grupy ludzi. Nie tyle co do grupy osób z dobrym portfelem, co do grupy zaledwie 80 właścicieli aut.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

kiedy ściągniecie tą szmatę z elewacji ZBM ??

Fan
Fan

TBS-y mają chyba za dużo kasy. 100 tys. za miejsce parkingowe – kiedy to się zwróci? Kiedy zacznie zarabiać?

Egon
Egon

Zakładając, że za jedno stanowisko każdy zapłaci po 270 zł to za jakieś 30 lat.

gliwiczanin78
gliwiczanin78

Niech kierowca samochodu ustawi sobie światła, sprawdzi osadzenie żarówek albo regulację pochylenia świateł, bo po zmroku stwarza zagrożenie na drodze!

ŁG
ŁG

Od wczoraj ustawione. Pozdrawiam ŁG

wl
wl

Dziękuję. W imieniu innych użytkowników dróg.

qwe
qwe

Jeżeli nie znajdzie się chętny na wynajem, to zorganizuje się drugi przetarg. Potem kolejny. A na końcu odda się parking do zarządzania przez spółkę miejską albo firmę organizującą Gliwicki Bieg Dzika.

black_horse
black_horse

Policzmy na szybko: czynsz 10 000 podzielić na 84 miejsca to daje ok. 120 zł za stanowisko. Tyle musi kosztować miejsce parkingowe żeby najemca wyszedł na zero, pod warunkiem sprzedania wszystkich miejsc. Z artykułu nie wiemy czy stawka jest netto czy brutto, niemniej obstawiam że miejsce parkingowe będzie kosztowało ok. 300 zł. Trochę drogo, gdy garaż można wynająć za mniejsze pieniądze, bo już od ok. 150 zł.

wert
wert

1. Podana kwota jest kwotą minimalną (wywoławczą) w przetargu.
2. Podana kwota jest kwotą netto.
3. Przetarg obejmuje również 4 lokale użytkowe na parterze budynku.

Lukasz Gawin
Lukasz Gawin

3. Nie obejmuje

kanalia52
kanalia52

A chętni chcą się “pozabijać”.

kanalia52
kanalia52

A kolejka do niego taka, że chcą się pozabijać…buhahahahahahahahaha.

Imiu
Imiu

Okienka odstraszają w sam raz na lufę od karabinu ale ważne że jest jakaś wentylacja.
Najważniejsze że są nowe miejsca parkingowe, mam nadzieje że w rozsądnych cenach.
Inwestycja na PLUS, niestety budynki u nas są bardzo niskiej wielkości:-( Chociaż mam nadzieje że są budowane z możliwością rozbudowy w górę o 5-10 pięter na przyszłość.

WB
WB

Jak dla mnie projektant zawalił szerokości okien, w czasie pożaru nie ma szans żeby ekipa ratownicza weszła przez okna, muszą ruszać przez klatkę schodowa lub wjazd – GRILL murowany

asdf
asdf

Ciasne przestrzenie, w których auta mijają się na centymetry, a zaparkowanie wymaga zjechania na pas przeciwny.
Do tego na 84 miejsca parkingowe przewidziano tylko 3 dla niepełnosprawnych, czyli ograniczono się do absolutnego minimum wymaganego ustawą. Mogę się założyć, że gdyby nie przepis ustawy, to ZBM całkowicie olałby niepełnosprawnych. Równie dobrze mogliby postawić znak “niepełnosprawnych nie obsługujemy”.

wert
wert

patrząc po liczbie czerwonych głosów dla twojego komentarza gliwiczanie popierają takie traktowanie niepełnosprawnych ;)

Egon
Egon

Odnośnie ciasnych przestrzeni,- proponuję zwrócić uwagę na wjazd który widać na 6 sekundzie filmu. Wyczuwam niemałe kłopoty u co poniektórych kierowców. Już słyszę trzask giętej blachy na prawych drzwiach ;]

Ja
Ja

Oj tam. Zrobi się koncepcję, przeanalizuje, poobserwuje rynek rozwiązań, kilka projektów przebudowy…

Krzysztof
Krzysztof

I 100 tyś zł wpadnie do kieszeni krewnych lub znajomych…

Ja
Ja

Czyż nie o to chodzi?

ja234
ja234

No, to kierowcy trzęsą się z radości.Jest gdzie postawić kochane auteczko.Miejsca parkingowe będą płatne. Strzelam,pewnie z 20 zeta za godzinę.No, ale trzeba płacić za “luksus” wjeżdżania wszędzie auteczkiem.

Josef
Josef

Czemu wszyscy tak narzekają?………………….. Jest normalnie. Jak w Europie w XXI wieku, po prostu.

Auteczkowy potwór
Auteczkowy potwór

Ależ ty musisz teraz przeżywać katusze :) Cena będzie dostosowana do reszty miasta. Bo wiesz, jeśli będzie większa to nikt nie będzie z tego korzystał, ot takie prawa rynku.

Urko
Urko

Wiem . Wiem, że wakacje, sezon ogórkowy ale …. hmmm …. zastanawiam się Redakcjo, co będzie następne ? Reportaż z ubikacji postawionych w końcu przez MZUiK w Parku Chrobrego ? Litości … :-)

Fan
Fan

Sugerujesz, jakoby poza sezonem ogórkowym w Gliwicach działy się rzeczy ważne, wielkie i arcyciekawe? Podpowiedz, na którym gliwickim portalu opisują takie sprawy, to chętnie zmienię zdanie o grajdole na końcu metropolii.

ewa
ewa

Rewelacją było otwarcie nowej poczty na Koperniku przy Centaura. Ta wiadomość była tylko tu i rozśmieszyła użytkowników owej poczty od 40 lat

...
...

Ale jednak kliknąłeś, żeby dodać komentarz, więc jednak przygotowany materiał cię w jakiś sposób zaabsorbował :x

Urko
Urko

Materiał jest równie absorbujący , co reportaż o poszukiwaniu pytonogodzilli nad Wisłą . Post powstał jedynie z czystej sympatii dla tego portalu i jego Redakcji :-)

Żądny wrażeń ?
Żądny wrażeń ?

Wolisz absorbujący model “Interio-Oneto-RMFo-WPowski”? >Straszny wypadek w trakcie żniw dziecku obcięło…, >Ktoś spalił żywcem psa [film]…, >Dziecko wypadło z plecaka nad zaporą-reakcja rodziców [film]…, >Pies pogryzł dziecku całą twarz, >Zabito staruszkę…, >Jeśli masz te objawy na pewno masz raka [zdjęcia makro]…,>Jeśli nie masz tych objawów będziesz je miał…, > Rekordowe upały nie do wytrzymania nad Polską, >Nadciąga fala burz. Nikt się nie uchroni, >Fatalny stan mórz i oceanów, katastrofa nieunikniona,> Naukowcy są pewni-obliczyli datę końca świata, ewentualnie: >Magda… przerywa milczenie, > piękna i bogata Anastazja pokazała jak karmi piersią Polacy ją pokochali, >Górniak nie pojawiła się na nagraniu…>Przez miesiąc pił… Czytaj więcej »

KOD
KOD

Ja bym chętnie przeczytał artykuł o tym że służby miejskie z prezydentem ubrały fauny w koszulki z już ikonicznym napisem KONSTYTUCJA. Zresztą na innych pomnikach w mieście takie koszulki też powinny być. Nie wiem na co czeka urząd miejski?

treya50
treya50

To nie UM tylko obywatele powinni się tym zająć, ale w tym mieście już nikomu nic się nie chce.

koder
koder

UM potrafi obwieszać fauny kokardami i balonami. Na coś inteligentnego ich tam nie stać. Jakby obywatele próbowali coś zawiesić to z UM pierwsi by dzwonili po pisowską policję.

Jerzy
Jerzy

No proszę cię, KOD i inteligencja

PROS-TY-TUC-JA
PROS-TY-TUC-JA

Tym się zajmują ubywatele.

ja234
ja234

Urzędasy nie zawieszą koszulek. Takie rzeczy robią obywatele zdający sobie sprawę z wagi sytuacji i demokracji.
W glajwicach jest na wstecznym, wszyscy społecznicy i inni się pochowali i patrzą co kto zrobi.Ale nikt nic nie zrobi.Rżną głupa bo przecież to ich nie dotyczy.

Jestem ZA!
Jestem ZA!

W Gdańsku z czwartku na piątek służby miasta pomagały KOD-owcom zawieszać takie koszulki na wielu pomnikach, w tym na słynnym Neptunie. Prezydent Adamowicz stwierdził, że to naturalne i konieczne.

Luna
Luna

Pomysł KOD-u jest świetny. Ale kiedyś PO-wskie Gliwice teraz zrobiły się PiS-owskie i apatyczne. W PO też więcej pisiorów niż wolnych obywateli. Jakby tu powiesili takie koszulki to zaraz bojówki pisofaszystowskie by je zrywały.

Bambula
Bambula

Bardzo ładne, trochę szkoda miejsca w centrum miasta mogli tam wybudować sporo mieszkań,. Na takiego Piasta dają 12 milionów rocznie, ile to parkingów:)

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

No to mieszkań czy parkingów? ;)

Bambula
Bambula

Mieszkan dla samochodów

Czyli juz nie parkingów?

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

To Lokalny Miszcz Negacji negujący nawet siebie

:)))
:)))

Jeden i 20% kolejnego :)))